arrow
profile_image
Babbu
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám pocit, že nic nezvládám a chvilkami mám chuť s tím seknout. Nestíhám totiž nic, jsem unavená, učení se mi motá a jsem totálně nesoustředěná a už se mi vše jen motá. Čím víc se učím, tím víc se mi nedaří. Ještě se mi povedlo 3 zkoušky neudělat, ostatní mám a celkem s dobrým výsledkem. Co dál?

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jedna z možností je prodloužit si studium aby si člověk v jednom semestru nemusel zapisovat tolik předmětů. Dále třeba předat část starostí o domácnost partnerovi, omezit zbytečné činnosti jako třeba sledování televize (a místo toho jít třeba dřív spát), atd.
Anebo velmi radikální řez - ukončit studium, obzvlášť pokud jde o nějaký obor který nemá moc dobré uplatnění v praxi. Sice to není zrovna ideální, ale asi lepší než se zničit.

arrow
profile_image
Babbu
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Partner mi pomáhá, on vaří já uklízím, žehlím, nákupy děláme spolu. Telku jsem pomalu od nového roku neviděla, ale z práce se vracím pozdě, takže to pak doháním po nocích to učení. Jinak je to právní administrativa, tudiž se mi celkem šikne tenhle obor a baví mě, jen je to možná teď, že je toho moc najednou. Snad až bude po zkouškách tak už bude lépe.
Máme do toho doma tchýni, která se nechává obskakovat, prý je celá kryplovatá, mámm jiný níroz je líná jako prase a alkoholička, když přitvrdíme, tak třeba 2 dny nejí, protože ji nikdo neobskakuje. Přítel je mezi mlýnskými kameny, já toho mám moc a tuhle už jsem na ni vylítla, že na ni pokaždé nemáme čas. Bože asi potřebuji jen vypnout a zmizet z dosahu tchýně.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Babbu: tak najměte nějakou paní co se bude starat o domácnost...třeba by mohla docházet 3-4x týdně...
nebo školu si můžeš rozložit podle individuálu na víc let...

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Babbu: Aha, tak to je složité...V tom případě asi to studium prodloužit, anebo třeba jenom na půlroku přerušit. Kolik ti ještě zbývá semestrů do konce?

arrow
profile_image
Babbu
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem perfekcionista, který vše chce mít pekfektní, jsem z toho na nerv a hrozně unavená. No to rozvržení času jsem si poprděla já, páč jsem musela oblítat tchýni nevyřešené věci, jako zrušení všem sim u T-mobil, také všem sim u O2 a následné pátrání po tom, co uhrazené je a není a následně uhradit, dál všechny její pojistky na ho...no. Bože ta ***** snad podepsala vše a každému, její důchod, novou OP, zařídit ji doktora, zrušit účty u bank a zajistit ji jeden, který budu vést, bylo to vše v prosinci a do toho vánoční úklid, 2 zkoušky (úspěšně) a pracovní víkendy,... vše okolo vánoc. No a pak jsem přestala stíhat protože na zkoušky byl ještě čas a pak ha zkoušky a stres.

arrow
profile_image
Labutinka
od 6. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak to je pak ale přece úplně jasný, když si to po sobě přečteš. Problém není, že máš školu a práci a domácnost, problém je, že tě vysává tchýně.

arrow
profile_image
Magda_77
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Helena: a když jsem jednou vylítla a z každé strany jí přišila jednu pořádnou facku, tak z toho měla naprostý šok a znovu si už nedovolila mi kecat do života. A to mi bylo teprve dvanáct let,

hele to je docela drsný, a tím se ještě chlubíš? že jsi dala ve dvanácti letech nafackovala svojí babičce? to snad ne...

Reaguji na Babbu: tak tohle bych taky nezvládala. to se ti vůbec nedivím. péči o tchýni přesuň na manžela, je to jeho máma, tak proč to máš všechno dělat ty?
a taky je zkouškový, tak to je toho hodně a nervy pracují...
já studuji a mám 2 děti, jsem na MD, takže to jde. nedovedu si představit, jak to jednou skloubím se zaměstnáním... takže před tebou smekám a radím ti, zvolni! a vydrž, je škoda toho nechat.

arrow
profile_image
mariane
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Helena: když jsem jednou vylítla a z každé strany jí přišila jednu pořádnou facku, tak z toho měla naprostý šok a znovu si už nedovolila mi kecat do života. A to mi bylo teprve dvanáct let, tak natož pak když taková otravná bába dostane ránu od dospělé ženské.

tím se opravdu chlubíš jo? zírám,ty musíš být oprvadu slušně vychovaná.
v životě bych si nedovolila dát někomu facku,an i tchýni,babičce.
ale hlavní problém tady taky vidím tchýni,vše co se jí zařizuje bere čas,ketrého je málo.
zkusit se s tchýní domluvit nebo s manželem.

arrow
profile_image
Babbu
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji holky budu bojovnice a pokusím se to usměrnit. No on toho má taky hodně, je na tom časově stejně a ještě máme baráček, který jsme koupili jako zcela funkční a ono hle všude se všechno prdí. Snad už se blízká na lepší časy, hned jak to půjde jedeme si odpočnout někam na dovču a hlavně bez tchýně! Fackovat ji nebudu, když mě štve, tak ji to řeknu, ale má morální zábrana mi nedovolí ji uhodit. Ještě jednou děkuji holky.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s ostatníma, problém je v tchýni.

Cituji Helena: Já osobně bych přestala obskakovat tchýni. Nejí, když jí neobskakujete? Však ona vyměkne, dobrovolně hlady neumře.

Taky tak, však ona se nakonec nají sama, až se jí bude žaludek kroutit hlady

Cituji Helena: Já si pamatuju, jak mě vypruzovala babička, u které mě rodiče nechávali na prázdniny, pořád otravování ať "přestanu ležet v knihách" a jdu dělat něco "zajímavého" (například dívat se s ní AZ kvíz), a když jsem jednou vylítla a z každé strany jí přišila jednu pořádnou facku, tak z toho měla naprostý šok a znovu si už nedovolila mi kecat do života. A to mi bylo teprve dvanáct let

A to jako proč? Protože chtěla, aby ses s ní dívala na tv? Dát vlastní babičce v tak mladém věku facku je hodně zvláštní, mírně řečeno. Podle mého názoru to svědčí minimálně o problémech se zvládáním stresu, emocí, agresivity apod. Jsem dost od rány, u lidí si dokážu sjednat respekt a tak vím, že to jde i bez facek a fyzického napadání. Takže věřím, že to zakladatelka zvládne i bez těchto "metod".

Asi teď trochu nerozumím. Píšeš, že máš přítele, takže to není Tvoje tchýně, ale jeho matka. Potom nechápu, proč oblítáváš její věci. To žiješ u něho v bytě? Čí je ten byt? Pokud nejste svoji a byt není její, a ještě k tomu chlastá, tak bych se o ni nestarala, i když je to hnusný, ale Ty máš právo na svůj život, svoje koníčky, svoje vzdělání. Prvotně, ať se stará přítel. A jak už tady někdo psal, pokud je to alkoholička, tak tvrdě na ni. Pokud má čas a zdraví na chlast, tak je schopná se o sebe postarat, nebo ať jde z domu.

arrow
profile_image
Babbu
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No baráček jsme koupili spolu, brát se chceme, jen nám na avatbu teď nějak nezvývají finance ani čas. Vzali jsme si ji k sobě když zkolabovala. Přítel ji nenávidí, ale jeho ségra bohužel sedí v base, takže není nikdo jiný kdo by se o ni postaral, jako tchýně (říkám ji tak a nebo mamka, ale to púo tom všem mi nějak nejde přes ústa) se o moc zlepšila, dřív když něco chtěla, tak prozváněla, on ji pak tak seřval, že není on ani já její sluha, takže občas už něco udělá. On ji nesnáší od malinka, když byl malej páchala každý den sebevraždy a chlastala první ligu. Je to sebestředná ženská, která chce být pořá litovaná. On říkal, že pro klid ji ten chlast klidně kouí, že se třeba aspoň uchlastá. Asi to zní hrozně, nedokážu si představit takový vztah s mámou, já mám perfektní maminu, která nepila a byla vždy kamarádka a podporovala nás a držela. Tady ta nás oba jen vysává, pak jsme oba nervní a utahaní. Nechci a nebudu ji litovat, at mi políbí **** čarodějnice stará. Jinak zkoušku z ekonomiky mám za sebou, snad to je ok. Zítra dějiny práva a pak už jen teorie práva. A´t už je to za mnou ať můžu vypnout a odjet na romantický víkend bez baby jagy.

Cituji Helena: Myslím si, že bába bude hlavní problém, a já osobně bych proti ní tvrdě zakročila, protože si přeci kvůli nějaké tchýni nenecháš kazit život... klidně bych jí i vrazila pár facek, když bude pyskovat, však ona zkrotne. Já si pamatuju, jak mě vypruzovala babička, u které mě rodiče nechávali na prázdniny, pořád otravování ať "přestanu ležet v knihách" a jdu dělat něco "zajímavého" (například dívat se s ní AZ kvíz), a když jsem jednou vylítla a z každé strany jí přišila jednu pořádnou facku, tak z toho měla naprostý šok a znovu si už nedovolila mi kecat do života.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené