arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsem dva roky po maturitě a rozhodla jsem se, že půjdu na VŠ. Již ale nebydlím s rodiči a potřebuji u studia pracovat. Dělám na částečný úvazek (cca 3 dny v týdnu a dny si můžu vybrat). Paní na studijním mi řekla, že si při zápisu můžu požádat o tzv.upravenou formu studia, kdy je účast na přednáškách a seminářích z části nahrazena samostudiem a konzultacemi. Mám, ale hrozný strach, že to nebudu zvládat, když budu muset studovat samostudiem. Že nebudu vědět co se učit atd. Ale zase na druhou stranu si říkám, že to zvládá plno lidí, kteří mají ohodně méně času. Je to pro nová zkušenosti a tak si myslím, že je normální, že se bojím. Budu ráda za jakékoliv rady. J

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Samozřejmě je reálné to zvládnout. Pokud se bojíš toho samostudia, tak nechoď na kombinovaný, ale na to upravený studium, kde budeš v daleko větším kontaktu jak s učiteli, tak se spolužáky, kteří ti můžou poradit.
Můj přítel pracuje na plný úvazek od pondělí do pátku a do toho studuje kombinovaně VŠ. Není to jednoduchý (obzvlášť o zkouškovým), nicméně zvládat se to dá. Každopádně člověk potřebuje víc disciplíny než na denním studiu. Vzhledem k tomu, že děláš 3 dny v týdnu, tak máš pak 4 dny na to, aby ses plně věnovala škole, což je super (hodně lidí na prezenčním má školu třeba jen pondělí-středa a čtvrtek až neděle jsou na brigádě, takže na tom budeš v podstatě ještě líp než oni díky volným víkendům).

Každopádně toho samostudia bych se nebála. Dělá to tak spousta lidí (i třeba ti na prezenčním, co nechodí na přednášky ale jen na cvika). Ke každýmu předmětu máš doporučenou literaturu a tu, když si přečteš (samozřejmě ne všechnu), tak bys to měla v pohodě zvládnout. Plus budeš mít v tom, že když nebudeš ve škole, můžeš si půjčit poznámky od spolužáků a hned budeš vědět, co je důležité a co se učit.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Ivónie: Samozřejmě je reálné to zvládnout

Neviděla bych v tom problém. Taky mám zkušenosti se studiem při práci a zvládnou se to dá. Vezmi si, že jsou ženy, které pracují, starají se o děti a zvládnou při tom školu, tak proč bys to nezvládla při 3 dnech práce v týdnu?

První rok je náročný, protože teprv příjdeš jak na to, ale kombinované studium je mnohem lepší v tom, že ve škole neprosedíš hodiny. I ti prezenční studenti se to v lednu šrotí doma, protože věci, co slyšeli na přednášce v říjnu, si stejně v lednu nepamatují.

Důležité je přijít na to, které informace jsou podstatné a co se učit. Doporučuji www.primat.cz, kde jsou skvělé výtahy už téměř do všech předmětů a ulehčuje to hodně práce.

Takže hlavu vzhůru, VŠ při práci není nic nemožného

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

jo a ještě pozor, tlačila bych se do kombinovaného studia, ne to upraveného. když jsi na kombinovaném, máš mnohem víc volnosti a většinou s tebou vyučující lépe jednají jelikož pracuješ.

Ta upravená forma zní, že bys byla na prezenčním a udělali by ti individuální plán, tzn. by na tebe mohli mít stejné požadavky jako na ty, kteří jsou ve škole každý den...

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Neboj se, je to reálné zvládnout, já vystudovala prezenční formou Právnickou fakultu UK v Praze a první dva roky studia jsem pracovala 25h. týdně a další roky už normálně na plný úvazek, a zvládla jsem to.
Pokud se nechystáš studovat medicínu, (která snad ani dálkově studovat nejde), tak to určitě zvládneš, neboj.

arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kombinované studium na tento obor není, už jsem se na to ptala. Paní na studijním mi nabídla pouze možnost upravené formy studia, kdy účast na přednáškách a cvičeních z části nahrazena samostudiem.

arrow
profile_image
venabili
od 5. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jasně, pokud děláš jen tři dny v týdnu, není co řešit. já makám na plný úvazek a školu u toho zvládám taky. samozřejmě záleží i na tom, o jakou školu se jedná... ale obecně si myslím, že to problém není, naštěstí existují stránky jako je primát, nebo spolužáci.cz, kde si s ostatními kombinovanými vzájemně radíme, popřípadě máme i diskuzní fórum přímo na stránkách školy. takže pohoda.

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Fairish: a většinou s tebou vyučující lépe jednají jelikož pracuješ.

To je naprostá pravda. Jak už jsem psala - já jsem na prezenčním, přítel na kombinovaném a přijde mi, že na něj jsou učitelé mírnější, "protože se to přece chudák učil sám doma a proto nemůže vědět všechno jako ti z prezenčního". Nehledě na to, že kombinovaní mají většinou přednost u zkoušek (pokud nemají rovnou vlastní termín) a věř mi, že je lepší jít mezi prvníma jakožto kombinovaná, než čekat 5 hodin ve vedru na chodbě... Neříkám, že všude jsou na kombinovaný studenty mírnější, ale z toho, co tak slýchám (z různých škol), tak tomu tak je.

Fakt se té školy neboj. Já jsem tam taky nastupovala vyděšená a bála jsem se, že nemám šanci to zvládnout, ale ona to není zas taková hrůza. Jen ty 2 měsíce zkouškovýho ročně jsou nepříjemný, ale rozhodně ne nezvládnutelný.

arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jsou to mezinárodní vztahy na ZČU.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Fairish: Doporučuji www.primat.cz, kde jsou skvělé výtahy už téměř do všech předmětů a ulehčuje to hodně práce.

Jestli tohle pomůže závisí hodně na fakultě, jakou se Majulis chystá studovat - já tyhle stránky neznám, ale teď jsem tam na ně mrkla na info jaké je tam k dispozici k naší fakultě, a není tam skoro nic a některé věci (jako třeba sekce Nejlepší učitelé) je hodně mimo...u nás je to třeba tak, že si každý ročník založí své stránky na Facebooku, jako uzavřenou skupinu, kde si podává informace, svůj mail, kam hází vypracované otázky na zkoušky apod., a máme i přímo několikery www. stránky, kde jsou uložené výpisy z učebnic.
Ale na právech neznám nikoho, kdo by chodil na tu www.primat.cz, protože pro nás tam prostě nic není.
Myslím, že i Majulis si najde lepší zdroje, ale chce to napřed začít studovat

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Majulis: Kombinované studium na tento obor není, už jsem se na to ptala. Paní na studijním mi nabídla pouze možnost upravené formy studia, kdy účast na přednáškách a cvičeních z části nahrazena samostudiem.

Tak v tom případě je můj předchozí příspěvek (až na poslední odstavec) úplně mimo, ale to už je jedno. Ale vážně se toho neboj. Třeba se ti podaří narvat si co nejvíc cvičení do pondělí a úterý a středa-pátek můžeš vesele pracovat.

arrow
profile_image
Majulis
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zrovna tady čtu: * Možnost úpravy podmínek studia např. pro studující při zaměstnání. Úprava studia spočívá v tom, že účast studenta na přednáškách a cvičeních je zcela nebo zčásti nahrazena samostudiem doporučené literatury, konzultacemi a vypracováním samostatných prací. Uchazeč může o tuto úpravu podmínek studia požádat při zápisu.
Tak si myslím, že je to téměř podobné jako to kombinované.
Děkuji holky, dost jste mě povzbudily

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené