Ahoj holky,

zase se mi stalo, že nemůžu usnout a přitom jsem tak unavená, že písmena v knížce vidím dvojitě a ještě ke všemu nemám ani na nic náladu. Strašně ráda bych tento čas trávila efektivně a nebo aspoň nějak.
Celé hodiny jen ležím v posteli a koukám po místnosti.

Co děláte Vy, když nemůžete spát, ale jste strašně unavené?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na S.teph: Snažím se tomu předcházet a perfektně na to fungují náročnější manuální vekovní práce neb fyzicky unavený člověk prostě usne vždy.

No a když už se stane, že se dostatečně "neprovětrám" a spánek nikde i přestože jsem unavená, tak opláchnout, probrat a např. uklízet.

arrow
profile_image
Dendínka
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: neb fyzicky unavený člověk prostě usne vždy.

S tím si dovolím nesouhlasit
Jinak když vidím, že to fakt nepůjde, tak se prostě zvednu a jdu něco dělat. Uklízet, vařit, lakovat nehty..cokoliv jako kdyby byl den.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Dendínka: S tím si dovolím nesouhlasit

Je to Tvé právo, ale zeptej se např. fyzicky makajících chlapů na stavbách apod. jak spí. Ti co makají místo poflakování Ti do jednoho poví, že jsou rádi, že padnou do postele.
To je prostě fakt.

Osobně mám občas problémy s nespavostí, zvlášť pokud řeším nějaké problémy, tak tělo chce spát, ale hlava si jede svou.
Ovšem pokud jsem skutečně fyzicky unavená z práce venku, tím nemyslím nějaké uklízení, rýpání v záhonu apod., ale fyzicky náročnou práci, usnu jak mimino i kdyby vedle mě lítaly granáty.

Já když nemůžu spát, tak to řeším právě tou knížkou ta mě uspí rychle.

arrow
profile_image
Chlop
od 18. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Dendínka: S tím si dovolím nesouhlasit

Přesně jak říká Veselka10. Pokud nemůžeš usnout, nejsi fyzicky unavená. Manuálně pracující lidé mají podstatně menší problémy s nespavostí, nebo spíš vůbec žádné. Vyjímkou jsou samozřejmě nemocní lidé. Tam je možné i skolabovat vyčerpáním a přesto nemožnost usnout. Ale to už je věc jiná. To je nemoc.

arrow
profile_image
Ivulinka
od 7. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: fyzicky makajících chlapů na stavbách

fyzická práce není zárukou spokojeného spánku, s tím si dovolím rovněž nesouhlasit, dle statistik právě tito lidé mívají problémy s usínáním. To nemá s fyzickou prací nic společného.
Já sama, když makám na zahradě a jsem fakt totálně k.o., tak nemůžu vůbec spát.
Naopak o dovolené při maximálním lenošení spím jak mimčo.

Cituji Chlop: Manuálně pracující lidé mají podstatně menší problémy s nespavostí, nebo spíš vůbec žádné.

opět mylné tvrzení.

Nejvíc by měla pomoct těsně před spaním procházka na čerstvém vzduchu, okysličený mozek totiž v mnohém ovlivňuje kvalitu spánku.

arrow
profile_image
Chlop
od 18. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ivulinka: opět mylné tvrzení.

Samozřejmě pokud to někdo z nás nepodloží statisikou, tak je to tvrzení proti tvrzení. Ale já si stojím za svým. Určitě větší spotřebu farmak na spaní, proti depresím a podobně, mají lidé fyzicky nepracující.
Pohybuji se v prostředí manuálně pracujících mužů a neznám nikoho, kdo by měl se spánkem problémy. Věková skupina 20-65 let a nejsou to žádní těžce pracující. Tím myslím, žádní stavební dělníci, kamenolom, pásová výroba... Ale samozřejmě statisticky je to nevýznamě malá skupina lidí.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Poslouchám písničky, plánuju si co budu dělat další den, víkend atp. nebo si pustím nějaký nenáročný film. A nebo se snažím učit, u toho usnu vždy Číst příběh-knihu bych nemohla, vůbec bych nevěděla o čem to je, což u učení nevím stejně, tam je to fuk

arrow
profile_image
ahojky15
od 26. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vím, že je to asi blbost , ale já když nemůžu usnout, tak se snažím na nic nemyslet a v duchu si zpívám ukolébavku . Asi je to fakt blbost, ale mně to pomáhá

arrow
profile_image
Lucik1983
od 6. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na S.teph:
Ahoj, já nespavostí trpím už rok a půl. Prakticky od té doby, co jsem začala dálkově studovat dohromady s prací. Mám vyzkoušené už opravdu hodně věcí a zatím jsem nenašla spolehlivé řešení (kromě prášků a těch se chci vyvarovat). I když je člověk totálně fyzicky unavený, ale mozek mu pořád "šrotuje" a není schopný se od těch myšlenek odpoutat, tak je usnout těžké. Ze své ložnice jsem už vytvořila skoro posvátný místo, kde není televize, nic nesmí svítit, tmavé závěsy zařídí totální tmu, je perfektně vyvětráno... Zakázala jsem si v ložnici dělat cokoli jiného než spát, aby se mi tohle místo podvědomě spojilo jen se spaním a navodilo chuť spát. Večer piju čaj na zklidnění mysli, když je nejhůř mám nějaké bylinkové tabletky na spaní od Swissu s kozlíkem, vyzkoušela jsem jak hodně fyzickou aktivitu navečer, tak procházky před spaním, horkou sprchu, teplý mlíko, meditace (ta mi nejde, můj mozek je prostě nezastavitelný, když jsem ve stresu), dělám jógu, byla jsem u psycholožky a stejně mi nic z toho nepomáhá. Já už jsem vzdala, že se do konce studia ještě někdy vyspím a jsem ve fázi, že jsem strašně vděčná třeba za tři hoďky kvalitního spánku a jak je spánek dlouhý už radši neřeším, jsem totálně šťastná, když se mi někdy podaří spát pár hodin v kuse. No a co dělám, když v noci nespím? Právě že nic Většinou jsem tak unavená, že nemám na to ve tři ráno vstát a jít uklízet nebo se psama ven, takže ležím, trápím se, že nespím a jakýkoli zvuk (zachrápání manžela) mě totálně vytočí až k pláči. Asi se v těhle situacích musím naučit překonat a vstát a ten čas nějak využít, protože je to neuvěřitelný množství hodin ztraceného času.

arrow
Neprodává v Bazaru

Snažím se tomu předcházet. Dám si před spaním mátový nebo meduňkový čaj, to mě zaručeně uspí Jinak si třeba pouštím pomalý písničky (Coldplay, U2, One Republic, čistou hru na klavír atd.), večer se jdu projít. Přes den mám pohybu dost, takže mi to nedělá problém usnout, ale problém se probudit

arrow
profile_image
Joye
od 13. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já myslim že je jedno jestli je člověk unavený psychicky nebo fyzicky. Když jsem měla fyzicky náročnou brigádu, chodila jsem domu jak spráskaný pes, těšila jsem se do postele a pak jsem samou únavou stejně nemohla usnout. Když jsem psala bakalářku a učila se pak na státnice, tak jsem zas byla unavená psychicky, a taky jsem nemohla spát. Takže každý to má jinak, někomu fyzická únava pomůže usnout, někomu ne. Je fakt, že ještě donedávna jsem trpěla nespavostí. Lehla jsem si do postele a třeba 3 hodiny jsem se převalovala, než jsem usnula. Pak jsem nastoupila do práce, začala jsem pravidelně brzo ráno vstávat a najednou jsem si večer lehla do postele a do 10 minut jsem nevěděla o světě Takže teď už nějaké převalování v posteli neznam, to jedině když mám dovolenou a mam tim nabouraný režim. Kdybych nemohla v noci spát, tak bych šáhla po knížce. Ale

Cituji S.teph: písmena v knížce vidím dvojitě a ještě ke všemu nemám ani na nic náladu

tak bych si možná napustila vanu, uvařila si čaj, zapálila si svíčky a chvilku bych si v té horké vaně poležela a třeba by to zabralo.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na S.teph: doporučuji pořídit si kočku/kocoura...chvilka mazlení s někým kdo nemluví, neodporuje a s vděčným pohledem kouká, uklidňujícně přede...mě to moc pomohlo

arrow
profile_image
sabina1990
od 26. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zkus si nastavit nějaký pravidelný režim, ve stejný čas chodit spát a ve stejný vstávat

Jinak já piji heřmánkový čaj večer a když opravdu nemůžu usnout, tak vemu mp3 a pouštím své oblíbené písničky s příjemným hlasem a snažím se hodně soustředit na ta slova, zpívat si to v duchu prostě a většinou do pár písníček usnu

A někdy místo hudby sním Prostě zapomenout na problémy, i když je to kolikrát těžké, a představovat si pohádkový život Akorát se mně pravidelně potom zdá hororový sen, úplný opak

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené