arrow
profile_image
Tenrys
od 1. 7. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Holky, moc vás prosím poraďte....
V posledních několika měsících se mi v obličeji objevilo akné, na které jsem netrpěla ani v pubertě. Jedná se o hluboké bolestivé hrboly (hlavně na čelisti, bradě, čele a spáncích). Kůže se mi začala hodně mastit, póry se rozšířily do velikosti malých kráterů. Podotýkám, že mám jinak pleť spíše sušší. Začala jsem tedy pít bylinkové čaje, ostropestřec, kopřivu, kontryhel a nějaké sypané směsi na detox organismu. Alkohol nepiji, nekouřím, nejím bílý cukr. Zvýšila jsem pitný režim a nasadila do akce Teatree olej, který mažu lokálně na hrbolky a zinkovou mast před spaním na celý obličej. Také jsem úplně přestala používat make-up a dekorativní kosmetiku obecně. Já tedy kosmetiku nikdy moc nepoužívala poslední roky jsem zůstala u jednodruhových olejů a mastí značky Havlíkova apotéka (oboje mi na suchou pleť vyhovovalo).
V lékárně mi pak známá doporučila zinek v tabletách a b-komplex, oba doplňky užívám teď druhým měsícem. Bohužel žádná změna. Co mi bylo divné bylo, že jsem měla vždycky bezproblémové husté a lesklé vlasy, které mi všichni hrozně záviděli a chválili. Teď se mi ale začaly hrozně mastit a vypadávat. Opravdu stačí, abych si vlasy projela prsty, když si například před cvičením dělám culík a v rukou mi zůstane chomáč vlasů. To mě docela vyděsilo. Koupila jsem si tedy Alpecin s kofeinem a nějaké vlasové sérum (značku teď z hlavy nevím, musela bych se kouknout). Také jsem začala přibírat na váze. Nechápala jsem proč, když si jídelníček hlídám a pravidelně cvičím. Když se mi z ruky nešel sundat prstýnek, došlo mi, že asi zadržuji vodu. Měla jsem strach, abych neměla něco s ledvinami nebo játry a tak jsem raději zašla k doktorce (i když jsem si v tu chvíli připadala jako hypochondr ).
Doktorka mě prohlídla, zeptala se na milion věcí a řekla, že to asi bude hormonální nerovnováha. Ať zajdu na gyndu a nechám si předepsat HA. Jenže je mi 26 a nikdy jsem ji neužívala. Snažila jsem si do těla netahat zbytečně žádný chemický svinstvo (omlouvám se a ten výraz). Známá z lékárny mi doporučila značku Yadin. Není prý tak agresivní a mohlo by mi to pomoci i s odvodněním. Jenže já stále nevím. Pokud by mi to pomohlo vyřešit všechny tyto problémy, tak bych ji možná zkusila. Jenže nechci do sebe cpát hormony zbytečně. Napadlo mě ještě přestat s konzumací mléčných výrobků a lepku (ale nevím, co bych jinak jedla).
Co myslíte? Poraďte prosím, případně napište vaše názory.
Děkuji přede za odpovědi.

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No a menses máš pravidelnou? Vzala ti doktorka aspoň krev?

arrow
profile_image
Tenrys
od 1. 7. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na slimatko:
Ano, menstruaci mám relativně pravidelnou, přesto silnou a bolestivou (ale to jsem měla vždy).
Na vlastní pěst jsem před několika týdny i používala tento přípravek. V různých recenzích si ho holky docela chválily. Já jsem žádné účinky nepocítila. Také jsem byla na třech lekcích hormonální jógy, k čemuž jsem byla přinucela mnou kolegyní (tímto zdravím Páju! ), ale to mě vůbec nebavilo.
Krev mi doktorka nebrala. Prý to budou hormony a ať jdu na gyndu pro HA.

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já nevím no. Mně gynekoložka řekla, že pokud mám pravidelnou menses, tak jsou hormony v pořádku. Šla jsem za ní s tím, že už mi 2 roky brutálně padají vlasy, a krev mám úplně v normě. HA jsem brala minimálně 15 let a po porodu jsem už do ní znovu nešla, protože mi to nadělalo v těle víc paseky než užitku. Cyklus mám jak podle hodinek, tak to neřeším. Určitě bych se nenechala odbýt a trvala na rozboru krve, na preventivní prohlídku máš nárok každé 2 roky. Případně vyměň doktorku protože tohle opravdu není normální. A pokud by to opravdu bylo hormony, tak si myslím že existuje i jiná léčba než tohle svinstvo, ale to musíš zkonzultovat na gyndě.

arrow
profile_image
Tenrys
od 1. 7. 2018
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na slimatko: Já právě HA nechci užívat. Úspěšně jsem se jí dosud vyhýbala a nechci s tím teď začínat. Má doktorka na gyndě mi vnucuje prášky už od dvanácti (netuším jestli má provize z výdeje receptů).
Říkáš, že si myslíš, že existuje i jiná léčba, tak mi prosím dej nějakou radu. Vyzkoušet se má vše...

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ale to já přece nevím, nejsem lékař.. Jen si myslím že antikoncepce není jediné řešení hormonální nerovnováhy. Musí přece existovat nějaká alternativa. A pokud ti gynekoložka nabízí jen tuhle variantu, tak bych přešla k jiné lékařce/lékaři.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené