Zdravím..: ) Vím, že HA potlačuje androgeny v těle, ale zajímalo by mě spíše, jak to všechno probíhá..Jestli se pleť vyčístí úplně sama po nějaké době a nebo se ty pupínky prostě musí mačkat a čistit se pleť do té doby, než se přestanou sami dělat..Abych to upřesnila..já sama mám nečistou pleť, černé tečky, ucpané póry..a zajímalo by mě, jestli když to nechám být a počkám si, po nějaké době budu mít pleť čistou bez ucpaných pórů atd.. Doufam, že mě chápete..: D Jen bych chtěla vědět, jak to probíhalo u vás..: ) A také, po jaké době se to zlepšilo..( beru Minervu asi už týden..a zatím se mi jen přestala mastit pleť )..

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je to moje čistě laická teorie, ale hormnální akné způsobuje nadbytek mužského hormonu testosteronu. Tím že bereš HA, dostáváš do sebe gestageny, estrogeny a já nevím co ještě, takže přerazíš ty mužské. A tím se ti zlepší pleť. Mimochodem, Minervu beru už roky, pleť mám o poznání lepší a celkově jsem s ní spokojená!

arrow
profile_image
piper mojeid
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jak to konkrétně probíhá, to ti nepovim, nejsem lékař. Ale jedno vim určitě, nemůžeš čekat nějaké změny takhle brzo proboha, viz >

Cituji mindfields: beru Minervu asi už týden..a zatím se mi jen přestala mastit pleť

Po týdnu určitě žádné změny vidět nemůžeš. Tohle je otázka několika měsíců! Boláky se přestanou tvořit, zahojí se a hotovo. Ale mam dojem, že většina slečen si myslí, že HA je univerzální "lék" na nehezkou pleť, což je omyl, pokud není akné hormonálního původu. Někdy může HA akné i zhoršit nebo neudělat vůbec nic

arrow
profile_image
piper mojeid
od 26. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mindfields: Jestli se pleť vyčístí úplně sama po nějaké době a nebo se ty pupínky prostě musí mačkat a čistit se pleť do té doby, než se přestanou sami dělat

Co se týká tohohle, tak si normálně čisti pleť, jak jsi zvyklá. Jestli chodíš ke kosmetičce a vyhovuje ti, choď k ní dál. Nic speciálního neni nutný

Četla jsi příbalový leták? Vždyť je to tam popsané a víc o mechanismu účinku ti řekne jenom kožní.
"Léčivá látka cyproteron acetát, která je v Minervě obsažena, brání účinku androgenů (mužských pohlavních hormonů), které jsou tvořeny i v ženském organismu. Pomocí této látky lze léčit onemocnění, která jsou způsobena buď zvýšenou tvorbou androgenů nebo výjimečnou citlivostí vůči těmto hormonům.

Během užívání Minervy dochází k útlumu zvýšené funkce mazové žlázy, která hraje důležitou roli pro vznik akné a seborey (zvýšené tvorby mazu kožními žlázami). To vede - obvykle po 3 až 4 měsících léčby - k vyhojení existujícího výsevu akné. Nadbytečná mastnota vlasů a kůže obvykle mizí dříve. Ztráta vlasů, která obvykle doprovází seboreu, pravděpodobně ustane. Léčba Minervou je určena pro ženy v plodném věku, které trpí lehkými formami hirsutismu (nadměrného ochlupení), vyjádřenými především v obličeji. Výsledky jsou však patrné až po několika měsících užívání"

A pleť si samozřejmě čistit musíš, že by ses mazala Niveou a čekala, že hormony to všechno spraví, to nee

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ivčáááá: hormnální akné způsobuje nadbytek mužského hormonu testosteronu

mužský hormon stimuluje mazové žlázy, které produkují nadbytečné množství kožního mazu. Tento kožní maz ucpává póry, tvoří se akné, povrch pleti je nerovný.

Reaguji na piper: Vím, že změny takhle brzo čekat nemůžu, jen jsem to chtěla vědět dopředu, jak by to mohlo probíhat...a myslím si, že já akné hormonálního původu mám, takže doufám ve zlepšení..a také vím, že to není lék, který akné vyléči, ale jen potlačí na nějaký čas..jenže mně opravdu nic jiného nepomáhá a opravdu bych si přála alespoň chvíli zažít život bez akné..: )

Mně se po nasazení Minervy naopak pleť výrazně zhoršila, měla jsem i podkožní pupínky, jen asi na dva měsíce. Pak se mi občas dělali nějaké pupínky, stejně jako bez braní ha. Teďka mám jinou antikoncepci s nižším obsahem hormonů, která je teda taky na akné, ale je mnohem lepší na pleť a celkově už ani nevnímám, že antikoncepci mám. Jinak černé tečky na nose mám pořád a to už asi od svých dvanácti let.

Reaguji na Mangogirl: Ano četla, ale nešlo mi o tyhle odbornosti, šlo mi o to, jak se to projeví časem na pleti..jestli to prostě za ten čas zmizí samo..bez jakékoliv pomoci..samozřejmě čistit pleť je nutnost..ale např. na zádech si ji těžko vyčistím a ke kosmetičce nechodím, takže jsem chtěla vědět, jestli to bude třeba...nebo to zmizí samo..; )

arrow
profile_image
wendy_
od 1. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Raději čisti, nikdy nevíš ,jak bude HA působit právě na tebe Na hormony bych fakt nespoléhala.

Měla jsem Minervu, ta na akné pomohla hrozně moc. Po vysazení vyloženě DĚS.
Potom jsem nasadila slabší HA, akné mám stále, i když v menším rozsahu.
Černé tečky zůstaly.

Reaguji na mindfields: Po určité době, třeba až po několika měsících se ti nebudou objevovat pupínky, nebo by to nemělo být alespoň těžké akné a podkožní boláky. Myslím si, že takové ty černé tečky budeš mít pořád a sem tam nějaký menší pupínek, který rychle zmizí. Dej si pozor na to v jakém stavu máš teďka pleť, protože pokud netrpíš na těžké akné. Minervu raději neužívej a vol jinou antikoncepci na akné bez cyproteroni acetas, každý na ní může reagovat jinak, tak abys pak nebyla zklamaná.

arrow
profile_image
Lafelay
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mindfields: Nechci ti brát naděje, ale ani HA nemusí na akné zabrat. Na každého působí jinak a to, že někomu se pleť zlepšila neznamená, že se to projeví i u tebe.

Reaguji na Lucie88: No zatím jsem v té zkušební době, uvidím, co to se mnou udělá, dyžtak změním..: )

Reaguji na mindfields: Pokud se ti to začne zhoršovat tak bych raději přestala, já to sice překousla, ale dneska už bych začínala asi s jinou antikoncepcí, i když později už jsem si na ní zvykla. Teďka už mám jinou a ani jsem nevnímala žádné změny, když jsem ji měnila, spíše k lepšímu.

nevím, nikdy jsem neměla pocit, že by mi HA zlepšila nebo zhoršila pleť. nikdy jsem neměla akné, nemám ani teď, nikdy jsem neměla pleť jak samet, nemám ani teď, normálka no

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené