arrow
profile_image
VanilaEis
od 14. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Moc by mě zajímalo, zda se dá přestěhovat do USA natrvalo. Myslím, že se tam může na 3 měsíce na vízo, ale co dál? Víte něco co já ne, anebo máte zkušenosti, že jste se tam přestěhovali? Děkuju

arrow
profile_image
Elinor92
od 23. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přestěhovat se do USA není jen tak, protože budeš potřebovat zelenou kartu a ta se nedává "jen tak někomu" Kamarád učil rok ve Státech na univerzitě, ale jeho žena nedostala zelenou kartu, takže nemohla pracovat. Určitě si předtím zařiď social security number (to se dá udělat z Česka) - to po tobě budou chtít všude a tím se budeš prokazovat jako ID number (když jsem si dělala před lety americký řidičák, tak jsem měla s tím problémy, protože jsem ještě SSN neměla).
Jinak veškeré info najdeš na webu U.S. Citizenship and Immigration Services
Jo a na B2 vízum tam můžeš být až 6 měsíců

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji VanilaEis: Moc by mě zajímalo, zda se dá přestěhovat do USA natrvalo

Vdát se za Američana?

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ellenuschka: vím že pofidétní sňatky fungují i dnes

Jinak proč chceš žít v USA?

arrow
Neprodává v Bazaru

Onsall: jéé, já myslela z lásky, někoho si tam najít 😊 fingovaná svatba mě nějak nenapadla, to jsem naivka 😊😊😊

Já mám USA ráda, ale pokud na tom nejsi finančně dobře, tak se ti tam bude žít špatně. Je tam docela draho a když je u nás chudák, tak ten má alespoň dvougenerační barák. V USA máš barabiznu, kde máš mříže na okně a místo zahrady beton.
Jinak je dobré se tam vdát a nebo studovat. Ovšem v případě, že si vezmeš Američana a budeš s ním mít děti, tak v případě rozvodu půjdou děti otci. Moje sestřenka se tam teď vdává po půl roce známosti, tak jsem zvědavá, jak jim to klapne.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: Ona to není sranda nafingovat, známá takhle musela na imigračním vytahovat fotky ze společných dovolených a milostné maily x let dozadu, aby dokázala, že jejich vztah je skutečná a pravá láska

arrow
profile_image
Rehny
od 13. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: v případě rozvodu půjdou děti otci

fakt? To se mi nějak nezdá. Mám příbuznou, která je již podruhé vdaná za Američana a dítě z prvního manželství má u sebe. Ale je možné, že se s otcem nějak dohodli, podrobnosti neznám.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na VanilaEis:
Nepíšeš tady kolik je ti let, jestli mluvíš anglicky a jestli už jsi v USA někdy byla. Na začátek bych asi doporučila jet jako au pair, program je na jeden rok a během té doby zjistíš jestli je to opravdu místo kde chceš žít, vytvoříš si konekce a rozhodneš se jak pokračovat do budoucna.
Žít v USA nikdy nebyl můj sen, jela jsem sem spíš se zvědavosti, ale velmi rychle jem si tu zvykla a tuto zem zamilovala. Dnes už si neumím představit žít někde jinde. Během tohoto programu jsem se seznámila se svým manželem, od té doby uplynulo už 11 let. Mám zelenou kartu a letos jsem v procesu žádosti o občanství.
Rozhodně ti nedoporučuji zůstávat tady ilegálně, nejen proto, že tě mohou načapal a poslat domů ale hlavně proto, že si tady zvykneš, najdeš přátele a vytvoříš zázemí, ale nikdy nebudeš mít pořádnou práci a nebudeš moct vycestovat kamkoliv nebo jet do ČR za svou rodinou. Já znám dvě holky co jsou tu ilegálně, jedna nebyla v ČR už 6 let a ta druhá už 15! A to má dvě malé holcicky a její rodiče je viděli jen přes skype. To mě připadne hrozné.

Cituji EleanorWoods: v případě rozvodu půjdou děti otci
To není pravda, to se může stát jen v případě že matka je nějak problematická a neschopná se o děti starat.

arrow
profile_image
VanilaEis
od 14. 5. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No mě to právě jen zajímá nijak jsem o tom vážně neuvažovala ... Ale přiznávám, že možná trošku jo ... Ale děkuju

Cituji Rehny: Ale je možné, že se s otcem nějak dohodli, podrobnosti neznám.

Tak to se asi dohodli. Já znám i případ, že matka porodila dítě v USA. S otcem se rozvedla a odjela do ČR. Soud jí to povolil do 6 let věku dítěte, potom musel kluk k tátovi do USA. Vůbec si to neumím představit. Není to jeden případ.

Cituji Mirandap: To není pravda,

Ať je to jak to je. Na soudy v USA bych si dala velký pozor. Občas tam mají zvláštní zákony.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené