Ahoj...už docela dlouho mám depresi z rozhodování o VŠ...a to už běží září. Jenomže sama sobě vůbec nedovedu poradit, protože i přesto, že jsem byla na několika brigádách,každá úplně jiná, mě nikdy nic moc nebavilo, ale ani mi to nevadilo. Tím chci říct, že se tak nějak přizpůsobím všemu,ale nemám nic vysněného. Až na psychologii, která je snad téměř nereálná a chce tam pomalu každá holka . Bohužel už jsem zaspala, jsem rok po maturitě, a ani letos jsem si nepodala přihlášku.Pak mě to chytlo,že to zkusím příští rok a i když hodlám celý tento rok strávit čtením hromady knih,nepočítám,že se dostanu. Navíc to vypadá, že od r.2013 bude šk.rok stát kolem 20.000. Takže další rok zpoždění pro mě znamená peníze, které nemám a ani mít nebudu. Proto to hrotím tento rok,abych už někde byla uchycená. Konečně tedy k tématu- jsem přijatá na ekologický obor, konkrétně na územní technickou správní službu na ČZU na fakultě ŽP. Dál na VUT- stavební inženýrství. Mám stavební SŠ, tam mi to šlo,ale na technickou VŠ už si netroufám. Pak mám možnost jít na stavební VOŠ,ale názory na VOŠ jsou tak různé...nejlíp mi vychází asi ten ekologický obor..a to se tady právě chci zeptat, jestli má někdo zkušenosti s uplatněním potom...podle mojí mamky to budoucnost má velikou, ale ona je takový hodně přírodní člověk, takže bych radši nějaké reálné názory,díky

Ahojí, s tím rozhodováním kam na školu s tebou soucitím, mám to samé nevím co mě táhne, jsem ted po matuře, no ale k tématu: jednou u nás byla praktikantka (studovala jsem na ekol.škole xD) , vystudovala na MUNI Ekologii a dělala si zrovna doktorát (?), říkala, že z toho byla zklamaná - studium ji bavilo ale teď nemůže najít uplatnění, že kdyby to veděla, šla by třeba na odpadové hospodářství.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S ekologií práci bohužel tady neseženeš a když jo, tak za mizerné peníze. Stačí se podívat na jobs.cz a podobné servery a zjistíš, že to je fakt o ničem. Hlavně se nepodceňuj . Být tebou, šla bych na tu stavebku, strach je opravdu zbytečný.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Eveyli: s tím rozhodováním kam na školu s tebou soucitím, mám to samé

Tak se holky přidávám do klubu
Já osobně bych vzala raději technickou vysokou, protože mi příde, že je všude pře ekonomováno a prostě lidí s humanitním zaměřením je všude plno. Zato strejda stavař o zakázky rozhodně nouzi nemá, ale zas na druhou stranu, kamarádky taťka pracuje na odboru pro životní prostřědí a je hodně zazobanej... No já bych do ekologie nešla, ale to je jenom můj osobní názor hodně ovlivněným mým taťkou inženýrem, takže můj pohled je trochu zkreslený
Zkus kouknout na inzeráty, kolik zrovna hledají ekologů, a třeba si uděláš nějakou představu
Já osobně nemám skoro vůbec tušení kam člověk s vystudovanou ekologií může jít. Napadá mě třeba Green Peace a nebo podobná organizace apak to ministerstvo.
Zas na druhou stranu asi v tom oboru nebude příliš velká konkurence....
Toť moje filozofické úvahy

Reaguji na Salvador: Vítej
Jj technické zameření, počítače, strojárna, to je asi dorá volba. Bohužel nic pro mě já jsem ten humanitní typ :-/
Ono není špatné dělat s ekologií třeba na inspekci ŽP nebo kontrolovat hygienu ( ted nemuzu prijit na to slovo). Ale výše zmineny obor, kam chce slečna mi nic neříká

No, už jsem si našla něco o tom oboru URL Reaguji na Berusska: a bude tě to bavit (ještě když máš stavenku a o přírodě asi nemáš tucha?)? Co říkáš předměty? Já mám maturu, obor Přírodovědné lyceum a i když mám k přírodě blízko a žiju na statku tak mám k těmhle oborům docela odpor, asi to bylo i školou ale moc mě to nebavilo :/

arrow
profile_image
werunka14
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já myslím, že raději ta stavárna

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak jsme ted koukala na jobs.cz a už chápu proč jdou všichny na ekonomii

Reaguji na Eveyli: No právě, si řikám, že do přírody se jedu podívat a snažim se jí neznečisťovat, ale tam moje znalosti končí na základce mě sice bavilo se biflovat všechny ty motýly, rostliny,žáby...ale stejně i kdyby mě to bavilo, tak to nemá cenu studovat, když pak budu akorát nezaměstnaná

A stavařinu sem sice zvládala na úrovni kluků, ale potom v holínkách v blátě chodit kontrolovat staveniště, mě to neláká jako práce.....ale moc výběr teda nemám no...je to teda fakt těžký dneska,dobře se rozhodnout

Takže na základě toho co ste mi napsaly, jsem se rozhodla, že na tu ekologii kašlu, ono jsem si to i před tím myslela, co asi tak z toho kouká....ale byla jsem rozhodnutá to rozseknout tak, že už prostě půjdu tam.
Teď jsem vymyslela plán- půjdu na stavařinu, ale jen na tu VOŠ, protože chci ten rok přecijen věnovat studováním té psychologie (vidím jako plus,že mám praxi v mateřské školce- i když jsem je jen učila AJ,snad se to počítá). A to bych současně s VUT nezvládla.
Chtěla bych prostě studovat tu vošku, a zároveň dálkově tu psychologii,pokud ji někde dálkově otevřou. A pokud budu mít to nepravděpodobný štěstí že mě přijmou. Jen nevím jak to je,jestli to někde musím hlásit, že bych studovala voš a zároveň vš, jestli to neni nějak zpoplatněný..
Jinak díky všem

Reaguji na Berusska: jj ekologie není jen o motýlkách nedoporučuju, fakt tak snad budes spokojená, ale VŠ by byla lepčíí

arrow
profile_image
Lucinka1 mojeid
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já se přidávám, před 3 měsíci jsem vystudovala ekologii - což byl tříletý bakalářský obor a navazující magisterské, což je odpadové hospodářství.

Marně hledám práci 3 měsíce už. Někdo by si možná řekl, že ty odpady jsou fajn, ale pro tento obor je uplatnění minimální (nebo lépe nabídka práce) a pro ekologii je to trochu lepší, ale zase chtějí všude praxi, kterou samozřejmě nemám, když jsem do teď studovala. Takže obor je to zajímavý, ale uplatnění žádná sláva....

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Berusska: zároveň dálkově tu psychologii,pokud ji někde dálkově otevřou. A pokud budu mít to nepravděpodobný štěstí že mě přijmou. Jen nevím jak to je,jestli to někde musím hlásit, že bych studovala voš a zároveň vš, jestli to neni nějak zpoplatněný..

Dialkovo (kombi) psychologia sa bude otvarat na FF MU nasledujuci ak. rok. Prijimacky su oborovky a TSP (nemylit so Scio testami, _nie je_ to to isté).

Netreba sa nikam "nahlasovať, ak by si takto študovala.

arrow
profile_image
Anet94
od 7. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Dělám taky střední stavebku a též se rozhoduji kam dál. Chtěla jsem Architekturu na ČVUT ale všude je nadbytek vystudovaných architektů, kteří po vystudování neseženou práci. Školy tohoto oboru produkují nadbytek architektů, kteří nemají praxi, tudíž těžko seženou práci.

Proto jsem se rozhodla jít buď na ČVUT obor Konstrukce pozemního stavitelství nebo na VUT Stavební inženýrství. Tyto dva obory podle mě mají daleko větší perpektivu a využití než samotná architektura, i když je to krásný obor.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucinka1: ekologa heldají v Rubeně v Hradci Králové. Dlouho a neúspěšně. Stále je také hledají v Pardubicích v Synthezii.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené