arrow
profile_image
RevlonV
od 27. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všichni, beru pátým měsícem roacuttane a mám stále akne a krupičku. Zbývá mi ještě 21 tabletek do konce. Pleť mám příšernou, mnohem horší než před začátkem léčby. Je možné, že jsem prostě výjímka a roa nezabral? Nebo je ten lék stoprocentní a zabere dřív nebo později ÚPLNĚ každému. Protože jsem ještě neslyšela o člověku co by neměl v pátém měsíci vyhlazenou pleť. A to se o to opravdu dost zajímam. Jsem dost nešťastná, než jsem začala roa brát, měla jsem lehkou formu akne, která se mě ale držela jako klíště a nechtěla se mě pustit...no a teď tohle... Předem děkuji za názory a odpovědi

A nebude ti lékař ještě léčbu prodlužovat? Já jsem měla střední formu akné a brala jsem ho 8 měsíců. Po 5 měsících jsem měla teda už hezkou pleť, a to jsem brala jen jednu tabletku denně.

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem měla tak dá se říct lehkou formu akné, sem tam nějaký pupínek, ale hlavně jsem (a stále) trpěla na krupičku na čele. Co jsem začala brát antikoncepci, tak je to bohužel ještě horší Skoro každý den se mi nějaký pupínek udělá, což je teda hrozný. A právě si říkám ještě po antikoncepci, která je taky ta moje určená na pleť.. Tak si třeba říkám, že prvně přijde nějaké zhoršení a pak se to zlepší, uvidíme Třeba to tak máš taky..

arrow
profile_image
Sophia
od 16. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

zasílám odpověď také z jednoho serveru:

Třičtvrtě roku jsem se léčila Roaccutanem. Nejprve šílené zhoršení. Pak postupné zlepšování. Nakonec úplně zrdravá pleť- jizvy jsem nikdy neměla. Není to žádná procházka růžový saem- od začátku jsem měla přesušenou kůžu všude, rozpraskané rty, bolesti kloubů, hlavy, špatněod žaludku, nesnesitelná únava, zvýšenná krvácivost. Ke konci se objevily vážněší problémy- hemoroidy, bolest jater, zvýšené jeterrní testy, nespavost, neustálá migréna. Právě jsem ho dobrala a i když to nebylo jednoduché, šla bych do toho znova. Ta čistá pleť mi za to stojí. Kdo nezažil, nepochopí, kdo zažil, chápe moc dobře.

Reaguji na RevlonV: Já osobně mám s roacuttanem dobré zkušenosti a neslyšela jsem o nikom, komu by nepomohl. Uvidíš, že zabere. Já brala jednu tabletku denně 10mg a za 6měsíců jsem měla plet' bez pupínků.
Jen co mě napadá, domluv se se svou kožní, jestli v tvém případě není vhodně užívat roacuttan třeba 2krát denně tu 20mg dávku...(nevím, kolik tablet o jaké "síle" užíváš ted)

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, brali ste všetky počas ROA aj antikoncepciu? Vrátilo sa vám niektorej akné po doužívaní?
Ja berem roa druhý mesiac a zatial v pohode. Berem k tomu aj hak ale neviem či by nebolo lepšie ju vysadiť a nechať pracovať len roac...Pleť sa mi zlepšila určite, ešte to neni vobec dokonalé ale je to ovela lepšie. Len neviem či na tom nemá podiel práve aj tá hak.

Reaguji na zuzak:
Myslím, že by ti dermatolog nedovolil jí vysadit, protože se při ROA nesmí otěhotnět. Já jsem na to podepisovala nějaké formuláře. A po dobrání ROA jsem antikoncepci musela brát ještě 4 měsíce minimálně.

arrow
profile_image
SvetnickaM
od 22. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě roaccutane musí zabrat úplně všem, ale třeba si první vyjímka nevím.
Já bral roaccutane na 2 cykly a teď se mi akné zase vrátilo

arrow
profile_image
alejandrabrum
od 3. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Musím říct, že mě nezabral. Brala jem ho asi 7 měsíců. Ze začátku po jedné pilulce za den a zkončila jsem ze třemi. Akné se mi dělalo po celou dobu, co jsem ho užívala. Vůbec se mi to nezlepšilo. A bohužel nemám slabé pupínky nebo krupičku. Ale často ty bolavé a podlité hnisem..

Možná moc slabé dávkování.. Pište gramáž (mg) na kila, počet pilulek nic neřekne. Roa by měl "vymést" pleť opravdu každému - a 5 měsíců pro někoho může být málo, jsou i 9měs. případi. To spíš potom po vysazení je to s návratem akné různě individuální, podle toho, zda vám podmínky pro jeho tvorbu stále trvají.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené