arrow
profile_image
sabulebambule
od 11. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Má kamarádka nedostala menstruaci, udělala si těhotenský test, který vyšel pozitivně. Vydala se tedy ke gynekologovi s tím, že by byla v prvním týdnu těhotenství - nechráněný sex měla pět dní před tím, než si dělala test. Doktorka jí udělala sono zevnitř a konstatovala, že těhotná není, každopádně vůbec nebrala v úvahu to, že by mohlo být v takto ranném stádiu.
Ráda bych se tedy zeptala, zda někdo neví, jestli je možné u v prvním týdnu rozeznat těhotenství ze sona.

Dík

arrow
profile_image
leila2
od 6. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Podle mě není, já jsem měla pozitivní test a cca v 5 týdnu jsem byla u doktora a na sonu ještě nebylo nic vidět, poslal mě na krevní testy a ty byly pozitivní

Stoprocentně NEJDE!
Ono totiž 4-5 týdnů trvá tzv. uhnízdění, může mít klidně pozitivní test, ale lékař jí to potvrdí až po cca měsíci.
Já sama jsem šla k lékaři ve druhém týdnu a těhotenství mi potvrdil až v sedmém týdnu (chodila jsem každý týden na sono).Pozitivní test není určující.

Cituji Lusinda: Ono totiž 4-5 týdnů trvá tzv. uhnízdění

Dovolím si opravit, nidace je 5,5 - 6.den po oplození. Teoreticky by to mělo být vidět jako malý hrbolek.

Kdyby si mudr nebyla jistá, tak snad provede i jiné testy, ne? To si přece nemůže dovolit to risknout.

Reaguji na Mangogirl:
Já napsala týden, myslela jsem samozřejmě den, ale každopádně mi můj gynekolog řekl, že to lze poznat nejdříve kolem třetího-čtvrtého týdne.

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lusinda: můj gynekolog řekl, že to lze poznat nejdříve kolem třetího-čtvrtého týdne.

já měla ve 4tt vidět jen žloutkový váček. Až v 7+1tt tam bylo embrijko (9,7mm)

arrow
Neprodává v Bazaru

Ne, 5dní po oplození určitě na UZ nic neuvidí...

Cituji Lusinda: můj gynekolog řekl, že to lze poznat nejdříve kolem třetího-čtvrtého týdne.

Tak to už nevím, gyndu jsme ještě neměli, zatím mám jen embryologické znalosti z knih

arrow
profile_image
Tamara6542
od 8. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že je to různé. Já měla poslední MS 24.11., zcela prokazatelně (neboť jsem všechno pečlivě zapisovala, protože se mi nedařilo otěhotnět) jsem 6.12. otěhotněla, 19.12. jsem měla první pozitívní test a 6.1. bylo na ultrazvuku vidět "miminko" a dokonce bylo už slyšet srdíčko!!

Cituji Tamara6542: 6.12. otěhotněla, 19.12. jsem měla první pozitívní test a 6.1. bylo na ultrazvuku vidět "miminko" a dokonce bylo už slyšet srdíčko!

Což odpovídá tomu, co jsem psala výše

Cituji Lusinda: můj gynekolog řekl, že to lze poznat nejdříve kolem třetího-čtvrtého týdne

Každopádně si myslím, že první týden to spolehlivě UZ neprokáže, kolikrát v tom nejranějším období dojde k samovolnému potratu ani o tom maminka nemusí vědět.
Já jsem otěhotněla kolem 15.11. a i přes pozitivní krevní test bylo na UZ potvrzené těhotenství 3.1.Je to samozřejmě hodně individuální.

dle ultrazvuku lze těhotenství poznat přibližně až od 6tt (což odpovídá asi 4týdnům stáří plodu), protože až po této době je nebo může být patrná srdeční akce. Podle nějakých hrbolků to sice někteří lékaři taky 'hledají¨, ale na tohle se nejde rozhodně spoléhat. Taky mi tak jednou doktor řekl, že jsem těhu v 5tt podle ultrazvuku, i mi to tam ukazoval na obrazovce a nakonec houby, dle krevních testů jsem těhotná nikdy nebyla

Ať si kamarádka nechá udělat krevní testy na určení hcg, může si je nechat udělat i jako samoplátce bez doporučení lékaře...Jinak týdny těhotenství se počítají od prvního dne poslední menstruace a pokud si tvá kamarádka myslí, že mohla otěhotnět 5 dní před MS, pak by měla opožděnou ovulaci-řekla to své doktorce? Pokud ano, pak by mi přišlo divné, že by krevní testy vůbec nedělala....

arrow
profile_image
slune
od 12. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já byla na utrazvuku ve 4 týdnu a byli tam vidět jen dva flíčky v děloze (dvojčátka,každý na jiné straně)
v osmém týdnu už bylo vidět i srdíčko .To jedno se mi samovolně odloučilo a druhé mimčo jsem donosila ve zdraví těhotenský testy jsem si dělala od prvního dne zpoždění menzes,ale pokaždé mi vyšel nějak nerozhodně... druhá čárka se objevila třeba až po půl hodině a ještě ji nebylo skoro vidět. udělalo mi to několik testů různých značek,tak mě těhotenství potvrdil až ten ultrazvuk.

arrow
profile_image
2broucci
od 14. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pět dní po oplodnění nemůže být žádný test pozitivní, protože HCG se začíná tvořit až po uhnízdění. Takže pokud měla pozitivní test, tak buď otěhotněla už dříve, nebo to byla falešná pozitivita. Každopádně na UZ bývá těhotenství vidět nějdřív kolem 5.týdne, koncem 6tt. je patrná srdeční akce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené