Pocházím a zatím pořád bydlím v malé vesnici na jižní Moravě. Je zde hezky, o tom žádná, ale... Pořádná práce nejblíž v Brně (45km), žádná zábava, všude daleko a hlavně lidi, co tady žijí, děs běs. Prostě vesnice, drbárna, cokoliv uděláte se tady neobejde bez toho, aby to lidi probrali a náležitě okomentovali. Toužím po velkoměstě a jeho anonymitě, nikdy jsem netrpěla záští vůči Praze a Pražákům, takže mě to tam čím dál víc táhne. Jaké máte zkušenosti? Odcházely(i) jste taky z vesnice do Prahy za "lepším" životem? Jaké byly začátky? A zůstaly(i) jste tam žít nebo jste se po čase vrátily(i) zpět? Všem díky za zkušenosti.

arrow
profile_image
beattta
od 21. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, u mě je to trošku opačně. Vyrůstala jsem a bydlela v Praze do svých 20let. Potom jsem se přestěhovala 40km za Prahu. Mám Prahu ráda a stále do ní jezdím. Asi záleží, kolik je ti let a jaké máš plány. Podle mě je ideální pracovat v Praze a bydlet, dokud nemáš děti. A až přijdou, nastěhovat se kousek za Prahu - děti budou mít lepší vzduch a přírodu a ty nebudeš mít potom daleko do Prahy do práce.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Xella
..já od mala chtěla do Prahy, aspoň na pár let, a už tu bydlím dva roky a nestěžuju si. Vyhovuje mi spěchat pořád někam a přitom vědět, že co metro, to dvě tři minutky, takže nikde není problém..hodně možností, lidí, kultury, jak říkáš anonymita - ta mi každopádně vyhovuje..lepší platy = dražší živobytí..jak se to vezme, všechno má svoje pro a proti určitě..ale jednou bych taky jak říkábeattta, chtěla bydlet někde na okraji Prahy nebo kousíček za ní..jednak proto, že jsem zvyklá žít v domě a ne bytě, jednak kvůli dětem až přijdou, přírodě a tak no..ale doporučuju pro zčátky určitě si to zkusit

arrow
profile_image
beattta
od 21. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Xella
Jen jdi do toho, neboj se. Stejně to chceš v Praze zkusit a když to neuděláš, budeš se užírat a stále tě to bude lákat. Vrátit se na Moravu můžeš vždycky, ne? Buď ti život v Praze sedne nebo ne. Zkus a uvidíš.

arrow
profile_image
Bjetushka
od 14. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

V Praze je blaze

Za zkoušku nic nedám, to je fakt. Jen to nějak logisticky naplánovat - bydlení, práce, ... Děti nemám, partnera aktuálně taky ne, tak o to je to snazší, že rozhoduju jen sama za sebe.

Cituji beattta: Vrátit se na Moravu můžeš vždycky, ne?

To jo, a když se nezadaří a budu se vracet jak zpráskanej pes, aspoň budou mít místní na pár dnů výživné téma k drbání

arrow
profile_image
beattta
od 21. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Xella,
To chápu, že kdyby se nezadařilo, že budou mít místní radost, že?
Zrovna tuhle jsem si říkala, že kdybych byla jako ty z daleka, určitě bych se do Prahy rozjela. Myslím, že není problém najít si i práci s bydlením. Kdyby jsi byla zdravotnice, práci by si našla s bydlením hned.

Cituji beattta: Kdyby jsi byla zdravotnice, práci by si našla s bydlením hned.

Tak to nejsem...
Právě si říkám, jak se teď v takzvané krizi dá v Praze najít práce... Celou svou "kariéru" se motám kolem novin, nejdřív jsem psala pro regionálky, pak pro regionální MF Dnes, pak jsem prodávala inzerci do novin. Svého času to byl bezva kšeft, dneska je to horší. Tak nevím, jak bych s tíhmle v Praze uspěla.
To víš, místní by se tetelili blahem, úplně slyším ty komentáře "si myslela, že tam na ni čekají ne?" - a tak...

Tak já z Prahy utekla na venkov asi před rokem a neměnila bych... Prahu miluju, je to moje rodné město, ale stačí mi jeden den a musím pryč... Anonymita je super, ale ve městě jsou lidi zlí, nevrlí a sobečtí... Vesnice má své kouzlo, Prahu mám 40 kiláků, takže se můžu kdykoli sebrat a jet za rodinou, přáteli...každopádně se každý večer ráda vracím do klidu

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Určitě jdi do toho! Jsem z menšího města a žila jsem různě po Evropě, a Praha vede. Je tu pohodlnej, příjemnej život a spousta možností. Myslím, že budeš spokojená

Cituji lucis: Myslím, že budeš spokojená

Jo jo, kéž bys měla pravdu

Cituji lucis: Tak já z Prahy utekla na venkov asi před rokem

Jak spousta lidí utíká za pravým opakem, že? Jasně, venice má svoje kouzlo, ale má i negativa a přes ty už to kouzlo asi vnímat neumím. U mně zkrátka vede město, je pohodlnější.

[quote=Xella]Jak spousta lidí utíká za pravým opakem, že?

Jj to je fakt, téměř všechny moje spolužaky ze SŠ utekly na venkov a lidi z venkova zase láká město. ..ale takový prostě jsme každý chce to, co nemá... Každopádně si to vyzkoušej a uvidíš... Já jsem taky ráda, že jsem neposlechla rodiče a z Praglu utekla... a ve svém oboru by ses mohla uchytit celkem dobře... držím palce..nejtěžší je se konečně rozhodnout!!

Cituji pájík: ale ve městě jsou lidi zlí, nevrlí a sobečtí

Tak nevím, bydlela jsem do svých 18 let na vesnici a opravdu jsem si nevšimla, že by tam snad žili jiní lidé (nesobečtí a hodní). Naopak se velmi zajímali o své sousedy, ale ne proto, že by jim chtěli pomoct v nouzi, ale proto, aby viděli, že jejich životní úroveň je lepší než sousedova. A ty klepy, mno hrůza.... Ale v Praze jsem se setkala s různými lidmi a určitě mi nepřijde, že by tady byla taková závist jak mezi lidmi na vesnici. Jinak i vesnice i Praha má své kouzlo. Každý nechť si vytěží to své.

arrow
profile_image
frooomenka
od 11. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V Praze žiju skoro sedm let a nedokážu si představit, že bych měla žít někde jinde.. Hodně jezdím na chalupu, kterou máme v malé vesnici a někdy se opravdu nestačim divit těm lidem, do všeho strkaj nos, nikdy by mě nenapadlo, že budou řešit mý oblečení,auto.... Tohle v Praze prostě nikdo neřeší a jsem zato strašně ráda, mám ráda přesně tu anonimitu.. Jít do kina, klidně sama a nikdo neřeší...hele ta je tam sama...jak je to možný, to jí dal určitě kopačky atd.. TAkže neměnila bych a určitě jdi do toho

arrow
Neprodává v Bazaru

Mě osobně se Praha nelíbí, znám hezčí historická města. Měla bych strach tam bydlet a už tuplem vychovávat své děti. Líbí se mi bydlet do 10km od města na vesničce, kde si vyjdu na svůj dvůr, do své zahrady, užívám si i věšení a sušení prádla na sluníčku, poslouchám ptáky a ve vzduchu cítím vůně květin a stromů, které zrovna kvetou,to se prostě nedá popsat. Já osobně bych tam nešla nikdy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené