arrow
profile_image
Renča
od 2. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj všem,
moje dcera by moc ráda studovala cestovní ruch na VŠO v Praze ve Spálené. Byla na dni otevřených dveří a přijela nadšená. Na internetu také mají pěkné stránky, ale potřebovala bych informace i od těch co tam studují nebo studovali abych si udělala obrázek a nekupovala zajíce v pytli. Díky předem za Vaše postřehy. Hupíček

Renča
tak s touhle školou rozhodně neprohloupíš

arrow
profile_image
frooomenka
od 11. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tam chodíma vřele doporučuji

arrow
profile_image
Renča
od 2. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ještě bych se chtěla zeptat, kolik tak přibližně platíte za učebnice a věci okolo studia, jako jsou pomůcky atd. Kolik tisíc to dělá bez ubytování, stravy a školného. Děkuji

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tuhle školu bych zrušila!..končím 2. ročník a v oboru cestovní ruch je to naprostá katastrofa. Jednak učební plán neodpovídá tomu, co by měl pak v praxi člověk umět - dotace 1,5 hodiny jazyka je teda sakra málo!..na veřejných školách často je min 3 i více hodin každého jazyka a to kolikrát ani nejde o cestovní ruch. Prostě celkově lituji, že jsem kdy šla na tuhle školu, školné neodpovídá očekávání v žádném případě. Chodila jsem původně na veřejnou školu a tam jsme měli lidský přístup, ne jako tady, kde vás se vším vyhodí, profesor na zkoušce má drzost vám říkat, jací jste tupci všichni apod. Takže dceři vřele doporučuji si to ještě rozmyslet...
Jinak školné je 45. 000,- za dva semesty ( jeden akademický rok). Všechno si jinak student hradí sám. Když si připočítáte stravu, ubytování, MHD, cestování domů (pro mimopražské), tak není problém se dostat přes 100.000,- a to jsem ještě hodně optimistická. Mě to vychází kolem 150.000,- a to si nežiju královsky...takže asi tak

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak vidím, co člověk to názor. Já tam jdu na rok na Bc jako pokračování z VOŠ, tak to tam snad ten rok zvládnu

arrow
profile_image
Renča
od 2. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Lentilko, můžu se zeptat jakou VOŠ jsi studovala? Docela dobré recenze jsem četla na VOŠ v Maské. Možná by to bylo také řešení. Tuším, že teď máš titul Dis.

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Renča
Studovala jsem obor Zemědělský manažer v Roudnici nad Labem. Takže docela mimo obor Mám titul Dis. Jinak tato škola již tento obor nenabízí, udělali nový- Management firem.
Pokud ti jde o finanční stránku, je lepší jít na státní VOŠ a pak na jeden rok soukromé VŠ. A hlavně dcera by měla stejný obor,pokud by šla na VOŠ co zmiňuješ-takže by neměl být problém Navíc na VOŠ získá dost praxe. Já mám psaných 960 hodin.

arrow
profile_image
felisa
od 30. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Sice pozdě, ale nedá mi nepřispět svou zkušenosti, třeba pro budoucí zájemce. Jelikož jsem uspěšně a bez problému ukončila studium právě na VOŠ Masná, tak jsem se rozhodla ještě pro roční studium ve Spalené (obdobně jako většina mých spolužáků). Bohužel musím říct, že tato varianta se nám zdá, slušně řečeno, jako to nejhorší, co jsme mohli udělat. Kromě toho, že jsme na VŠ nezískali žádné nové znalosti, tak jsme tam my, studenti z VOŠ, považováni za povl, co má za sebou jen nástavbu na střední školu. Přitom konkrétně VOŠ v Masné nabízí velice kvalitní studium a učí zde kvalifikovaní kantoři. To samé o Spálené říci nemůžu. K tomu si přidejte naprostou ignoraci a neorganizovanost ze strany školy (to že se dozvíte rozvrh v neděli před nástupem do školy a že jsou zkoušky vypisované ze dne na den, je to nejmenší) a máte našlápnuto rovnou cestou do blázince a to ani v nejmenším nepřehání. Před nástupem na tuto školu jsem byla vyrovnaný, flegmatický člověk, po roce na VŠ Spalená se ze mě stal neurotik bez sebevědomí. Bohužel pro tuto školu většina z mých spolužáků má stejné pocity jako já. Netvrdím, že nejsou i tací, kteří se rohodli i přes tyto patálie (které sami přiznávají) pokračovat ve studiu a velice je za to obdivuju. Každopádně můj názor je nikdy víc. Pro mě osobně šlo o promrhaný rok a vyhozené tisíce do větru...

arrow
profile_image
Jana x
od 31. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

felisa

Tak to je síla, lituji Vás studentů. Studuji také soukromou VŠ, ale tam se takové věci nedějí. I u nás jsou sice se zkouškami problémy, ale víme dopředu, kdy zhruba budou. I když z některých profesorů se to musí dolovat.

felisa

Končím studium na voš a mám podanou přihlášku na VŠO, ale tak nějak zvažuji jestli je to dobrá volba. Nesoudím jenom podle tvého příspěvku, protože stejné pocity z této školy mají i absolventi od nás z vošky (bohužel).
Nerada bych vyhodila celkem dost peněz za školu, která za to evidentně nestojí. Nevíte třeba někdo ještě o jiných VŠ, kde se dá za rok Bc. udělat? Slyšela jsem o UJAK a SVI Kladno, ale moc informací jsem na jejich webu nenašla. Díky

arrow
profile_image
felisa
od 30. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kerolka
Ahoj, na UJAK chodí moje sestřenice, už je tam na magisterském studiu a je tam spokojena, ta škola je sice dražší, ale myslím si, že přijatelná volba. Nevím, jak je to s kvalitou studia a tak, to musí posoudit jiní. Bývalý spolužák z VOŠ zase studuje v Praze v Bohnicích nějakou hotelovou školu - také na rok na Bc. a taky je vysmátý a spokojený, ta je taky soukromá a cenově nevím, jak se pohybuje. Každopádně skutečně než vstoupíš na VŠO, tak si to rozmysli. K těm zkouška ještě třeba se nám stalo, že nás je v ročníku 350 (jen nás voškařů) a prostě nebyla šance, aby měl každý možnost 3 termínu zkoušek/započtů, protože prostě ti učitelé nemají tolik času a možností nás vyzkoušet a vzhledem k tomu, že jsou asi 3 předměty, které se dělají minimálně nadvakrát, tak si vezmi, kolik lidí dodělávalo zimní semestr v květnu. Komu se to nepodařilo ani v květnu, má smulu a musí jít ke státnicím až v lednu, což znamená zaplatit si další extra semestr - uplně zbytečně. A podobných vychytávek, kdy ti lítají peníze je na škole víc. Teď mě ještě napadlo s tématy bakalářských prací, že kdo se nepřihlášil pomalu dřív, než vyhlásili témata, tak na něho nezbylo - mimochodem i můj případ - takže sis potom musela sehnat vedoucího, vnutit se mu a popřípadě si vymyslet vlastní téma, které ti bud škola schválila nebo ne... A to je přesně to co jsem psala už před tím, ta organizace je opravdu na hlavu.

felisa

Ahojky, díky moc za odpověď. Přesně co tu píšeš sem se dozvěděla i od absolventů z naší voš co už jsou na VŠO. Absolutní neinformovanost, problémy s přihlášením na zkoušku, někteří ani nestihli dodělat bakalářku a spousta z nich tam zůstala jenom pro to, že je jim líto těch peněz za školný. Což je celkem smutný. Musím říct že jsem se na tu školu těšila, ale v posledních měsících (po těch negativních zprávách) se hodně hodně rozmýšlím co dál.
Na tu hotelovku jak píšeš jsem se taky dívala, mají tam obor specializovaný na marketing a to by mě hodně bavilo, ale tam mě právě odrazuje trošku vyšší školný (32 500,-/sem.)
Ta UJAK mě docela zajímá (dozvěděla sem se to před pár dny, že umožňují i studium po voš), na webovkách totiž nic bližšího nemají. Jenom že mají den otevřených dveří někdy v červnu pro absolventy voš, takže se tam asi vydám a pak se rozhodnu. Je to těžký vybrat dobrou školu, která by umožňovala zkrácený Bc. studium a zároveň byla i kvalitní (když už jim teda dám nemalé peníze).

arrow
profile_image
felisa
od 30. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kerolka
No to je právě to, když už si to platíš, tak očekáváš kvalitní vzdělání a potom jsi o to víc naštvaná, když se dočkáš tohohle. Dneska mi zrovna říkala spolužačka, že ji vedoucí BP rovnou řekla, ať se připraví na státnice v září, protože z důvodu nemoci vyučující nestihne odevzdat práci. Když ji slečna řekla, že ona to ale stíhá, tak jí udajně mělo být řečeno, že dostane špatný posudek a půjde stejně v září - jen proto, že za státnice v září se připlácí 7 tisíc (nic jiného mě nenapadá, proč). Každopádně ta bohnická škole je fakt dražší o dost, jak koukám, ale zase se myslím, že když se ti tady nezadaří, tak se můžeš dostat na vyšší částku... Ten UJAK si myslím, že zkrácené studium otevírá nově, protože jsem o tom taky nevěděla, až letos se mi to doneslo... Určitě nic nezkazíš dnem otevřených dveří, i když jak si mohla vidět na příkladu VŠO, nedá se to brát za stěžejní zkušenost. Spíš bych zkusila zavítat na nějaké školní forum, pokud je přístupné, nebo se poptat studentu. Je jasný, že každá škola má něco a všude uslyšíš stížnosti, ale po mojí zkušenosti s naší VŠ bych řekla, že VŠO nemá jen něco, ale všechno (fakt snad cokoliv, na co si vzpomenes - bohužel).

arrow
profile_image
lucka
od 1. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Osobně mám VŠO vystudovanou, pro lidi, kteří nastupují ze středních nebo VOŠ může být několik prvních týdnů šok. Pár lidí během prvního měsíce školu ukončilo. Že by Vám tam dal někdo něco zadarmo apod. jako se traduje o jiných VŠ to ani omylem a na každou zkoušku se budete muset učit, na druhou stranu je tam pár velmi dobrých učitelů, kteří svému oboru rozumí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené