arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

lollo
No,to nejde,pokud vím,musíš mít aspoň partnera se kterým žiješ atd...neni to jednoduché.A uměle bych nechtěla,to jen pokud by to opravdu přirozenou cestou nešlo.

Zanet96
Aha. No u nás koukám, nejde skoro nic

Cituji Zanet96: no,musela bych vědět,že to je člověk,který se vázat nechce atd..pak by to bylo jednodušší,znám takové.

Moje spolužačka to tak vyřešila taky,"dárce" byl její ženatý kolega.Ona byla po vysoké škole,chlapa doma nechtěla a dnes už má 12ti leté dítě.Spokojeně si žijou a nemám dojem,že by jim ten "otec" nějak doma chyběl.Ale je fakt,že ona je orientovaná na ženy a tím pádem u ní chlap jaksi nepřipadal v úvahu jako partner a se ženou by neotěhotněla.Ale nemá ani partnerku,prostě je sama s dítětem.

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zanet96
Myslíš úspory? Já jen, že mateřská je 7600 ( pokud jdeš na 3 roky, pokud na 4 roky, tak 2 roky 7600 a 2 roky 3500..) A přídavky jsou tak směšný, pár stovek navíc, životní minimum pro matku s dítětem je podle výpočtu 5480 Kč a protože otec v RL nebude, tak nedostaneš ani korunu navíc,nemysli, to tě budou na sociálce nutit otce uvést, než by pustili kačku.
Když si spoštu, co dělá nájem, běžný provoz a pak výdaje za dítě, plínky, při nekojení umělé mléko, oblečky, kočárek,atd.atd...tak jako žít se dá..na hranici chudoby, to kolem sebe taky vidím a teda nevím, jestli je to pro dítě nejlepší, dívat se pak, jak ostatní mají a on nemá ani ***, protože máma smoaživitelka to není schopná zafinancovat. Nechci být zlá, to ne, ale sama vidím, kolik to stojí, co stojí blbá školka, teď škola, když bude malý nemocný, tak na paragraf taky nedostaneš skoro nic...

Cituji vega: kolik to stojí, co stojí blbá školka, teď škola, když bude malý nemocný, tak na paragraf taky nedostaneš skoro nic...

Jojo, taky tohle znám, je třeba to opravdu zvážit. I když dítě za to stojí, je to docela složitý v dnešní době bez větších úspor.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

vega
Jí Ti rozumím myslíš to dobře,naprosto Tě chápu.Jelikož mít dítě,stojí hodně peněz,když to tak řeknu.Nejsem hloupá,kolem mě už všichni děti mají včetně sestry a vím co co stojí atd...Myslíš hlavně na dobro dítěte,to je správné a já mám strach z toho,aby jednou nestrádalo,to je fakt.Ale to bych ho asi neměla pak nikdy.Zvládají to jiní a v mnohem težší situaci než jsem já.Ale rozumím Ti a absolutně by mě nenapadlo,že chceš být zlá,naopak,nejsi sobec.To nikdo zde,ale máš na to jiný pohled.

Cituji Laky: bych nic neřekla.....co je mu do toho,když ho nechceš a potřebuješ jen sperma.

Panebože!!
Jsem skutečně jediná, koho jímá hrůza, když toto čte??

arrow
profile_image
suchar
od 3. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zanet96
Ahoj ,úplně tě chápu,jdi do toho hlavně promysli dárce,at Ti později dítko nevezme!!Já otěhotněla v 19 letech ,oba jsme mimi chtěli ,vzali se a když se malá narodila tak ztratil zájem o dítě a o rok později i o mě, odešla jsem k rodičům s roční dcerou! Rok jí pořádně neviděl a pak mi jí chtěl vzít,dnes má 9 let a pořád se soudíme kvůli péči!Rok jsem bydlela sama s malou a bylo nám super!
Tak Ti držím palce a moooc Ti fandím,jednou potkáš toho pravého a on bude milovat tebe i tvé dítě!

Nie si sebecká a ja som za to, aby si do toho šla... S peniazmi alebo bez to bude aj tak zložité no najhoršie, by bolo si v starobe uvedomiť, že nemás dieťa kvôli tomu, že si sa bála, čo a ako, alebo že ťa už spokojné matky odhovorili, a to len preto, ze ony by to nezvladli. Mám oboch rodičov a tiež som nechápala prečo má kamoška 7 barbie a ja len jednu.. ale moja bola od Mattela aspoň som si ju viac vážila. Je to tvoj život a keď chces byť mamou, tak ňou buď je to tvoja vec, tak ako je súkromné rozhodnutie tých čo mamami byť nechcú. Nikto ťa do ničoho nútiť nemôže a v najhoršom ťa rodina určite podporí, aj keď zo začiatku možno nebudú podporovať tvoj názor, tak to malé ukričané bobo to rýchlo zmení. A čo sa týka chlapov.. vyber vhodného, nič mu nevrav.. až keď sa stane "nehoda" a ty to nedostaneš, tak mu to povec, ale že od neho nič nebudeš nechcieť. Nepovedať mu to je asi nefér.. a povedať mu pravdu.. to by ho asi položilo Držím Ti palce

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nezlobte se, ale pokud píšete, že si má teď pořídit dítě vlastně jakýmsi podvodem, protže ten dotyčný by asi se stykem nesouhlasil, kdyby věděl, že bude nechtěným otcem, byť neuvedeným v rl, a pak si najít pravou lásku, není potom lepší počkat a pak si najít tu lásku a mít společné dítě?

Napadlo mě, co když to nepůjde, budeš ještě víc stresovaná, a co potom? Vím, že s emi to lehce říká, ale co se prostě soustředit na jiné věci, třeba pomoc dětem v dětských domovech a pod. a třeba se brzo objeví pan D.?

Fazulko a co když prostě ten chlap bude s ní chtít být i přes to, že o něj nebude zájem? Bude o dítě bojovat a bude to logické, i když je dárcem spermií, je také rodič a má na dítě "stejné právo", jako matka, co potom? Neumím si představit, že bych někomu řkela, že nechci dítě a pak mi ten dotyčný řekl, že moje dítě čeká, ale že mě nechce....docela je mi těch chlapů i líto.

vega
ale veď preto som písala, aby si vybrala vhodného a možno nakoniec vytvoria peknú a usporiadanu rodinku, to nikto vopred nevie, ale čakať donekonečna sa nedá, tie hodiny sú potovora a keď to prešvihne, bude už neskoro, či bude s pánom dokonalým alebo bude sama.

vega
Díky, už jsem se bála, že jsou tu všichni amorální...

Zanet96
Klidně měj dítě sama, jestli si troufáš. Budeš unavená sama, krmit sama a denně koupat sama. I radovat se z pokroků miminka budeš sama. Jasně, má to tak hodně holek a určitě to jde zvládnout. Nesnažím se tě zrazovat.
Rozhodnutí je jen na tobě, ale půlka genů jde od chlapa. Je jeho právo, vědět to! Nemůžeš někomu tak strašně ovlivnit život - plánovitě a cíleně. Napsat, že mu do toho nic není, je nekonečně hloupé a zlé! Zajímalo by mne, jak by podobnou kauzu hodnotil soud...

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Fazulka
Ano, taky bych přála, aby se z dárce stal partner.
No a pokud ne, bylo by asi lepší, kdyby se tak nějak v průběhu dohodli, že opravdu jen "vypomůže" s tím, že nikde nebude figurovat.

Já bych každopádně toto "dárci" řekla a domluvila se s ním. Však snad se najde nějaký kámoš, který by do toho šel, aniž by se pak k dítěti hlásil, ne? Nebo by hrál jen hodného strýčka? Myslím, že je spíš sobecké toto neříct.

Cituji nuf: Napsat, že mu do toho nic není, je nekonečně hloupé a zlé!

Tohle ale nepsala ona, ne?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené