Cituji Kokinecka: Nezkoušejte feta sýr je to humus!

Dovoluju si oponovat, je to ten nejluxusnější sýr, který jsem kdy jedla

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kokinecka: Nezkoušejte feta sýr je to humus!

ať si každý vyzkouší, co mu vyhovuje. Mně chutná. A řecký salát se bez něj neobjede .

Cituji Kokinecka: v řecku píší azbukou

to je alfavíta, ne azbuka

Jinak tedy je dobré ochutnat samozřejmě frappe a pravou řeckou kávu (džezva atd.), z jídla plněný zelný list, biftek (pozor, je z mletého masa a je velmi dobrý), suvlaki - ať už kuřecí, vepřový a když budeš mít štěstí, narazíš třeba i na jehněčí
jehněčí kotletka - vynikající voňavá a křehoučká záležitost - doporučuji tvé pozornosti
rybky - začněte např. "gavros" - malé grilované rybky, podávají se s citronem a chlebem a dál už dle nálady
králičí guláš stifado - a vlastně jakékoli stifado je dobré
kleftiko - loupežnický guláš
kuře s citronovou omáčkou
rajče plněné rýží - myslím, že se řekne "jemnista"
plněný zelný lusk.
Pokud jedete do turističtější oblasti, je dost pravděpodobné, že jídelní lístek bude i v němčině a anglištině a velmi často je i česky. Už jsem viděla i v ruštině. Pokud budete okouzleni něčím, co má řecký host u vedlejšího stolu, není problém se domluvit s číšníkem - vlastně tímto způsobem jsme poznávali řeckou kuchyni i my.
Uričtě si dejte rybky - může se vám i stát, že vás majitel pozve do kuchyně, abyste si rybku vybrali a řekli kuchaři, jakým způsobem upravit. To já nikdy nevím, takže si ji nechám upravit tak, jak oni chtějí a nikdy jsem se nesekla. Dobrá je tsipura (nevím, co je to za rybu, jaký je to český překlad) a mečoun. A jak jsem zmínila výše gavros (myslím, že jde o sardinky nebo něco takového. Možná se tu objeví tygřice a řekne nám k tomu něco více )

Taky stojí za ochutnání grilovaný sýr haloumi - ten hlavně na krétě.

Jídlo se zapíjí retsinou nebo taky můžete mythosem. To je místní pivko. Já osobně pivo nepiju, ale mythos si vždycky v Řecku ráda dám.

A dále sladkosti - jsou až moc sladké na můj vkus. Ale určitě by se měly ochutnat. Nejtypičtějším příkladem je baklava - listové těsto, oříšky a med. Ale v souvislosti se sladkostmi mně napadá, že byste si rozhodně neměli nechat ujít zmrzlinu. Jsou to obří porce zmrzky, která může směle konkurovat italskému gelattu a když ji sníš - ten zdejší 1 kopeček, jsi po večeři

v Řecku musíš zkušet a většinou neprohloupíš. Snad ještě nikdy se mi nestalo, že bych si něco objednala a bylo to hnusné nebo nepoživatelné (na rozdíl od Německa, např.).

Nějak jsem se rozepsala , ale já do %Recka jezdím moc ráda a jídlo je jeden z mnoha důvodů

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji fox: mussles saganaki, su to mušle akoby v rajčinovej omáčke so syrom podávané s chlebom...

ty jsem si nikdy nedala - letos to napravím.

Cituji lucinkaf: Dovoluju si oponovat, je to ten nejluxusnější sýr, který jsem kdy jedla

taky je to jeden z mých top sýrů ...no o hodně gurmánských žážitkůl u moře jsem ochuzena, pač nemám ráda ryby...

Cituji colette11: Jídlo se zapíjí retsinou nebo taky můžete mythosem. To je místní pivko. Já osobně pivo nepiju, ale mythos si vždycky v Řecku ráda dám.

A dále sladkosti - jsou až moc sladké na můj vkus.

Já piju pivko normálně, ale Mythos je fakt dobrej a ty sladkosti - stojí za to. Akorát jsem si koupila asi 4 mini kousky a jedla je tak tri dny, člověku stačí dvě sousta a je přeslazen (a to já jsem hodně na sladký

Máte nějakej typ na něco z těch míŇ profláklých jídel, kde není ryba ?

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dasule
Můj typ - a to jsem opravdu NIKDY neprohloupila, když jsem udělala - dát si to, co si dávají nejvíce místní lidi.

Cituji Dasule: o hodně gurmánských žážitkůl u moře jsem ochuzena, pač nemám ráda ryby...

jsem na tom úplně stejně, jediné, co pozřu, je pangasius a makrela, víc ani ťuk, tudíž ať všechny ty různě upravované rybičky voní sebelíp, nějak mi to nejde přes pusu

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dasule
lucinkaf
holky, to je škoda. Ale řecká kuchyně nejsou jen rybky, takže si tam i tak užijete, ne?

Kdyby byl jídelní lístek česky to by byla paráda. Zvažuji jestli jet all inclusive nebo bez jídla a chodit tam na obědy, ale jak říkam neumím ani slovo, takže bych uvítala tip na nějakou tu restauračku, kde je lístek v češtině. Můžete poradit. Je mi jedno na jakém ostrově to bude. Ještě prosím napište v jakém rozmezí jsou ceny za ty jídla.

a jsou tam nějaký supermarkety jako u nás, třeba abych mohla zajít pro pečivo ke snídani?a mají u pláži nějaké rychlé občersvení?

arrow
profile_image
Carelesscat
od 18. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

colette11
je vidět, kdo se tu vyzná

já letos budu v Řecku teprve podruhé, tak se moc těším na různé dobrůtky. Jinak mému příteli taky hodně chutnal Gyros pita - do ruky na pláž jako stvořené. Já si hrozně užívala zeleninu - obrovská červená rajčátka, chutné olivy.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

lucisek1111
Neboj se toho a kašli na all inclusive...když jsem byla v Řecku, byli jsme bez jídla..stejně v tom vedru není moc hladu. Šli jsme vždycky na pláž, v poledne na oběd a pak jsme se váleli přejezení na pokoji až do tři (přes poledne na tom slunku se stejně nedá) no pak jsme byli třeba do osmi u moře a pak zašli na rybičky nebo na něco menšího Kolikrát opravdu nebyl hlad Ve všech hospodách byly lístky s fotkama, takže nemusíš nic říkat Oni jsou na cizince zvyklí a kolikrát uměji i česky nebo polsky, anglicky na 100%. Ceny se pohybovaly, co si pamatuju kolem 6, 7 euro, opravdu jak co Kecala bych

arrow
profile_image
Carelesscat
od 18. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

lucisek1111

My měli přímo český lístek a v mnoha tavernách to tak je - byli jsme na Corfu, Agios Gorgios. Hlavní jídlo je večeře - masitý pokrm v rozmezí od 5e až 7e a klidně nahoru. Supermarkety tam určitě jsou a celkem dost, tam se dá koupit vše - pití, pečivo, suvenýry mnohdy i oblečení

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lucisek1111: a jsou tam nějaký supermarkety jako u nás, třeba abych mohla zajít pro pečivo ke snídani?a mají u pláži nějaké rychlé občersvení?

Nikde nejsou tak obrovské supermarkety jako u nás Ale to víš, že jsou tam normální obchody a pekárny. Ráno jsme chodili pro čerstvé pečivo, obchůdky jsou na každém rohu

Nechybí tu Tygřice?

arrow
profile_image
colette11
od 29. 12. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Carelesscat

Gyros je bezva, to je jasný. Ale zůstat jen u Gyrosu by fakt byla škoda. Na zelenince jejich strava v podstatě stojí, vše dochucuje - snad kromě ryb. Ryby dohromady se zeleninou nejedí. Pouze s mořskými řasami a chlebem. Doporučuji nejdříve vyzkoušet, event. potom zavrhnout.

lucisek1111
obecně jídlo začíná v restauraci na ceně 5 EUR, rybky jsou dražší. Jehněční kotleta může být kolem cca 12 EUR, frappe 2 EUR.
Já osobně doporučuji - pokud to finance dovolí - vzít zájezd bez jídla a na jídlo chodit. Ráno si doběhnout do místní pekárny a koupit ještě teplou nějakou pochoutku, oběd - neznám nikoho, kdo by v Řecku obědval víc než ovoce, zeleninu, zmrzku nebo tak. Večeř - taverna - pokud možno pokaždé jiná. Pokud si budete půjčovat auto, nebudete navíc vázáni na jídlo v hotelu a dáte si ho tam, kde vás přepadne hlad a bude se vám tam líbit. Navíc já nemám opravdu v Řecku dobrou zkušenost se službama souvisícíma s předplaceným jídlem. Zdůrazňuji, že tu dobrou zkušenost nemám já. Možná někdo jiný má.

Samošky jsou na mnoha místech. Ve většině destinací je tak 1 větší a spousta menších. Koupíš v nich jak řecký pravý jogurt, tak Danone (dražší).
Taverny s jídlem v češtině najdeš ve většině destinací, kam jezdí české cestovky a hned při první večerní prochajde, opravdu nemá cenu to tu vypisovat. Navíc bych destinaci nevybírala podle restaurace, ale spíše podle toho, co konkrétně v Řecku bys chtěla vidět. Jestli pref. památky, přírodu, sport, super pláže atd.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené