Cituji Lady Flame: Tak to já třeba nemůžu, já si musím tu těstovinu hezky napíchnout na vidličku

Přesně tak.
Lžicí jím jen polévku a jinak používám převážně vidličku.
Taky mám pocit, že lžicí děsně "bagruju." Vidličkou a nožem jím déle a sním toho míň, ale sytá jsem stejně.
Dokonce i omáčky vyjídám vidličkou.

arrow
profile_image
Esencee
od 2. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doma zásadně lžící, v práci svého času taky, než mým spolupracovníkům a spolustolovníkům došla trpělivost a kvůli nim jsem přešla na příbor, ale často se stává, že z něho používám pouze vidličku. Pokud používám vidličku i nůž mám občas pocit plných rukou a je mi to mnohdy nepříjemné.

Lžící jím pouze polívku, kus kus a takové sypké. Mě se to prostě nelíbí jak někdo jí hlavní jídlo lžičkou. Ale to, jak jí doma za zavřenými dveřmi je mi ale úplně jedno... Pokud to nevidím na veřejnosti, neřeším to.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji HanLiu: ale připadá mi to strašně odporné a nekulturní a sama bych takto jídlo jíst nemohla (dělalo by se mi asi špatně

týden hladu na Tebe a budeš jíst třeba rukama a odporný Ti to nebude připadat.
A to ještě často jim např. u tv a sedim na gauči a né u stolu, strašný... A když je to něco krájecího, tak si to ještě klidně nakrájim na sousta, abych to pak mohla už v klidu jíst žlící nebo vidličkou. A nepohoršuje mě to, ani se mi nad tim žaludek nezvedá.
Samozřejmě doma, v restauraci ne ale když je člověk doma, tak si snad může udělat pohodlí, přeci nebudu sama před sebou dodržovat přísně pravidla etikety.

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Upřednostním příbor - na veřejnosti by mě ani nenapadlo jíst lžicí. Tak jsem nucena jíst jen u babiček, které zase nezvládají příbor - to jednou za měsíc přežiju. .
Jen nechápu komentáře typu, že je to odporný a že se vám z toho dělá špatně. Dovedu si představit mnohem nechutnější věci u stolu, než pozřít knedlík z lžíce..

Lžící jím polévku, příborem ostatní. U nějakých jídel jsou samozřejmě výjimky (ovesná kaše, mléko s křupínky apod.), tak tam se musí jíst lžící, nebo lžičkou.

Cituji noninek: Jen nechápu komentáře typu, že je to odporný a že se vám z toho dělá špatně.

To také nechápu. Každý je zvyklý jíst jinak, ale hned to nazývat nechutným mi přijde zbytečné.

arrow
profile_image
Pajia
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Polévku a sypké jídla, jako kuskus, rizoto, některé těstoviny jím lžící. Jinak pokud se nejedná o restauraci jím jen vidličkou. To prý taky není slušné, ale mě to vyhovuje

Já měla problém i ve školní jídelně s krupicovou kaší a normální lžící, na krupicovou kaši používám svoji dětskou lžíci, z normální lžíce si tak nepochutnám, přijde mi to divné. lžící jím jenom polévku, zatím jsem nenarazila na jídlo, které bych nebyla schopná sníst příborem. A asi jsem divná, ale při představě, jak někdo jí knedlíky s omáčkou nebo jakékoliv jiné jídlo (možná kromě italského rizota apod.) lžící, se mi nedělá dobře od žaludku.

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Omáčky, rizoto, polievky a ešte vela ďalších jem lyžicou a necítim sa previnilo....neviem čo je na tom nechutné Ovela horšie podla mňa vyzerá keď sa niekto snaží jesť omáčku vidličkou napríklad...ale že by ma to pohoršovalo sa nedá povedať. Nemám rada keď mňa niekto sleduje pri jedení a preto ani ja nesledujem iných...jedine keď pri tom vydáva neprimerané zvuky

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tedy to docela koukám...jsem myslela že jíst lžicí knedlíky s omáčkou je z dob 25 a víc let nazpět Teď že už jsme dál...
Sama se synem jím příborem, přítel občas i hůlkami rizoto, rýži, venku i doma. Lžicí jen polévku a takovou menší/dětskou krupicovou kaši.

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji farahh: jsem myslela že jíst lžicí knedlíky s omáčkou je z dob 25 a víc let nazpět

Toto nechápem Je to proste tekutá omáčka tak je nejak logické to jesť lyžicou ktorou ti to nevyteká. Ale hovorím, nech si každý robí čo chce a čo mu vyhovuje ale niektoré tie názory sú extrém...na to, že ide iba o takú blbosť

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na zuzak: protože jsi nezažila Někdy se prostě muselo a možnost volby nebyla...na rozdíl od dneška

Tak tohle téma mě opravdu potěšilo, i když je to trochu smutné. Mám problém od nás z domu, našim je snad i jedno, jak jídlo vypadá a už je vůbec nezajímá z čeho jedí-oprýskané talíře, dokonce i staré umělohmotné. A to, že jedí jen lžicí (jednu dokonce matka našla na pláži v Itálii, od té doby je u nás v příborníku) jim vůbec nepřijde divné. Já jím příborem, těstoviny atd. jen vidličkou. Já nevím, ale podle mě jsou to základní společenské návyky, někdy mi přijde, že bych já měla své rodiče učit, jak se chovat a to ej dost smutný

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: Lžicí jen polévku a takovou menší/dětskou krupicovou kaši.

mám to stejně

Cituji Ellenuschka: A to ještě často jim např. u tv a sedim na gauči a né u stolu, strašný.

a ještě mám nohy na stole,ale u televize jím věci typu studený obložený talíř,jednohubky,chlebíčky a to jím rukama.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené