Já cvičím,moc mě to baví,ale potřebovala bych poradit nějakou sestavu asan,tak na 1/2h ráno.Já každé ráno dělám pozdrav slunce a ten mám za chviličku hotov.Chtěla bych si zacvičit trošičku déle,ale nevim jaké asany,abych procvičila celé tělo.Mám jogu na doma,kde jsou kartičky s jednotlivými cviky,ale není tam doporučení ,nebo sestavy cviků.Děkuji za pomoc.

arrow
profile_image
bia
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, cvičím krátce asi půl roku, takže asi s cvikama moc neporadim. Koupila jsem si ale moc pěknou knížku tušim spisovatel Lynsbek nebo tak nějak, moc pěkné čtení o józe i asánách. Má více vydání knih o józe..
Já zase pravidelně docházím jednou za týden na cvičení jógy a je mi po ní moc
fajn, ale zase se nedokážu donutit cvičit doma. Dělám do toho ještě jeden sport
tak se mi to trošku mlátí. Tím pádem když cvičím tak málo, tak pokroky jsou pomalé,
ale nevadí, věřim v jógu)

arrow
profile_image
Agigue
od 1. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já cvičím doma jednou týdně jógu a jednou týdně na kurzu fitness-jógu (a takhle pevné tělo jsem ještě nikdy neměla ). Pro mě je to nejjednodušší právě přes ty pozdravy slunci a zabudovat do toho jiné prvky, ale vždycky si dávat pozor abych dělala jakoukoli pozici co dělám na levou stranu i na pravou a aby byl po záklonu předklon - např. pozdrav slunci, po psovi prkno, z toho do bojovníka, prkno, bojovník na druhou stranu, pak zase může být kobra, pes, vstát, něco na balanci...podle nálady si to dávám buď rychle jako na fit. nebo pomale a pořádně duševně jako na klasické józe. jinak z odkazů na internetu jsem našla např. tohle: http://yoga.about.com/od/yogasequences/u/workouts. htm, v těch workouts jdou po sobě asány v sestavě

Agigue
strašně moc dííík ,tak to vyzkoušim.Joga mě fakt dostala,když cvičím všechny asany co jsou v té krabičce-není to kniha ,ale krabička s kartama a na každé kartě je jedna asana a to mi trvá celé hodku a půl.A to se mi zdá na ráno trochu moc,a hlavně časově to nedám.Tak ještě jednou dík moooooc.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

sofie loren

je plno knížek podle kterých můžeš cvičit já dělám jogu již několik let , na lekce už nechodím cvičím již doma , mám takovou sestavu přímo na míru od lektorky napíšu ti jak jdou po sobě názvy pozic a ty si je můžeš dohledat v knize nebo na internetu jak ty asány provádět.

takže v tomto pořadí:

-Svíčka sarvángásana
-pluh halásana
-předklon v sedě kleště paščimottánásana
-kobra bhudžangásana
-kobylka šalabhásana
-luk dhanurásana
-torse ardha- matsjendrásana
-stoj na hlavě širšásana ten dělat nemusíš ani já n hlavě nestojím to je spíš pro ty pokročilý

navozují na to i jiné cviky avšak toto ti postačí i já ji dělám pravidelně mezi jinými, nezabere to tolik času

mikkýsek
Děkuji mooooc za pomoc,ted už se na to moc moc těším,joga mě fakt dostala a moc baví,ale s mejma malejma špuntama se bohužel nikam nedostanu,tak experimentuji domaA moc mě to baví,koupila jsem si na štědrý den v levných knihách další knihu o joze a už se na ni moc těším.tak zatim papapa.Jo a ještě k dýchání,snažím se nadechnout nosem,zadržet na čtyři doby a vydechnout nosem a před nadechnutím opět zadržet na čtyři doby?Je to správně?Jak dýcháš?Dík

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

sofie loren

ano nádech nosem zadrže(ale né žádný dlouhodobý křečovitý zadržování dechu ) a výdech také nosem, můžeš to trénovat v leže na zádech , to jde nejlíp, dáš si ruce na břicho a nádech musíš se jako nadechovat z bříška a výdech hluboký taky do bříška to ucítíš protože se ti začne jako nafukovat výdech co nejdelší , časem to natrénuješ a půjde to samo soustřeď se na ten nádech výdech.

na uvolnění můžeš taky leh na zádech zavřeš oči ruce podél těla , a začneš od pravé nohy představuješ si jak se nadechuješ první prst pravé nohy a výdech , druhý , třetí atd , kotník , nárt, lýtko , koleno stehno , celá noha vždy se nadechni(představuj si že se tou částí na kterou myslíš nadechuješ a vydechuješ, pak druhá noha totéž, pak přejdeš na rpravou ruku , zase začínáš od palce a pokračuješ další prsty , dlaň,zápěstí, loket , paže rameno, pak levá ruka to samé potom spodní část zad , kříž, lopatky , pak přejdeš na břicho spodní část zad , oblast pupíku, hrudní část, krk( já ve předu myslím na čakry těmi prodýchávám, pak krk tam je další čakra, pak se přesouváš na obličej pusa, tváře, uši, nos , jedno oko, druhé oko, pak třetí oko (mezi obočím)můžeš prodýchávat cokoliv i vnitřní orgány, pokud správně dýcháš a cvičíš, měla by si potom cítím , že máš takový ztěžklý tělo po skončení cítíš uvolnění ukidnění.

tak snad si to z toho mýho výkladu pochopila

sofie loren
Si zlatíčko,dííík mocinky.

arrow
profile_image
Elora
od 27. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

http://www.youtube.com/user/TaraStilesYoga ... je tam hromada videí, já jsem uplný začátečník a našla sem tam i jednodušší sestavy, jsou tam různé typy cviků, různě obtížné.... moc doporučuju!

arrow
profile_image
borek
od 16. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je moc pěkné, že se někdo podělí o to co umí. Na druhou stranu nevím, jestli k józe patří taková chuť předvádět se. Asi je to spíše více z popudu reklamy než-li y radosti předat něco dál. Věřím ale, že lidí, co si jógu užívají a rádi něco předají a zase se naučí je hodně. Good luck při potkávaní zajímavých lidí i z okolí a ne jen z youtube. Dal bych sem usmevneho smajlika, ale nejak mi to nechce povolit .... HAH

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsem teď začla cvičit jógu podle fithall.cz ale musíš se zaregistrovat.

arrow
profile_image
Capy
od 25. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chtěla bych se zeptat - ráda bych začla s jogou(doma).. Všude se, ale píše, že pomáhá vyrýsovat svaly a já vůbec žádný nemám :/.. Můžu se i přesto díky joze zpevnit a vypadat líp ?

arrow
profile_image
Zenith
od 4. 6. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Capy: Ahoj, ano, ale z vlastni zkušenosti bych ti doporučila třeba Vinyasa jógu, případně Power jógu. Záleží i na lektorovi, třeba tam, kam já chodím, učí Vinyasu dva lektoři - u jednoho - chlapa - se člověk nezapotí, ale je to víc "jógové". U druhého - žena - aby člověk umřel, jak je to náročné. Záleží na tom, jaké pozice ten lektor dělá - lepší je, pokud je jich hodně ve stoje plus výdže v "nepříjemných" polohách.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já cvičím Jógu Krásnější s Elle a myslím, že ej to moc pěkně udělané. Někoho hodně pokročilého to možná nezaujme tolik, ale mě se tolíbí moc

arrow
profile_image
Eklipsa
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Holky,
chci se zeptat vás zkušenějších - na ranní Pozdrav Slunci. Když vstanete, nejdřív se toršku před touto sestavou protáhnete? Jak? Nebo jdete rovnou na to?
A kolikrát tak Pozdrav slunci opakujete?
Jinak moc doporučuji na uvolnění stresu a napětí v hrudníku tzv "psí bastriku" ... spočívá v tom že jdete do diamantoveho sedu /kleknout a sednout na paty/ nebo do tureckeho sedu s vypodložením hýždí -aby páteř byla v ose, vypláznete jazyk, pořadne se nadechnete a prudce vydechujete až se otřese bránice - která se podtlakem sama nadechne, takže vlastne porad jen prudce vydechujete. Ze začátku je dobré pomaleji, pokud mate pocit že dech slabne, prodychat ... minimalne 30 x a poté zvyšovat .. moje učitelka jogy to děla ráno 600 x ... ale myslism 50-100x úplně stačí. Jednoduší varianta je v pozici kočky ...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené