arrow
profile_image
svetlana01
od 25. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
příští týden nastupuji na UK - filozofickou fakultu a zajímalo by mě, jestli jsou tam přednášky povinné? Jak moc na ně chodíte vy?

Děkuju

Žádná přednáška není povinná, ale co se liší od oboru a vyučujícího je zapisování docházky.. ale na FF, no, někde můžeš být ráda, že vyučující přijde občas včas

Jak píše Queen. "Velké" přednášky se nehrotí (například společný základ), ale pokud maš vyloženě povinnou přednášku a nebudeš tam chodit, tak si tě třeba přednášející nezapamatuje, nebo budemodkazovat k něčemu přímo řečenému na hodině... Psousta ořednášejících svým způsobem nerozlišuje mezo oficiální přednáškou a semináře , a třeba bude vyžadovat nějakou aktivitu. Na nkteré přednášky chodí i hodně málo studentů, takže přijít pak až ke zkoušce je docela nevhodné. Ale vážně je to individuální, doporučuju zajít aspoň na pár prvních přednášech a uvidíš :)

Přednášky povinné nejsou, ale pokud se jedná o menší přednášku nebo o látku, kterou student nezná, tak není dobré je vynechávat. Profesor si může pamatovat, žes nechodila a když se bude rozhodovat mezi známkami, dá ti horší. V druhém případě si můžeš opatřit zápisky, ale je vždycky lepší to slyšet od profesora.

arrow
profile_image
Garnet
od 29. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Souhlasím s tím, co bylo řečeno. Na přednášky není vyloženě povinné chodit, ale na těch, kterých se účastní méně studentů, si to přednášející pravděpodobně zapamatují. Navíc je vždycky lepší si látku sama poslechnout a učit se z vlastních poznámek.

Osobně na všechny hodiny poctivě chodím a přednášku jsem během celého prváku vynechala jen jednu. Nijak se ale přemáhat nemusím, protože chodím na předměty, které mě baví, takže by mě mrzelo, kdybych o ně přišla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené