Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli se můžu nechat třeba několikrát vyzkoušet..
Mám problémy s matikou a chtěla bych se s učitelkou domluvit že bych přišla třeba i když ve škole nemám být (odborná praxe apod) a nechala se vyzkoušet nebo bych si napsala písemky, záleží to na ochotě učitele, nebo jsou nějaké pravidla kolikrát může být žák vyzkoušen apod?? Díky za odpověd

Tak určitě existují nějaká pravidla nebo osnovy, jak tomu říkají a které jsou potřeba splnit, např. za pololetí 2x malá písemka, 1x velká a 2x zkoušení. Každopádně záleží na domluvě, dojdi si k učitelce či napiš e-mail. Pokud u tebe uvidí zájem si známku opravit, určitě ti vyhoví, nevidím v tom problém

Cituji Adela.ide: Pokud u tebe uvidí zájem si známku opravit, určitě ti vyhoví, nevidím v tom problém

jj já už za ní nějakou dobu chodím, teď jsme psali písemku kterou jsem měla sice za 5, ale budeme psát další, já jsem se šrotila a mám pocit že bych to mohla zvládnout, takže jsem si říkala jestli by mě třeba nevyzkoušela ještě dvakrát aby se mi vyrovnaly ty pětky

Cituji vourara: já jsem se šrotila a mám pocit že bych to mohla zvládnout

Matika nejde naučit, ta se musí pochopit Taky jsem s ní na střední měla nemalé problémy. Myslím, že jí bude stačit vyzkoušet tě jednou.

arrow
profile_image
Mrs.Stylish mojeid
od 21. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adela.ide: např. za pololetí 2x malá písemka, 1x velká a 2x zkoušení

Osnovy mají, ale ty jsou jen k tomu, aby věděli, co mají za dané pololetí naučit, ne kolik toho mají vyzkoušet a napsat.

Jinak, ve zkoušení záleží na ochotě učitele. Pokud to bude nějaký trapič, tak tě nevyzkouší a pokud naopak bude ochotný, tak tě vyzkouší. Záleží to individuálně

Pokud vím, tak osnovy stanovují spodní hranici tj. že žák musí být zkoušen jednou, event. dvakrát za pololetí. Neslyšela jsem, že by byla i horní hranice. Ale samozřejmě učitelku nedonutíš, aby tě vyzkoušela

arrow
profile_image
de_la_magorissima
od 21. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U nás na škole myslím máme ve školním řádě, že student má být vyzkoušen minimálně jednou ústně a celkově musí mít alespoň 3 známky, aby se mohla stanovit výsledná na vysvědčení. Myslím ale, že je to úplně jedno, když zajdeš za učitelkou a domluvíš se s ní a ona uvidí snahu, tak tě určitě přezkouší.

No já nevím, úplně jsem si zavzpomínala na svojí střední školu a už vidím, jak by se spolužáci ošívali, kdyby zjistili, že si někde domlouvám zkoušení navíc. Mohl by to tak udělat každý. Ve většině případů to u nás takhle nešlo.
Ale třeba matikářka takhle pokaždé zkoušela jednu lehce protekční holku, protože pravidelně byla na propadnutí a před každým vysvědčením jí brala k tabuli tak dlouho, dokud zázračně neměla na vysvědčení dokonce trojku..
Jinak byla podmínka aspoň dvě známky za pololetí

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji vourara: nebo jsou nějaké pravidla kolikrát může být žák vyzkoušen apod?

Každá škola by měla mít klasifikační řád.

Cituji vourara: jestli by mě třeba nevyzkoušela ještě dvakrát aby se mi vyrovnaly ty pětky

Tohle mi teda nepřijde vůbec fér vůči ostatním. Proč bys měla mít oproti ostatním výhodu toho, že si několika zkoušeními nebo písemkami navíc zlepšíš průměr?

arrow
profile_image
hyena 02
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji saprenza: Tohle mi teda nepřijde vůbec fér vůči ostatním

záleží jen na ochotě učitele, kdyby jí tam chodili všichni žáci na přezkoušení a opravy, tak nedělá nic jiného. tvou snahu by ocenit mohla, ale je to pro ni práce navíc, chystat písemku, opravit, najít si čas na psaní i na opravu. nepředpokládám, že je taková nadšenkyně, aby svůj volný čas trávila v práci s někým kdo to fláká a pak chce za pět 12 opravovat

arrow
profile_image
Bugsbunny
od 13. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

U nás to bylo tak, že jsme museli mít všechny známky z testů a minimálně 2 zkoušení za pololetí, tj. dvě a více. Podle mě záleží na dohodě učitele a studenta. Pokud chceš být zkoušená, zašla bych za ní a poprosila ji o to, ale pokud už jsi zkoušená byla, tak počítej s tím, že ti klidně může říct, že tě podruhé zkoušet nebude.

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně teda přijde dost divný tohle po učiteli chtít.

Cituji ThinkTwice: aby svůj volný čas trávila v práci s někým kdo to fláká a pak chce za pět 12 opravovat


Hlavně je to nefér vůči ostatním spolužákům. Předpokládám, že o písemkách jsi věděla, když jste je měli psát. Jo, může se jednou stát, že se ti nepovede (člověk nemá zrovna svůj den), pak záleží na učiteli, jestli ti vyjde vstříc. Pokud jsi normální studentka, která výuku a domácí přípravu nefláká, tak bych ti klidně jednou takovou šanci dala. Pokud ale patříš mezi ty, kteří to flákaj, a pak před koncem roku otravují, že si chtějí opravit známku, tak bych se na tebe vykašlala. Je to jen na ochotě tvé vyučující.

arrow
profile_image
Bugsbunny
od 13. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji ThinkTwice: chce za pět 12 opravovat

Cituji LaArdilla: před koncem roku otravují, že si chtějí opravit známku

Já bych neřekla, že už je za pět dvanáct. Přece jenom zbývá ještě celý květen a červen. U nás byli "experti", kteří si chtěli opravit známku týden před uzavřením klasifikace to potom bylo jasné, že se na ně vyučující vykašle, ale pokud chce zabrat ve čtvrtletí, tak bych to zas tak černě neviděla.

Popravdě bych ti radila, zakladatelko, být aktivní při hodinách a začít se pořádně připravovat na testy, když učitel uvidí, že si chceš známku vylepšit, tak ti třeba nabídne opravné zkoušení sám. Jde o to projevit nějakou snahu a neflákat se.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené