Ahoj holky,

po několika letech jsem byla ted 2x u kadeřnice na melíru. Moje vlasy jsou světle šedohnědé a měla jsem odrostlou světlou blond barvu, když jsem k ní přišla, chtěla jsem dvoubarevný melíry světlá blond-tmavě hnědá. jelikož moje blond byla odrostlá bylo nutné dobarvit odrosty a k tomu ještě udělat hnědé prameny. Mám takový problém, ta kadeřnice mi vždy rozdelí vlasy na hodně tenké pramínky, jeden vždy nabarví na blond a jeden blond i s odrostama vynechá. a vůbec nic s nimi neudělá, pak barví hnědou atd. Takhle se to dělá běžně a nebo to ta kadeřnice fláká? nechápu jaký to může mít význam, díky tomu, když si prohrábnu vlasy tak i chvilku po barvení vidím odrosty. Dále mám ještě jeden problém, jelikož ta blond co jsem měla byla velmi světlá, tak hnědá barva i přesto, že je tmavá se hodně vymývá. Kdědeřnice mi to nechává působit 10-15 minut s takovým zahřívacím přístrojem. Neměla by mi to tam nechávát déle, když se mi to tak vymývá? Dělá to do alobalu. Díky za rady

Rozdělí pramínek na dva, jeden tenoučký nabarví blond, jeden vynechá i s odrostama, asi je to dost nesrozumitelně napsané. vypadá to tak, že, když mám celou hlavu hotovou v alobalu, tak mi na hlavě trční venku asi 20 pramínků se kterýma nic neudělala

arrow
profile_image
Paja321
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To je právě princip melíru Pokud bys chtěla barvit vše tak ti dá barvu na všechny vlasy, ale to už není melír. Při melíru se vždy barví pouze pramínky.

No jo, jenže moje přířodní barva není blond ani tmavě hnědá, proto chci vždy dvoubarevný melíř blond-hnědá, ale ona mi nabarví jen nějaké blond a nějaké i s odrostama vynechá a pak do toho dá hnědé

Pokud bys chtěla mít obarvené vše, tak se nedělá dvoubarevný melír, ale udělá se jen blond melír a všechny čouhající vlasy se natónují barvou. Je to šíleně pracné, ale některé kadeřnice se s tím piplají. Nebo se udělá blond melír a pak se na to dá přeliv. Také to udělá hezký efekt.

U dvoubarevného melíru je to tedy tak v pořádku, že se vynechávají některé vlasy. Ale mě se to také nelíbí a když jdu od kadeřnice, vůbec to nevypadá upraveně a čerstvě, ale odrostle Pokud chceš vše obarvit, řekni si, že chceš jen blond melír a zbytek natónovat nebo si nech dát potom přeliv.

Bohužel mám tu zkušenost, že se melíry flákají. Kolikrát jsem měla po návštěvě kadeřnice odrosty (nechali prostě 1 cm od hlavy normálně tmavé vlasy), některé mi nedávali melír na spodní vlasy atd.atd.

Takže je to vše o kadeřnici. Melír nosím spousty let, vystřídala jsem hodně kadeřnic, ale zkušenosti mám hodně špatné. Přitom bych řekla, že na melíru zas tak nic těžkého není, ale je to jen o pečlivosti. Trvá to dlouho a to kadeřnicím vadí, chtějí nás odbýt a naúčtovat si co nejvíc

Ona dycky dělá pramen hnědou a pramen blond a střídá to, mám to cca 50:50 ale jde mi o to, že nějaké ty blond nechá i s odrostama a nevím právě jeslti je to běžná praxe a nebo jeslti to fláká tahle kadeřnice.

Cituji Janinkaa: jeslti je to běžná praxe

mě to tak dělá taky, ale výsledek se mi nelíbí. Podle mě to vypadá prostě odrostle a nečerstvě. Takže bych příště poprosila o jinou metodu.

Reaguji na Patty:

A už si našla nějakou kadeřnice pečlivou?

arrow
profile_image
Balletusa
od 17. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

přesně tak, to je právě princip melíru.. já když chodila na melír, občas jsem chtěla i dvou barevný, tak mi jeden pramínek natřela na blond, další vynechala a další na hnědo.. ta tvoje určitě nic nefláká, tak se melír prostě dělá

arrow
profile_image
Lucy09
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To se mi stává taky. Takže jsem si obarvila celou hlavu na hnědou a je to

Reaguji na Janinkaa: za poslední 2 roky jsem vystřídala tři kadeřnice, všechny měly nějaké chyby. Teď jsem byla nově u čtvrté a ta konečně vypadá nadějně. Byla jsem tam ale zatím jen jednou, tak to nechci zakřiknout, ale kéž by už to vyšlo. Právě ona sama mi říkala, že jsou kadeřnice líné a že se dá dělat to tónování vyčuhujících vlasů, ale že je to šíleně pracné. Příště bych to právě chtěla zkusit. Teď mi dělala jen blond melír. Tak jsem sama zvědavá. Byla bych tak ráda, kdybych měla už konečně stálou pečlivou kadeřnici.

Je to vážně něco, jak to flinkají.

Zkus se příště pozeptat na to tónování vyčuhujících vlasů, jestli by ti to udělala.

Cituji Patty: Podle mě to vypadá prostě odrostle a nečerstvě

Přesně tak, to mi vadí. A jak to myslíš o jinou metodu?

Reaguji na Janinkaa: psala jsem to výš, pak jsem ten příspěvek ještě doupravila. Ne dvoubarvený melír, ale jen jednobarevný a všechny zbývající čouhající vlasy natónovat.

A nebo jednobarevný melír a pak dát na všechny vlasy přeliv, to udělá také pěkný efekt.

arrow
profile_image
adrianqa
od 29. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To co popisuješ je normální melír,nevidím v postupu nic divnéhé.Ano,dá se udělat JEN hustý blond melír do alobal a zbytek vlasů co zůstane včetně všech kořínků-jelikož melír ti nedává až na hlavu,nabarvit na hnědo.Výsledkem bude hněda hlava s blond melírem,nezůstanou nikde staré odrosty.Každopádně s tím vymýváním nemá nic společného ani klimazon,ani postup.Pokud si měla vlasy hodně zesvětlené,takže zřejmě ani ne v nejlepší kondici,tak se hnědá samozřejmě nich vymývá a to hodně,barevné pigmenty ve vlasu prostě nedrží.Na Tohle bych spíše doporučila tu variantu jak sem psala,když se to udělá víckrát za sebou,už se ty vlasy nasytí barvou a bude mnohem lépe držet.

Reaguji na adrianqa: a nevíš, jak se pak dodělávají odrosty? To se celé opakuje znovu? Chtěla bych to příště zkusit, protože dvoubarevný melír se mi nelíbí právě proto, že někde je odrostlý starý blond melír, do toho moje barva, blond barva a hnědá barva a ještě odrosty, kamse melír nedává.... je to prostě nejednotné a nevypadá to dobře. Tohle je asi takové sjednocenější, ne?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené