arrow
Neprodává v Bazaru

Dobrý den,
zajímal by mě Váš názor na Talk Fusion. Hlavně tedy Vaše zkušenosti, jak pozitivní, tak i negativní.

Poslední dobou je to docela populární a hodně lidí říká, že se na tom dá vydělat, ale nevím, jestli se tomu dá věřit, nebo je to jenom další "rychlokvaška".

Díky za odpovědi!

arrow
profile_image
Lucinka1 mojeid
od 26. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nikdy jsem o tom neslyšela, můžu se zeptat o co se jedná?

arrow
profile_image
Brambůrek1987
od 21. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já byla na videokonferenci dnes a pořád nevím co si o tom myslet....

arrow
profile_image
PetrB
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Talk Fusion = [color=red]letadlo a pyramida[/color].

Nedoporučuji. Z principu.
Motají se okolo toho divní lidé, jako třeba MLM praktikami protřelý Martin Ryšan.

Vzhledem k částečnému omezení rychlosti růstu (jde o binární systém, každý účastník má jen dva následníky pod sebou) má toto letadlo pomalejší start a ti, kteří do něj vstoupili na začátku mohou i vydělat. Vzhledem k tomu že nabízený produkt je zbytečný (pro soukromé použití existují jiné, volně dostupné služby a to zdarma, pro firemní použití je produkt ze své podstaty téměř nepoužitelný), musí celá záležitost nutně skončit jako vždy - systém si prodejem mio struktury dealerů na sebe nevydělá, pouze se přesunou peníze z kapes účastníků v nižších patrech do kapes těch nad nimi.

Start letadla v ČR začal už někdy na začátku léta. Takže odhaduji momentální situaci na začátek pádu letadla.

arrow
profile_image
jankastastkova
od 20. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý večer,
Je vidět, že o tom víte hodně málo. Přiznám se, že v tom dělám už přes tři měsíce a všechno je bez sebemenšího problému. A znám hodně lidí co ho používá a nemůže si přestat ho vychvalovat. Není ani pravda, jak říkáte že to člověk nevyužije. Když to člověk nechce využívat, tak to nevyužije, leda tak.
A pane PetrB, teď opravdu nevim co si o Vás myslet když urážíte lidi, které vůbec neznáte. Někteří se snaží si jen zlepšit svojí životní úroveň a vydělat si, když už v tomhle státě není ani práce pro normální lidi. Takže bych velmi ocenila, kdyby jste se o panu Ryšanovi ani nezmiňoval. Já si ho velice vážím a je jeden z mála lidí, kteří jdou ochotni Vám pomoci kdykoli a v čemkoli.

arrow
profile_image
PetrB
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý večer paní jankastastkova

S dovolením, i když v Talk Fusion nejedu a nechci jet, něco o tom vím - téma mne zaujalo a strávil jsem několik večerů googlováním informací o věci. Viděl jsem i hodinovou prezentaci pod taktovkou pana Ryšana. Na "nepříjemné" otázky mi nikdo neodpověděl (znám i případy lidí, kteří jsou po položení otázky k podstatě věci prohlášeni za ožralé a "vypnuti" z prezentace. Typické zbraně patřící do arzenálu vymozkovávacích prezentací na MLM dýcháncích.
Krom toho mám zdravý rozum, kterým dovedu odlišit legální podnikání od pyramidy. Tohle je na 95% pyramida. Pozor - to že jste (možná) teď se svojí bilancí v tomto podniku spokojena ještě nemusí znamenat, že je vše v pořádku. Povíme si to do roka a do dne, ano?

Upřímně řečeno - od lidí, co jsou aktuálně zapojeni do nějaké pyramidy, letadla nebo i MLM podniku neočekávám nic jiného, než že své podnikání budou chválit. To už tak nějak patří k věci.

Mohu se vás zeptat na následující věci?:

a) tohle je vaše první angažmá v MLM?

b) K čemu konkrétně a jak používáte produkty TF?

c) Mohla byste mi poslat videomail?

d) Jaké jsou vaše dosavadní zkušenosti v IT?

e) Vrátila se vám již vstupní investice?

f) Jaký je trend v návratnosti - stále vám roste zisk z vašich downline, stagnuje, nebo již začal klesat?

g) Viděla jste, jak byla prezentována letadla typu Skyline international resp. European Success? Možná vám některé věty z jejich přednášek budou povědomé.

Scénář dílu Reportéři ČT
Video

Pokud jde o Martina Ryšana - řekl jsem snad něco urážlivého nebo nepravdivého? Pouze jsem ohodnotil směr a způsob jeho podnikání. Pan Ryšan podniká v MLM (např. tzv. Centrum regenerace - prodej Herbalife) již řadu let. Praktiky Centra regenerace, za kterými osobně pan Ryšan stojí, lze považovat přinejmenším za diskutabilní. Řada lidí si stěžuje na manipulaci a podvodné jednání osob z Centra regenerace. Takže označení "v MLM protřelý" sedí.

Věřím, že vůči vám je pan Ryšan velmi vstřícný a přátelský, dokud vás potřebuje pro svůj plán. Ale z jiných diskusí, kam pan Ryšan vstupuje, vím, jak dovede být demagogický, sprostě urážející a nevraživý, pokud si někdo dovolí mít věcný a kritický názor, který mu nevyhovuje. Další z těch horších MLM praktik.

P.S.

"Někteří se snaží si jen zlepšit svojí životní úroveň a vydělat si, když už v tomhle státě není ani práce pro normální lidi."
Registrování dalších osob do struktury pod sebe a rozesílání reklamních emailů s videem nepovažuji za práci pro normální lidi.

arrow
profile_image
PetrB
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hm... odkazy zde nejdou vkládat do příspěvku, tak alespoň takhle:

Scénář dílu Reportéři ČT:
Vyhledejte si v Google klíčová slova "reportéři ČT european success" - patrně hned první odkaz (soubor .doc) bude ten pravý.

Video:
iVysílání České televize z 20.2.2006, pořad Reportéři ČT na ČT1.

arrow
profile_image
PetrB
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tady je hezká ukázka způsobu komunikace pána (kterého si paní jankastastkova tak váží a hájí ho) v případě, kdy se s ním někdo odváží polemizovat. Doporučuji se všimnout:
- do diskuse vstoupil prvním příspěvkem, ve kterém hned v oslovení sprostě zkomolil jméno autora diskuse a článku (nešlo o překlep)
- v argumentaci a tvrzeních je nekonzistentní a často popírá sám sebe (video email vlastně není videoemail, prodáváme byznys centra nebo produkt?, s Centrem regenerace nikdy nic neměl, kromě téměř 20 let šíření Herbalife..)
- celá tiráda zakončená hrozbou právníkem a fyzickým napadením (nemám pocit, že by to bylo míněno jakkoli v žertu).
Opravdu milý a důvěryhodný člověk.

viz http://goo.gl/wv8kp

arrow
profile_image
bdsmtom
od 29. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No jak je tam R., tak to bude teda nářez - byl a nebo je to herbalajfák. Ti jsou teda odporní a vlezlí. Vyhrožovat to umí, to dělá už dlouho, ale myslím si že PetrB může být úplně klidný. Nicméně TalkFusion (TF) jako takové nabízí 8 jakýchsi revolučních produktů - proč ale TF když část mám zadarmo - FB, YouTube, Skype... Nakonec zbydou jen dva videoemail a videokonference (živé vysílání). Jenže u TF je to docela drahý špás! A navíc vás budou nutit lovit další lidi - prodávají byznys a ne produkty ?
Nerad bych porušil pravidla, ale zkuste hledat třeba videopohlednice, mj. ZADARMO, ale pouze nekomerční.
Nebo je tu jakýsi teamiwowwe, kde je možné si videoemail vyzkoušet taky zadarmo. Sice je omezené množství, ale normálnímu smrtelníkovi to stačí. Kdyby se vám to líbilo tak, že by jste to chtěli doporučovat - tak registrace a poplatky jsou asi poliviční jak u TF. A hlavně tedy prezentují i svoje nemalé technické zázemí a tým zkušených vývojářů. Nechci tím TF nějak znevažovat, ale kdo je za nimi?
Jenže já nejsem IT odborník a porovnání se dělá těžko, když si to nemůžete bezplatně vyzkoušet.

arrow
profile_image
potvurkapodivna
od 26. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Váš názor už jsem Petře četla. Ale myslím, že MLM jako takový podceňujete a šmahem to hodíte do krabice s názvem: PODVOD
Co je Network marketing – MLM
Nový moderní způsob distribuce výrobních firem, jak dostat své produkty k zákazníkům. Firma vyrobí produkt a místo toho, aby dala peníze do reklam a nabídla svůj výrobek velkoobchodům, najde přímo lidi, kteří se postarají o distribuci přímo k zákazníkovi.

Výhody pro firmu –

nemusí platit milionové částky do reklam
mají okamžité reakce od zákazníků, zda se produkt líbí nebo nelíbí
nemají sklady plné jejich neprodejného zboží
ceny jsou většinou stejné, jako kdyby se výrobky prodávali v obchodě.
Příklad:
Výrobní nákladová cena … 30 Kč – firma prodá velkoobchodu za 60 Kč, velkoobchod prodá obchodu za 120 Kč, obchod (pokud je slušný) – prodá za 200 Kč zákazníkovi.

MLM výrobce – nákladová cena – 30 Kč, prodejní 200 Kč. Oni chtějí 60 Kč.
rozdíl 200 – 60 = 140 Kč může firma vyplatit z 1 produktu distributorům. Při pro ně stejných podmínkách.

Takže proto ty zajímavé provize.
A je to zcela legální – viz Avon, Oriflame, atd…

Je to jen JINÝ ZPUSOB DISTRIBUCE PRODUKTU.

Konkrétně TF je registrované v DSA, zkus si o tom něco počíst

arrow
profile_image
bdsmtom
od 29. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Prosím tebe potvurkopodivna, máš to dobře naučené. Ale bylo by dobře, než začneš něčím argumentovat, tak si ti prověřit a sama přečíst (ne jen opakovat co ti nakukal sponzor). DSA je asociace - tudíž si členství platí sami členové. V USA má členství v DSA asi takovou váhu jako když je někdo v Česku třeba členem AKČ (asociace kuchařů a číšníků) nebo CMA (česká manažerská asociace) o kterých ani průměrný Čech neví. Prostě nepřijmou tam každého, ale když zaplatíš a splníš pár jednoduchých podmínek jsi členem (více či méně prestižním, to už je jedno).

arrow
profile_image
potvurkapodivna
od 26. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bdsmtom:
Tak teď ti něco odpapouškuju z Wikipedie. Nepotřebuju mít něco naučeného, mám vlastní mozek a umím si získat informace.
Multi-level marketing (zkráceně MLM), nazývaný též síťový marketing, je forma přímého prodeje. Jeho podstatou je zkrácení distribučního řetězce na minimum. Výrobce nebo dodavatel služeb vytváří podmínky pro samostatné podnikání nezávislých přímých prodejců. Tak vzniká mnohovrstevní (multi-level) struktura (síť) prodeje, která je účinnější a levnější než klasický distribuční řetězec velkoskladů a velkoobchodů. Zjednodušeně lze říci, že jde o jakousi kombinaci přímého prodeje a frenčízingu.
Jako první využila MLM firma California Vitamins roku 1940 v USA. Později tento způsob přímého prodeje převzala také firma Amway (1959), která se v roce 1979 zasadila o definici legální podoby MLM. Tato definice se stala v mnohých státech základem pro vymezení podmínek zákonem.
Seriózní firmy, využívající MLM, jsou sdružené v mezinárodních asociacích DSA, DSEI,FEDSA, WFDSA a také v národní asociaci AOP. Členové asociace se zavazují přijetím členství k vysoké kvalitě svého zboží a služeb a stejně tak se zavazují k normám etického chování.

arrow
profile_image
PetrB
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na potvurkapodivna:

Prosím, nepodsouvejte mi něco, co jsem neřekl! Všechny MLM do kategorie podvod neházím, jsou i dlouhodobě udržitelná a relativně poctivá MLM. Ale osobně jsem přesvědčen, že většina MLM je zoufalství - a podezřele často to bývá vyložený podovod. I těch pár legálních MLM je docela těžký souboj s tím, jak si vydělat, a zároveň si udržet duševní a morální integritu. Osobně dávám od MLM ruce pryč.

Talk Fusion podle mého názoru spadá přinejmenším do šedé sféry, i když pár kladů, které podnik odlišují od zjevných krátkodobých podovodů by se našlo...:

- vlastník a zakladatel není skrytý v anonymitě,
- je zde nějaký použitelný produkt, i když jeho přínosnost, je velmi sporná, cílová skupina je podivná (ani ryba, ani rak - ani soukromé použití, ani byznys), poměr cena/výkon je nekonkurenční
- členství v DSA (kterého dle mého bylo dosaženo hlavně díky vypečenému rozmlžení hranice mezi prodávaným produktem a tzv. příležitostí. Navíc - členství v profesní organizaci nic neříká o kvalitě a poctivosti produktu jako takového. DSA je profesní organizací podobně jako třeba Česká lékařská komora - jejím členem byl i pan doktor Barták, kterého s lékaři pojí snad jen ten titul.
- kdo se alespoň trochu vyzná v IT, může si na produkt a argumenty užívané k jeho propagaci udělat názor před jeho používáním (popis služeb a kompenzační plán není utajovaný pro nečleny, i když praktické detaily lze zjistit až používáním)

Váš obecný příklad s tím, jak velké provize vyplácí MLM firma svým distributorům je moc hezký a potvrzuje jednu věc: Náklady v MLM na distribuci, skladování a propagaci výrobku jsou na bedrech samotných prodejců. Ano, výrobce produktu ušetřil na distribuci a marketnigu, mohl přenechat větší část z ušetřených peněz distributorům, v tom máte pravdu, ale... velká část marže padne právě na náklady distributorů. Ve vašem příkladu se o nákladech ditributorů nezmiňujete, mluvíte jen o marži a kladete ji na roveň realizované provizi, což je tak není... realizovaná provize (čistý zisk) je mnohem, mnohem menší po odečtení všech nákladů.

Navíc: Protože MLM prodejci operují v malém, nikdy nebudou tak efektivní, jako velká a specializovaná distribuční nebo reklamní společnost. Ve výsledku i na relativně velké marži moc nevydělají. Což způsobuje, že se nakonec ekvivalent produktu prodávaný konvenční cestou prodává:
a)
- s lepším čistým ziskem pro distibutory (tudíž má lepší distribuci)
- s lepším čistým ziskem pro výrobce (a tím má výrobce větší prostor pro investici zisku do inovací)
b)
- nebo se prodává za nižší cenu a tím vytlačuje předražené MLM konurenty.

Tolik v kostce obecně k výhodnosti či nevýhodnosti MLM jako obchodního modelu. Podle mne je to jen doplňkový model prodeje, který může jakž takž fungovat u tzv. luxusního zboží a zboží, jehož zviditelnění je hodně na osobním přístupu a u zboží, kde koncová cena nemá nic společného s výrobními náklady, ale je to čistě "imidžovka" - vycází z toho dobře kosmetika, potravinové doplňky. V technologiích a zejména IT je MLM šlápnutí totálně vedle.

Pokud vás zajímají i jiné názory, než ty prezentované na neuvěřitelně pozitivních MLM dýcháncích, podívejte se sem na tuto analýzu druhé strany mince. Najdete zde i odkaz na metodiku, jak odlišit poctivé MLM od podvodu. Cvičně ji uplatněte třeba právě na TF.

P.S. Na mé konkrétní otázky mi nikdo neodpověděl. Fráze omílané příznivci MLM znám.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené