arrow
Neprodává v Bazaru

Zdravím holky. Určitě si říkáte proč zrovna já zakládám toto téma, když jsem ve spoustě diskuzích psala že moje kočičce je už skoro rok a pořád nic. No jo až do včerejška. Začala pronikavě mňaučet a válet se po zemi. Všude nastavuje zadnici. Zjistila jsem, že o kastraci vlastě vůbec nic nevím. Tak Vás chci touto cestou poprosit o pár informací. Popište mi jakpak to probíha. Mám namysli jak dlouho to asi trvá ta kastrace (jestli si tam budu čekat v čekárně nebo si ji tam nechají přes noc), jaká je po zákroku (slyšela jsem že furt bude spát a motat se) a kolikpak Vás to stálo. Klidně pište i víc! Díky

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,už je to dlouho,co máme po zákroku,tak si to moc nepamatuju. Ale máme kastrovanýho kocoura i kočičku a u obou to probíhalo obdobně. Zůstali tam přes noc,kocour se vzpamatoval rychle,vůbec se nechtěl podrobit "léčebnému režimu",takže hned jak jsme zaparkovali auto,zdrhnul na zahradu. Trošičku se motal,ale za pár minut OK a jakoby mu nic nedělali. Kočka to nesla trochu hůř. Byla taková oblblá celý den a myslím,že i ten další.Nechtěla nic jíst (jak se trochu zmátořila,tak už OK),narážela do nábytku a chtěla si sundavat obvazy,takže ještě chuděra dostala límec. Vzpomínám si, že pak šííííleně dlouho (snad skoro rok) trvalo, než jí dorostly všechny chlupy na bříšku.
Jinak nevím, kolik to stojí dneska,ale před cca 5ti lety - kocour- 1000,- , před třemi lety - kočka- za tu chtěli v Horoměřicích (u Prahy) 4000,- - tak jsme jí nakonec odvezli do Dejvic a tam za 700,-

arrow
Neprodává v Bazaru

pehot
no on mi nechce jíst ani teď a to ji to začalo včera...Já ji tam ale nechci nechat přes noc! A když jo tak tam přes noc budu s ní. Jo asi se smějete, ale ona je vystrašena, když přijde někdo koho ona nezná. Když ji donesu před domek na zahradu tak utíká dovnitř...má strašný strach! Nemužu ji tam nechat!!

arrow
profile_image
Mels
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, no my máme taky obě kočičky vykastrované. Probíhá to tak jak psala pehot, akorát kočička nemsěla ještě asi den před zákrokem jíst a mislím tak půldne pít. Večer jí zákrok udělali a nechali ji tam přes, mylím protože delší dobu trvá než se stoprocentne probere z narkózy a po tu dobu je lepší aby byla pod dohledem doktora. Doma nám hajala v posteli pod peřinou a myslím, že chvilkama i simulovala, rpotože když nikdo nebyl doma najednou po návratu domů byl všude nepořádek ale kočička spokojeně hajala v posteli... Jo a ještě jenom sem chtěla říct, že je dobrý, že si počkala až poprvý odmrouská, prej ej to dobrý takhle jednou nechat jí chodit se zadečkem nahoru, no bližší info ti řekne veterinář ale doporučuji si na kastraci vybrat nějakou lepší kliniku, než jenom nějakýho doktora co bere všechny zvířata jak na běžícím pásu no nevim...

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chodíme do OK-VET na Praze 6, cena byla za kočičku 1000 Kč (před 6 lety, ale ceny se tam moc nezměnily). Domluví se s Vámi na čase, kočičku jsem přivezla ráno, v poledne mi volali, že je v pořádku a v 5 odpoledne jsem si jí mohla vyzvednout. Dostala jsem podrobné informace, jak o ní pečovat. Moje číča to nesla trošku hůř, nesnáší cizí lidi, cizí prostředí...prostě byl to pro ní stres. Když jsme přišli domů, chtěla blbnout jako normálně, ale motala se a usínala. S klinikou OK-VET jsem moc spokojená, jejich péče je doopravdy na 1*.
Jinak u kočky jde kastrovat 2 způsoby - z boku a ze spodu (jako z bříška). Doporučuje se spíš z boku, kočky jsou potom rychleji fit.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji 666666: Já ji tam ale nechci nechat přes noc! A když jo tak tam přes noc budu s ní. Jo asi se smějete, ale ona je vystrašena, když přijde někdo koho ona nezná. Když ji donesu před domek na zahradu tak utíká dovnitř...má strašný strach! Nemužu ji tam nechat!

Ta naše má podobnou povahu a myslím, že mi nabízeli, že tam můžu být s ní po operaci. Jenže tehdy jsem měla zkoušku ve škole, takže jsem si pro ní večer přijela. Přes noc být nemusí u veta, pokud se kastrace provádí ráno.

arrow
profile_image
basti
od 10. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si teda číču po kastraci nesla hned domů. Odnesla jsem ji tam asi v pět a v sedm jsem si pro ni šla. Spala. Když pomalu přicházela k sobě, vyhledávala temný kouty. Je to normálně kočka venkovní, ale po kastraci jsem ji vzala domů. Je to docela divoch, takže druhej den si ze sebe servala "pyžamo", potom i náplast a vrchol všeho bylo, když se ji podařilo vyndat si všechny stehy. Naštěstí to už měla zahojený. No ale po kastraci se ji u jizvy utvořila boulička - kýla, takže šla pod kudlu znova. Opět ten samý postup, zase si sundavala pyžamo, náplast. Když jsme ji chtěli bříško zase zalepit, tak nás kousala, škrábala, no prostě malej ďábel. Poslouchala jen u veterináře.

arrow
profile_image
Aida
od 14. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

666666
Neměj z kastrace kočičky obavy. Počkej, až domrouská (5-7 dní) a domluv se na "tvé" veterině.Většinou si tam kočičku nechávají, dokud se neprobere z narkózy. I když jí přineseš domů a ještě není úplně probuzená a motá se, je lepší jí nechat se prospat v přenosce, aby si někde neublížila a nespadla z odpočívadla. Cenově by jsi se měla vejít do 1000Kč, i když někde v Praze můžou být ceny nadsazené.

arrow
profile_image
Vaneska
od 3. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kdybych měla kočičku, tak jí asi taky nechám vykastrovat..holky ale včera jsem byla u veterináře se svým štěnátkem na očkování a za rohem jsem viděla, jak veterinářka kastruje kočičku..byla normálně špinavě oblečená, v čekárně lidi, takže se to dělá normálně za chodu..tím pádem nemůže mít na to klid..pak si ani neumyla ruce, nechala tam kočičku ležet, vzala našeho pejska píchla injekci..prostě divný! hlavně by to měla dělat i někde, kam není vidět..se mi udělalo uplně mdlo..

arrow
profile_image
Aida
od 14. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Vaneska
Kastrace je celkem rutinní záležitost, ale není normální, aby se dělala "za provozu". Věčšinou jeden veterinář ordinuje, další operuje...
Kde to Vanesko bydlíš? Ke které to veterinářce nemáme chodit?

arrow
profile_image
Vaneska
od 3. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Aida
já vím, že je to rutinní..ale stejně..žádná hygiena, ještě za chodu..já bydlím v Pardubicích..jinak jsem se ale s tím setkala už jinde..teda spíš známý mi to říkali, že u veterináře za chodu operují, čekárna plná..to se mi nelíbí..i když mě když odstraňovali pihy, tak to bylo za chodu a když jsem po hodině vyšla lidi mě div neukamenovali

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Aida: Věčšinou jeden veterinář ordinuje, další operuje...

Přesně tak. Na klinice, kam chodíme, jsou tři veterináři, jeden operuje a další ordinuje. Za provozu to rozhodně není.

arrow
profile_image
pcsara
od 28. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My chodíme na Prosek a operují jen ráno před ordinací a nebo o své polední pauze (teď jsme včera po kastraci s fenkou), předtím nám kastrovali kočičku - obě jsem si hned vezla domů. Musí se na ně dávat pozor, aby si neublížili, ale probouzí se rychle...

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, máme s přítelem veter.kliniku a některé Vaše příspěvky mě docela zarazily. Že se kastruje před jiným zákazníkem, špinavé oblečení, nehygienické prostředí atd. Sice tento zákrok patří mezi "jednodušší", ale určité pravidla a zásady se dodržovat musí, aby nedošlo k pozdějším komplikacím. Cena se hodně odvíjí od použité anestezie, na trhu už jsou šetrnější, které nezatěžují organizmus zvířete a jsou lépe snáženy, ale jsou dražší. Kočičku většinou necháme probudit v inkubátoru, kocourka si majitel může odnést ihned. Kastrace kocoura trvá asi 20min, kočka asi 45min.

arrow
profile_image
sokara
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já dala naši kočku také vykastrovat hned jak to bylo možné. Kdybych to ale měla s ní absolvovat ještě jednou určitě bych už nešla odpoledne. Odpoledne jsem přišla na veterinu, počkala s ní až jí píchli narkózu a za pár hodin jsem pro ni přijela, to ještě splala,ale pak se začala probírat, měla bolesti a trvalo jí to skoro až do rána, takže jsem vůbec nespala. Pořád chtěla někam jít přitom se neudržela na nohou, do všeho vrážela, bylo mě jí strašně líto. Takže příště zákrok někdy v ranních hodinách, aby měla čas se probrat a já vyspat. Potom taky nějaký den nejedla a hlavně se mnou nemluvila. Vyšlo mě to asi na 800,- a vyndání stehů s ošetřením asi 300,-.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené