arrow
profile_image
leniesek
od 7. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak nějak sama, ale ostatním se to vždycky líbilo, dokokonce se mě jeden známý - šéf kosmetickýho salonu zeptal jak se maluju, že se mu to moc líbí a chtěl by vědět jak to dělám, že jede na nějakou soutěž a tam by to vyzkoušel...

arrow
profile_image
veroniché
od 10. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

sama - četla jsem časopisy, dostala jsem knížku od tety, a moje maminka taky vždycky chodila hezky namalovaná a upravená. Přišlo mi to přirozený umět se nalíčit.

arrow
profile_image
talinka mojeid
od 8. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No první pokusy byly opravdu hrozné.. Když koukám na fotky, stydím se za to strašidlo.. Poprvé jsem se namalovala už ve 4letech.. A rudě si nalakovala nehty.. Babička má na vesnici obchod a tak jsem si tam vykračovala s kabelkou větší než já a všechny starý babky koukaly.. =DD

arrow
profile_image
Natthalka
od 19. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já se většinou inspiruji z časopisů,televize, prostě u toho u koho se mi líčení líbí,něco si zkouším doma a moc ráda sleduji na youtube Kandee Johnson, která má hodně fajn triky : )

arrow
profile_image
Aislin
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Werwolfka:

Jéje, co mi to připomíná.

S líčením jako takovým jsem (navzdory snahám tet, sestřenic a občasným obdarováváním kvalitní kosmetikou) našla společnou řeč pár měsíců zpátky, když jsem nastoupila na brigádu a šéfka měla představy o firemní kultuře zahrnující malování se. Tak jsem se zeptala u "světáčštějších" kamarádek ve stylu, co za barvy by mi mohlo slušet - vlastně šlo o sérii otázek, z odpovědí na něž vyplynulo, že by byla hloupost používat modré stíny na oči a u rtěnek bych se měla držet světlejších odstínů.
Což byl základ pro vytvoření "válečných barev". Každopádně reakce známých, kteří mě potkali nalíčenou, se pohybovaly ve škále od "Jé, ty se umíš vkusně nalíčit!" po "Tobě to sluší, jsi taková rozzářená...".
Takže pochopitelně nezůstalo pouze u namalování se do práce tak, abych si při pohledu do zrcadla nepřipadala jako klaun.
Dalším krokem byla snaha získat nějaké teoretické znalosti (ostatně - důvod mojí registrace, ráda bych si rozšířila znalosti a orientaci) a experimentování...

P.S: omlouvám se za chybějící smajlíky, ale tohle je můj úplně první příspěvek a ochrana proti spamu mi je nechce dovolit

Začátky byly krušné =D 5 let, dětská líčidla a já chodila se zelenýma stínama a fialovou pusou =D Nevím, odjakživa mám cit pro barvy a estetiku, šlo mi krásně stínovat pastelkami, začla jsem to převádět i na oči Všechno mi šlo samo, asi jsem se s tím narodila, ted je mi sice teprv 16 let, ale už líčím slečny na maturáky, mladé paní na svatby a modelky na focení. Když náhodou dojdou nápady, inspiruji se v katalogu od Avonu

arrow
profile_image
Werwolfka
od 15. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Aislin:

A tak to ja jsem tu také proto, abych se to naučila teoreticky. Teorie už mám v hlavě hodně, jen to nějak nejde dostat do ruky a na obličej. Včera jsem vylezla na sluníčko, to jak se mi pihama posypal obličej, tak si myslím, že na makeup zapomenu uplně, a počkám zase do zimy až budu bílá a budou ty barvy vůbec vidět.

arrow
profile_image
Werwolfka
od 15. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na DaZzlinka:
Zavidim zavidim, v avonu v tom katalogu se mi moc libi jak jsou ženy nalíčené, ale nedokáži si představit sebe v takovém líčení.
Nevím, ty ženy tam mají nádhernou pleť, sjednocenou, bez pih, a to líčení co tam mají, mi nějak nejdou k mému obliičeji. Ale je krásné se pokochat hehe.

Reaguji na Werwolfka:
bohužel ,ale ty dívky rozhodně ve skutečnosti tak nevypdají ,photoshop to jistí

jinak já jsme se ještě líčit nenaučila a to je mi 31 let ,neumím si stínovat oči ,používám pouze linku a řesunku + make up a tvářenku

méně než
10 příspěvků

Já souhlasím s JeansG.. Myslím, že je to možná trochu o talentu a vkusu. Spousta žen prostě nevidí, co je přiměřené a co jim ve skutečnosti sluší. Znám jak ženský, kterým táhne na šedesát a mají modré stíny až po obočí a křiklavě červenou levnou rtěnku, tak puberťačky s centimetrovou vrstvou černé tužky. Těžko říct, jestli se to dá ovlivnit.. Kdyby viděly to, jak hrozně to vypadá, jistě by to změnily

arrow
profile_image
Nixy
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na youtube je v dnešní době spousta videí. Holky si tam dělají něco jako blogy a ukazují jak se nalíčit nebo učesat, tam si dá načerpat opravdu hodně inspirace. Na druhou stranu ne každému sluší všechno a zatímco na té slečně to může vypadat úchvatně, u někoho to může dopadnout i katastrofálně = ) Je potřeba to zkoušet a cvičit nebo na to mít talent od přírody = )

Reaguji na Werwolfka: Uff, na holky v časopisech a na bilboardech se rozhodně nemůžeš dívat, to je všechno upravované počítačem. Nedávno jsem kdesi viděla jakousi reportáž, na téma něco jako náhled do náplně práce lidí v časopise Playboy. Samozřejmě tam měli plnou místnost počítačů a na každém z nich otevřený PhotoShop.

arrow
profile_image
Werwolfka
od 15. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Nixy:
Tak to je všeobecně známé, že ty holky hodně upravují, ale znám ve svém okolí holky, spolužačky, kolegyně v práci, které mají prostě na pohled dokonalou pleť, každý den udělané krásné stíny i jen jemné, ale je vidět že nevstanou a jdou.
Když se jich občas zeptám jak to dělají, vždy se mi dostane odpovědi, že to prostě mají v ruce, dělají to už tak dlouho že jen udělají linku šup šup a jdou. Už abych se to také naučila, myslím, že si to zaslouží i přítel, hihi.
Ale teda byla bych vděčná, kdyby začali dávat do časáků aspoň né tolik vyretušované ženy.

Reaguji na LadySuzie:
"Myslím, že je to možná trochu o talentu a vkusu" no a o tom to je, ja nemam ani vkus na oblečení, heh. jednou mi otec řekl, že by bylo lepší kdybych vylezla v pytli od brambor, furt to bude lepší než v těch jeanách co jsem měla na sobě (měla jsem jeošláplé zezadu u paty, když mi byly o kus delší). A pak se člověk má umět líčit.

Od kámošky jsem dostala paletku 8 stínů z avonu, tak budu zkoušet, třeba sem jednou i hodím fotku, až jednou budu vypadat vkusně .
Díky holky

arrow
profile_image
KacenkaSlunicko
od 13. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, zkus se podívat na youtube, je tam spousta videí jak se líčit, já jsem se takhle naučila spoustu fint a jsou tam videa od profesionálek. Stačí zadat líčení nebo makeup a vyskáče ti hodně krásných videí Pá

asi takhle...chce to trénink časem to vychytáš sice tě někdo může naučit co máš přesně používat na sebe a jakou kosmetiku, ale konečné finále jak si to namaluješ je na tobě je to jako se psaním..taky nebudeš psát zezačátku hezky dokud se nevypíšeš..

kup si kvalitní štětec na roztírání makeupu to pak jde samo lepší než si to tam namatlat prsty a pak se dívat, že máš na světle fleky to dělaj holky hodně špatně, že si neumí vybrat makeup a nebo si ho neumí nanést..

stíny na oči bych začala zkoušet se světlejším odstínem různé tvary..pak přidávat tmavší dokud to nevychytáš..

mno jinak já co používám, tak na všechno mám speciální štětce, líčidla jen z MAC a do toho nesmí chybět krém a podklad na oči apod.

líčení jsem si tak nějak vychytala sama a asi taky díky tomu, že jsem odmala tancovala a různě jsme se malovali a později z modelingu..

arrow
profile_image
Aislin
od 11. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Werwolfka: katalog Avonu taky považuju za dobrý inspirační zdroj, ale nezapomínej na něco, čemu se říká "kouzlo photoshopu". Pleť vždycky vypadá mnohem líp upravená v patřičném programu než v "reálu" (nebo nafocená a bez upravování - pohled na sebe v zrcadle snesu docela dobře, ale pokud jde o fotky... na všech vypadám příšerně). Ale pokud jde o najití si podobných barevných typů, odkoukání barviček, atp., tak je to dobré.
Pokud jde o barvy, hodně záleží na tom, jaký jsi barevný typ. Já jsem docela netypický jarní... taky je otázka, jestli ti kamarádka dala barvičky, které ti sednou, pro mě jsou prakticky všechny rodinou darované šminky nepoužitelné.

Pokud jde o linky - jaké používáš? Minulý týden jsem objevila tužky na oči "pastelkového typu". Počáteční nedůvěra byla velká, ale osvědčily se MNOHEM líp než klasické avonovské tužky na oči, co z nich povysunováváš tuhu. Nedrolí se mi při používání a mají lepší tah. Gelové oční linky jsem (zatím) nezkoušela.

Jinak asi tě to neuklidní, ale s trochou snahy a hlídání se ženská na ten model "trocha talentu a vkusu" přepne. Jde hlavně o to, jak se dostat do fáze, kdy už to přešlo do krve. Něco jako když se člověk učí cizí jazyk, taky jsou ze začátku období, kdy je to složité, na houby, bez výsledků... důležité je vydržet a tuhle fázi překonat. Občas je to dost o vůli.
Ale obávám se, že to všechny máme v genech. HODNĚ pomáhá, když se člověk začne dívat kolem sebe, kdo jak co nosí, proč mu to sluší či naopak nesluší a občas se nad tím zamyslí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené