arrow
profile_image
Saga
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nedávno jsem někde četla (možná že i zde...), že by dítě mělo mít obuv s klenbou až tak od tří let. Logicky i když se nad tím zamyslím, nač kupovat dítku, které začíná šmatlat boty v nichž je klenba... Co dělat ale v případě, že vám dětská dr. řekne, aby jste ročnímu dítěti pořídili obuv s klenbou...dítěti, které teprve začíná chodit..

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

když to řekne mudra, tak bych je koupila...

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

děti do 4 roku mají vlastní tukové polštářky na plosce nožičky,takže je vodná pouze rovná stelka a klasika chůze naboso. Nicméně starší lékařky se drží svého kopyta,ale osobně to neřeším nám to MUDra řekla také,ale děti nemjí ploché nohy ani jiné disbalance,takže se řídím radami ortopedů,ale pokudmá tvé dítě nohy zdravé ,tka je hloupost mu tyto botičky dávat,akorát mu tu přirozenou rovnováhu narušíš

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Saga: dítě mělo mít obuv s klenbou až tak od tří let.

tak o jsem četla taky. Ovšem po 2.narozeninách dcery jsem lehce zpanikařila - jiným stejně starým dětem se ten tukový polštář zmenšoval, naší vůbec a navíc šmajdala dovnitř. Takže na radu pediatry nosí botky s klenbou, někdy i ortop.vložky. Nožičky a chůze se jí výrazně zlepšily, tak uvidíme,co řekne ortoped na tříletý prohlídce.

arrow
profile_image
Vercam
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak tohle slyším prvně, opravdu. Dcera bude mít 2 roky a od počátku, co chodí, tak nosí botky na venek s klenbou. Doma má jen bačkůrky - ještě jsem nepotkala s klenbou nebo na bosky, to nejvíc. Ale proč by tedy měly zrovna boty s klenbou certifikát Žirafku, když by to bylo nevhodné? Těmito botami se podle mě klenba tvoří. Nějak jsem neměla potřebu to ověřovat, protože manžel má známou sestru na ortopedii a ta má stejný názor a také i dcery doktorka a ta často chodí na různé semináře, je hodně "moderní" a sečtělá.

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

no já když koukám na synovi nožičky,tak klenbu má vlastní a dobře vypolstrovanou,má 2,5 roku,boty ošlapané nikde nemá,já osobně nejvíc kontroluji po dětech boty a dcerka má ošlapnuté paty a začínám mít pocit,že boty s klenbou dostane,ale když jsem tuto otázku řešila s primářem ortopedie tady v Olomouci ,řekl mi ,že děti do 4 let jsou takto vybevené od přiordy. Certifikované botičky s žirafkou klenbu mají,koukala jsem na to také,ale kupuji většinou rovné Clarks nebo od Peddy,ta mají stélky rovné. No já osobně fušuji do cvičení ,kde právě tyto problémové parit řeším u dospělích a je tam úplně jedno co nosíte ,spíš je důležité ,jak chodíte a co tak vidím tak ty vystlané botičky na vnitřní klenbě spíš vedou k tomu,že dítě začne chodit po vnější hraně nohy ,čímž vzniká nerovnováha a potom věkem,ke mě chodí a nemají vůbec aktivní vnitřní části chodidel,stehen a ani kolen a to trenuji kategorie ,tanečníky dorost,balet i dospělé a u mladších dětí 10-15 let je to doslova katatastrofa

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené