arrow
Neprodává v Bazaru

Zdravím! Po poslední cytologii mi byl zjištěn HPV virus. Nyní se léčím a chtěla bych znát zkušenosti holek, které tím prošly, zda byla léčba účinná a jak to všechno probíhalo. Celkem mě to vystrašilo, i když mi gynekoložka řekla, ať se nebojím, že velmi často pak cytologie vyjde na 1.

arrow
Neprodává v Bazaru

Nějaké informace pro představu o co jde, tady.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mr_Spock
Díky moc. Už jsem si na netu leccos našla, ale spíš bych chtěla zkušenosti holek (i chlapů, jejichž partnerky s tím případně měly problémy). Teoretickou rovinu už mám zmáknutou...

arrow
Neprodává v Bazaru

Já vím, spíš jsem myslel pro ty, které by to četly a zajímalo by je, co to vlastně je!

Karolyn
nech se očkovat, pomáhá to, i když už je někdo tímhle virem nakažený. A podle doktora Uzla je nejlepší prevencí, aby partner před stykem použil mýdlo a vodu, protože pod jeho předkožkou se tvoří to, co ženu může tímto virem nakazit.

arrow
profile_image
woman
od 1. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Karolyn
Ahoj, jak prosímtě léčí HPV? Neléčí spíš projevy typu genitálních bradavic? Neslyšela jsem o tom, že by šel HPV vyléčit...vakcína na léčbu teprve prochází testováním...
jinak užitečné informace zde

arrow
profile_image
marrie
od 26. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

moderátorka

Ahoj,
já jsem asi před dvěma lety měla ten typ, který způsobuje bradavice v oblasti genitálií. Těch mě gynekoložka zbavila dosti drastickou metodou-potírala mi je nějakou strašně špípavou vodičkou. Od té doby mám vše OK.
Ještě mi řekla, že mám prohlédnout přítele, jestli nemá na penisu nějakou bouličku, tečku, prostě něco, co tam nepatří, že to musím mít stoprocentně od něho. Což jsem udělala a našla jsem bouličku asi o velikosti 1mm, tu si přítel nechal odstranit a otestovat a bylo to skutečně ono. Chytil to na svých záletech, jak jsme se dověděla pozděli...

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

jsem po amputaci děložního čípku a zatím v pohodě, už je to asi 3 roky, jediným co mi nedoporučili, je být těhotná, díky tomu, že by mohlo docházet k samovolnému potratu , bo není co by drželo dělohu

Cituji marrie: Těch mě gynekoložka zbavila dosti drastickou metodou-potírala mi je nějakou strašně špípavou vodičkou.

Alespoň, že tak. Já jsem šla ke své gynekoložce s gen. bradavicemi a jediné, co mi na to řekla, že musí co nejdříve ven... A že chytit jsem to mohla kdekoliv. Domluvila jsem si s ní tedy termín na odstranění. Ale to, co jsem zažila s NÍ, už NIKDY víc!
Prováděla mi to ambulantně, pouze s lokálním umrtvením, čemuž předcházela dezinfekce. NEJDŘÍV dezinfekce celého genitálu, pak až injekce! Kdybych neměla přivázané nohy a ještě mi je nedržela sestra, tak jí za to asi ukopnu ruku... I moje mamina říkala, že i u porodu nejdřív znecitlivění a pak až tahle odporná dezinfekce... Každopádně ani třetí injekce mi nezabrala a stále jsem měla genitál citlivý, načež se paní doktorka rozhodla, že mi nic vyřezávat nebude, ale pouze mi bradavici podváže a ta později sama upadne. V tu chvíli jsem neměla na nic sílu, takže tak beze slova učinila. To, že jsem nebyla schopná sedět, ležet ani chodit pominu, to je asi všem jasné. Spíše mě znepokojoval přístup doktorky i sestry, které mi po zákroku daly do ruky onu zmínenou štípací vodičku se slovy, že je zbytečné, abych tam docházela na potírání, že mám určitě přítele nebo mamku, kteří to doma zvládnou a zavřela za mnou dveře. Jo a nezapomněla mě ještě upozornit, že musí přijít POUZE na bradavičky, jinak leptá sliznici a to by prý bolelo( ).
No, po pár dnech bradavička sama odpadla a to jsem jí ještě do dvou hodin musela donést doktorce, aby jí poslali na rozbor. Ani na kontrolu jsem jít neměla, prý pouze jen tehdy, byli by nějáké komplikace. Takže shrnuto podtrženo - HPV v sobě mám dál. Žádné léčení se nekonalo, jen mi paní doktorka laskavě odstranila "kosmetický problém".

Slovo závěrem? Sháním novou gynekoložku...

Kajdaa
pokud vím, tak ten vir už v sobě budeš mít napořád, to se nedá vyléčit (léčí se jen projevy -t.j. bradavice).

Cituji linsdaylohan: pokud vím, tak ten vir už v sobě budeš mít napořád, to se nedá vyléčit (léčí se jen projevy -t.j. bradavice).

To víš sice dobře, ale přístup k pacientce je věc druhá a myslím, že z toho mého příspěvku je dost zřejmé na co narážím.

Kajdaa
jo to jo, mě šlo o to uzdravení

arrow
Neprodává v Bazaru

No tak holky, to jste mě docela překvapily. Mně doktorka dala antibiotika a čípky Entizol, které se používají na všelijaké záněty a asi i mykózy a řekla mi, ať nemám strach, že se jim velmi často vrací pacientky, co měly HPV s cytologií 1. A že až mi to přeléčí, že mi silně doporučuje očkování. Včera jsem pojala podezření, že žádný virus nemám, že mě chce jen natlačit do toho očkování, jelikož z toho má bonusy...ano, moc jí nedůvěřuju. Nemám žádné bradavice, ani výtoky, nic. No na vyšetření šel i přítel (na náš popud, doktorka ani nepípla, že by se měl léčit i on), dnes budou výsledky, takže pokud to on nemá, tak se budu dost divit, jelikož mu jsem věrná a pochybuju, že by to měl jen jeden z nás.

Cituji linsdaylohan: jo to jo, mě šlo o to uzdravení

Přemýšlela jsem také o očkování. Když jsem se o tom bavila s doktorkou, řekla mi, že toto očkování je nejvhodnější pro slečny, které ještě nezačaly se sexuálním životem. Ale přesto, že se nechám/š/jí očkovat neznamená 100% ochranu... Samozřejmě, co je dnes 100% ní? Spíš by mě zajímalo, zda má vůbec smysl se nechávat očkovat, když vím, že ten vir v sobě mám a nadále mít budu...

Cituji Karolyn: Mně doktorka dala antibiotika a čípky Entizol, které se používají na všelijaké záněty a asi i mykózy a řekla mi, ať nemám strach, že se jim velmi často vrací pacientky, co měly HPV s cytologií 1.

Já mám ale také cytolgu vždy na 1. Dokonce mám prý hodnoty jako malá holčička. A to i přesto, že jsem na záněty od malinka trpěla a do dnes se občas nějáká potvůrka vrátí... I když v sobě ten virus mám...

Cituji Karolyn: takže pokud to on nemá, tak se budu dost divit, jelikož mu jsem věrná a pochybuju, že by to měl jen jeden z nás.

Pozor! Můžete si být věrní až za hrob a přesto to chytnout. Tvůj partner totiž může být pouze přenašeč. Tzn., že si to přinesl z předchozích vztahů...zrovna tak jako můžeš i ty... Třeba, neříkám, že to tak je! Ale je to asi nejčastěší...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené