arrow
profile_image
honeyMichell
od 1. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,

nevíte některá po jaké době už lze prokázat v krvi nemoci způsobené klíštětem ?
Kouslo mě skoro před třemi týdny, oddělala jsem ho poměrně rychle a bez problému, ale ještě teď tam mám červené pupínek. A momentálně mě skolila nějaká viroza, což mi moc na klidu nepřidá.. Děkuji

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Rozhodně bych šla k praktickému lékaři a tohle mu řekla,aby Tě poslal se žádankou na odběr krve,zde je info k borelioze

http://www.borelioza.cz/cs/priznaky_nemoci/?

A zde encefalitidy

http://www.klistova-encefalitida.cz/priznaky-a-pro jevy

U obou nemocí se příznaky mohou objevit do několika týdnů..takže teoreticky můžeš a nemusíš být nakažená..pro jistotu bych zašla k praktické lékařce ať Tě pošle na testy a máš jistotu

arrow
profile_image
Maika
od 14. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na honeyMichell:
Raději si zajdi na obvod. Taky mi asi po třech týdnech od vyndání klíštěte brali krev kvůli borelioze, měla jsem tam flíček. Jo a testy dopadly dobře.

arrow
profile_image
Maika
od 14. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na honeyMichell:
Krev mi brala sestra přímo na obvodě, nikam se kvůli tomu chodit nemusí.

Cituji honeyMichell: jít na odběr krve po kousnutí klíštětem

Mohla jsi nechat "vyšetřit" to klíště.
Odebrat krev na vyšetření protilátek, podle kterých se případné onemocnění bezpečně pozná, je možné nejdříve po 14 dnech od přisátí klíštěte, lépe ještě o týden nebo dva později. V případě klíšťové encefalitidy se krev na vyšetření odebírá v případě, že se objeví klinické příznaky, tedy zvýšená teplota, chřipkové příznaky a bolesti hlavy.
Zdroj: http://www.ulekare.cz/clanek/kouslo-vas-kliste-nec hte-ho-vysetrit-13426

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Maika: Ono asi jak kde, přítel minulé léto taky měl klíště a několik týdnů na to horečka,bolesti hlavy a celého těla, po návštěvě ho lékařka poslala se žádankou,aby si zajel na Bulovku a nechal si tam nabrat krev a udělat testy - nakonec byl tedy taky v pořádku

No ony ve výsledku jsou ty testy úplně jedno. Zkoumají přítomnost protilátek a ty vaše tělo vůči boreliím nemusí tvořit. Často se to pozná až teprve po přeléčení. Mrkněte na borelioza.cz, spousta uživatelů měla negat. testy, ale boreliozu ano. Elisa zjistí úplně kulové a v antigenech negativního western blotu zase praktik neumí číst. Nejlépe je prostě po podezřelém fleku nasadit na měsíc Doxy 400 mg denně a máte klid. Nic se vám nerozjede.

Můj případ - Jednu jedinou noc jsem nezapla Raid, štípl mě komár, měla jsem to červené nateklé, tak jsem si říkala alergie. No a za měsíc a půl už mě štípala kůže, mravenčily prsty, bolelo za krkem... Teď se "modlím" ať se co nejdřív dám dokupy.

(Sice je můj příspěvek trošku s křížkem po funuse k tématu, ale někoho třeba v budoucnu nasměruje k léčbě včas).

arrow
profile_image
Lenka332
od 8. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

07:00:04 - Připojeno během spojování:
Klíšťová encefalitida – odběr krve

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s příznaky klíšťové encefalitidy? Před dvanácti dny jsem měla klíště. Od úterý, tj. 9 dní po odstranění klíštěte mě začala bolet hlava, teplota se mi zvýšila na 37,3 a drží se, jsem unavená. Zároveň mám ale týden do státnic, takže je možné, že je to způsobeno stresem.
Příznaky klíšťové encefalitidy jsou podle internetu: po inkubační době, 7-14 dní od vyndání klíštěte, bolesti hlavy, zvýšená teplota, únava. Jak při lehké chřipce. Po pár dnech obtíže odezní a pak přichází druhá fáze, cca. po 14 dnech, kdy už jsou silné bolesti hlavy, vysoké teploty. Důležité je na nemoc přijít včas z odběrů krve.
Dnes jsem pro jistotu navštívila svou lékařku, která se celou dobu soustředila na boreliózu, kterou vyloučila. Když jsem se ptala na encefalitidu, tak prohlásila, že je to virové onemocnění, že s ním nedá nic dělat, že jsou zbytečná vyšetření i léčba, že důležité je být v klidu. Což v mém případě nejde, že to chápe, že mi může napsat papír o přeložení státnic ze zdravotních důvodů.
Byla jsem připravena, že půjdu na krev, kde se nemoc buď potvrdí, nebo vyloučí. Při potvrzení bych o přeložení státnic začala uvažovat.
Nemáte někdo zkušenosti, jak lékař reagoval na podezření klíšťovou encefalitidou?

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lenka332: Ty jo, vlastní zkušenosti naštěstí nemám, ani přesně nevím, jak to probíhá, protože jsem očkovaná, ale tátův kolega skončil kvůli encefalitidě v komatu a ještě se nevzbudil... nechápu, že to doktorka bere tak na lehkou váhu, asi bych šla radši k jiný. Tahle nemoc fakt není sranda, pokud bys ji měla, tak určitě nestačí být v klidu, chodí se s tím do nemocnice, ne?

arrow
profile_image
Nickholka mojeid
od 5. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lenka332:
Zajdi si na infekční tohle onemocnění není sranda, způsobuje otoky mozku, zánět mozkových blan. Je to hodně nebezpečné na nic nečekej a šup co nejdříve do nemocnice na vyšetření. Nechápu, jak může být tvá doktorka tak nezodpovědná.

arrow
Neprodává v Bazaru

U mně první fáze proběhla tak nenápadně, že jsem si ji nevšimla. Pak jsem měla vysoké teploty, bolest hlavy, světloplachost a ztuhlou krční páteř. Lékařka, jak mně viděla, hned mne poslala do nemocnice, nemocná jsem byla několik měsíců. Ale moc nic se mnou nedělali ani v nemocnici, dostávala jsem sice nějaké kapačky, ale jen ze začátku, pak už nic a vlastně jsem jen spala (to ale doslova skoro celé dny a noci) - v tom má tvá lékařka pravdu. I po propuštění z nemocnice jsem měla nařízený klid, nesměla jsem si ani číst, ani se dívat na televizi apod. Nevím ale, jak je to s tím zjišťováním z krve, mně dělali punkci. Pak jsem byla sledovaná i přes nějakou organizaci mapující virová onemocnění, už si bohužel nevzpomenu jak se jmenovala. Zkus třeba pohledat a informovat se tam. Možná bych se šla také ještě zeptat i k jiné lékařce... Ale snad to bude opravdu stresem.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Taky moc netuším, jak se necefalitia dá zjisti z krve.....To jde u boreliozy ale u encefalitidy si fakt nejsem jistá.... Já kdysi měla zánět mozkových blan způsobený virem planých neštovic a potvrzovali to teda z lumbální punkce (odebere se vzorek mozkomíšního moku z páteře). Pokud by se to dalo určit z krve tak předpokládám, že by takhle náročné vyšetření nedělali.
každopádně to nezanedbávej a radši si fakt zajdi na infekční se poradit.

Z krve se to nezjistí, musí se dělat punkce. Určitě to nic nebude, zkus se uklidnit a v klidu se učit. Spoustu nemocí se dá taky vsugerovat, včetně toho ztuhnutí krku (ze stresu).

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

nechala bych si nabrat krev na CRP. to zabere doktorovi pár vteřin. Zánět mozkových blan není sranda a tvoje doktorka je nezodpovědná. Pak se to pozná z mozkomíšního moku, ale to až je téměř jisté, že to zánět mozkových blan je.

Doktorka je dost lehkovážná, zánět mozkových blan je smrtelný sakra. Ale t´bolesti jsou tak hrozné, že bys to nejspíš už poznala, i když pokud jsi prodělala první fázï teprve

Hodně štěstí, ať to nic není

arrow
profile_image
Lenka332
od 8. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děkuju za reakce. Dneska jsem byla u jiné doktorky, která mi přímo vynadala, že čtu internet, a opět se o encefalitidu nezajímala, na krev mě neposlala. Na rozdíl od minulé mi ani nedoporučila klid a b-komplex. Prostě řekla, že to encefalitida není. I přes to z toho mám smíšené pocity, internet je plný příznaku, které nejsou pravdivé? Aby zbytečně strašil lidi? Už aby uplynulo čtrnáct dní a já měla státnice za sebou a jistotu, že encefalitidu nemám

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené