arrow
profile_image
Singulars
od 5. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den, potřebovala bych se zeptat. Dcerka bude mít v říjnu 3 roky do školky začne chodit koncem října na 4 hodiny denně. Kdy mám jít nahlásit na socialní odbor, že nastoupila do školky? Už ted v zaří a nebo stačí až v říjnu kdy tam opravdu fyzicky už bude a dovrší 3 let? Rodičovský příspvek mám pobírat do 4 let. Děkuji za odpověd.

arrow
profile_image
lumpik
od 14. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No ono záleží, jak do školky bude chodit, jestli se nezměnil zákon....tak dříve to bylo tak, že jestli dítě chodí 5 dní v měsíci....tak je to v pořádku a vy dále budete pobírat mateřskou. Ale když by chodilo víc jak těch 5 dní, tak zaniká nárok na rodičovský přídavek....ale nevím, jesli se něco nezměnilo asi nejlepší bude tam zavolat a zeptat se. Ale myslím, že bude stačit to nahlásit začátkem října.

arrow
profile_image
alvap
od 14. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jdi na ÚP sociální odbor a vyzvedni si tiskopis "Potvrzení o návštěvě jeslí, MŠ nebo jiného obdobného zařízení pro děti předškolního věku". Každý měsíc tento tiskopis budeš muset nechat potvrdit ve školce a poslat na ÚP. Poprvé za měsíc říjen, tedy např. začátkem listopadu (školka potvrdí proběhlou návštěvu za měsíc říjen, takže to nelze dopředu). Když bys tiskopis neposlala, mohli by Ti rodičovský příspěvek odebrat, protože zase školka má povinnost hlásit docházku dětí. Dnes už prý nevadí, když je dítě nahlášeno celodenně (školka dostane vyšší dotaci na dítě) a ve skutečně dochází do školky na 4 hodiny denně a školka tuto docházku potvrdí, žádné důsledky se z toho nevyvozují ani pro školku, ani pro rodiče pobírající příspěvek.
Tuto základní věc bude určitě vědět úřednice na soc. odboru, ovšem ve složitějších záležitostech nedoporučuju na ně spoléhat. Nemusí poradit dobře a pak si na nich nic nevezmeš, když Ti případně příspěvek odeberou. Já jsem si rady úřednice raději ověřila (ale kdo není právník, ten si s interpretací této právní úpravy moc neporadí) a ještě požádala o radu na www.aperio.cz (poradna pro rodiče - případně zkus taky, jsou tam právničky a je to zdarma). Úřednice mi neporadila s docházkou do školky dobře, za poslední měsíc RD bych pak musela příspěvek vracet.

arrow
profile_image
leaaum
od 31. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Singulars
Ano, také mě to vrtalo hlavou. Zašla jsem na úřad a bylo mi sděleno - pokud dítě navštěvuje školku 4 hoďky denně nebo 5 dní v měsíci, je vše v pořádku a nic se nemusí hlásit. Hlásit se musí pokud chodí jinak, pak i zaniká nárok na rodičovský přišpěvek a tím pádem se vlastně ruší rodičovská dovolená. Byla jsem tam v pondělí 7. 9.
alvap
Tak a teď mám v hlavě zmatek, že nevím jak se jmenuju!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené