arrow
profile_image
Aydee
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, prosím o nenapadání mé otázky s tím, jak je hloupá nebo tak. Ani můj lékař, ani má terapeutka mi neodpověděli, na netu jsem nic nenašla a vědět to potřebuji, tak se ptám, třeba s tím má některá z Vás zkušenost. Nevíte po jak dlouhé době od zlomených kostí v nártu můžu nosit podpatky? Už je to několik měsíců a já byla zvyklá nosit podpatky denně, prakticky v ničem jiném chodit ani neumím (ani nechci), a z tenisek, které te´d už tri měsíce povinně nosím, mě hrozně bolí nohy. Někde (to málo co jsem našla) píšou, že po zlomenině už napořád s podpatky šmitec. Můj doktor mi naznačil, že podpatky obecně ničí nohy, a prakticky mi nic víc neřekl a mou otázku "kdy mohu zas nosit podpatky" mi nezodpověděl, na rehabilitacích totéž. Zajímá mě, kdy to ty zlomené-srostlé kosti "ustojí"? Pochopitelně mám ze špatné sádry i zničenou klenbu nohy, v čemž bude jistě problém s otoky a bolestivostí, ale i kvůli práci jsem nosila platformy kolem 18 cm, takže si myslím, že s obyč nízkými podpatky problém nebude, to by bohatě stačilo, tenisky už fakt nepřežiju, hlavně bude zima a já nemám jiné kozačky než s podpatky.. mám strach aby ty kostičky zas neruply, noha stále bolí a otéká.. Vlastně se skoro nelepší.. Díky všem za příšpěvky holky a krásný den.

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud máš strach o rupnutí kostí, to by se po několika měsících rozhodně už stát nemělo, jestliže nedojde k novýmu úrazu nohy. Pokud máš zničenou klenbu a noha pořád pozlobívá... btw otoky a pobolívání může trvat ještě dlouhé měsíce, lodičky rozhodně nejsou to pravý ořechový. A to Ti samozřejmě řekne každej soudnej lékař. Takže myslím, že konečný rozhodnutí je jen na Tobě.

Já měla kdysi zlomenou nohu v kotníku. Naštěstí to nebylo v době, kdy jsem nosila podpatky denně. Ale ještě dnes a to od té doby uběhlo už 12 let tu zlomenou nohu stále cítím, bolí, občas oteče. Podpatky nosím ale úplně ok to rozhodně není. Tehdy jsem začala podpatky nosit asi až cca po roce.

arrow
profile_image
Aydee
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na wmichaela: Děkuji Míšo. To jsi mě docela uklidnila. Já se pořád ptala, kdy to bude ok ta noha a kdy plná zátěž a kdy podpatky a doktoři stále jen, že je to individuální, takže kdybych byla idiot, můžu si myslet že to je týden, nebo třeba i deset let. Ostatně, já vážně nemám představu. Takže když píšeš, že do několika měsíců by to mělo být ok, tak jsi mě moc potěšila. Jinak mám od dětství "zvrkací" kotníky/nárt, takže toho se dost bojím, ale to se mi může stát v čemkoliv, ostatně tu nohu jsem si podvrkla a "došlápla" (zlomila) když jsem byla v teniskách, tak to asi brzy zkusím a uvidím, třeba jen postupně, na dva dny v týdnu a tak.. snad si nožka zvykne, dík moc!
Reaguji na aksile2aksile: Po roce ? No to jsi mě moc nepotěšila Já to asi zkusím. Jak píše Míša, že by ta noha už měla být ok, co se týče těch kostí, tak to asi zkusím jeden dva dny v týdnu.. a uvidím.. to zlepšování tam jako je, ale je minimální, přeci jen to bylo skoro dva měsíce v sádře (ještě špatně udělané), takže to srostlo hrozně pochybně, tak se nemůžu divit, že to pořád bolí.. nebudu přepínat, ale rozchodit to chci.. aby to v zimě zas hned nezatuhlo, zima je prý na po úrazové stavy nejhorší Každopádně i Tobě moc děkuji za příspěvek, ještě to pořádně rozvážím, kdy se do toho pustit!
Šlo mi hlavně o to, jestli je nutnost se podpatků vzdát napořád, nebo jestli to nějak půjde..
Počítám s tím, že to nebude pár měsíců, let úplně příjemné, ale upřímně, to u podpatků přežiju, miluju je

Jak říkám, nebylo to v době, kdybych musela podpatky nosit Navíc to byla celkem komplikovaná zlomenina. Být tebou, tak začnu postupně, vždycky na chvilku, a rozhodně bych být tebou měla u sebe pro začátek něco na přezutí.

arrow
profile_image
Aydee
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na aksile2aksile: S těmi přezuvkami mě to také napadlo, určitě to tak udělám.
Nejhorší je, že teď musím tak jako tak koupit boty (na zimu, na cestování po horách atd) - tzv. "těžké boty" a ty se musí vždy rozchodit, to teda úplně nevím, jak to rozchodím s tou nožkou, to bude taky sranda Ale fakt jsi mě uklidnila, díky ti! Už jsem myslela, že budu dokonce života v botaskách Upřímně doufám, že brzy začnu zase běhat, byla jsem zvyklá dvakrát denně... teď tři měsíce skoro bez pohybu, je to děs.. ale když nemůžu ani pořádně chodit, nechci to přetížit

Reaguji na Aydee: Chápu Tě Já dřív tancovala, ten úraz jsem si udělala na tréninku-no takže na závodní úrovni jsem s tím musela skončit-i proto jsem celkem dlouho tu nohu nezatěžovala podpatky, chtěla jsem se vrátit k tanci, ale bohužel to nevyšlo. Jinak sporty,ano ale rekreačně

arrow
profile_image
Aydee
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na aksile2aksile: To je mi opravdu moc líto. Také jsem tančila, plus ten běh, doufám, že se k tomu budu moc vrátit, samozřejmě ne vrcholově. Musím sportovat kvůli stresu, sport mi s ním jediný pomáhá, bez toho úplně blázním.. snad budu moc začít co nejdřív.. Ty jsi se nemohla k tanci vrátit, protože ti to nedovolila noha, nebo to bylo z jiného důvodu? Tak doufám, že pár kilásku si zaběhnout denně, nebo zajít do posilky párkrát v týdnu nebude pro nožku problém.. oni ti ti doktoři taky dnes *** poradí, však..
Tak ať se Ti dobře šlape!

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přesně jak píše aksile2aksile, se vším začínat postupně. A nepřetěžovat, tělo si řekne kdy má dost. To se týká podpatků i sportu. A být Tebou, zajdu za ortopédem a nechám si předepsat poukaz na vložky do bot na míru. A když nebudeš zrovna v lodičkách, nosit vložky.

Reaguji na Aydee: Jo jo, musela jsem přestat kvůli té zlomené noze Tancovat samozřejmě můžu, sportovat taky-jen už ne na té úrovni, na které jsem byla kdysi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené