Jsem 7 týdnů po operaci břicha. Ještě nosím přes den pás, protože mě břicho bolí. Břicho mám pod pupíkem propadlé a necitlivé. Tak bych byla ráda, kdyby mi někdo napsal za jak dlouho se to srovná. U doktora mi nejdříve řekli půl roku a pak rok. Tak nevím.Děkuji.

Ono je to Marcelko jak u koho. Já jsem po dvou operacích břicha již několik let a trvalo to poprvé a1/2roku a podruhé, to mě brali jen kilo a půl a to bylo tak za 3měsíce dobré, ale úplně zpětný chod to není asi nikdy. A musíš se o to starat.

arrow
profile_image
Madla
od 22. 9. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

viz předchozí stránka (dotaz ode mne). Betty napiš mi, co se skrývá pod pojmem "starat" . Díky
A nevíš něco o dr. Točíkové?

Hi, všichni. Já řeknu své zkušenosti se sebou, ale každý jsme jiný, tak nehledejte univers. Já jsem byla po první operaci dost vyděšená a říci mi někdo co mě čeká, tak jdu kolem nemocnice obloukem, ale vděčím jim za moc a měla jsem se rozhodnout dřív. Čím je člověk mladší, "samozřejmě myslím po dětech" tak je to loepší. Kdysi dokonce byla břicha 9 měsíců po porode zdarma. Ale nikdo to nevěděl. Po propuštění domů jsem si už dopředu sehnala betadynový syrup, protože mi dělal dobře, na nezahojené rány jsem dávala betadynový syrup, sterilní čtvereček a trochu septického prášku. po zahojení je fakt dobré sádlo, ale čisté a musí být bez soli.(pozor, škvarky!!!! ty jsou super do bramboráku,nemusí se tolik mastit a dá se dělat skoro na suchu)
A moc mi na pěknou, světlou jizvu pomohl od Justu San activ.
Je doporučen po operacích prsu..... a mě fakt sedí. A chce to opravdu čas na masáže, fakt to chce. Masáž poklepem, a na mikromasáž mi fakt pomáhá sprchová hlavíce se správným mikromasážním proudem. Pokud by člověk používal jen sádlo, jizvy by byly červevé, ale to sádlo to nejlépe vyživý.
Konec románu. Doufám, že to někomu pomůže.

dr. Točíkovou neznám, ale při mé paměti???

Betty, já mám doporučené tlakové masáže a taky sádlo. Dělám to tak, že se posouvám zprava doleva po jizvě (asi od 18. dne po operaci), každé místečko stlačím bříškem palce tak na 5 sekund a posunu se o kousek vedle.Vždy jizvu takhle přejedu 1x, předtím ji namažu tím sádlem.Dělám to tak 3x za den. Zdá se Ti to tak OK? Bojím se, abych si to nějak nezhoršila třeba tím,že to budu dělat blbě,tak se radši ptám někoho,kdo to má za sebou.
Prosímtě, nevíš za jak dlouho se dotvoří pupík do konečného stadia a za jak dlouho se dá bříško označit jako za konečný stav? Napiš mi taky jak dlouho si nosila elastický pás a jak si pak začínala s postupnou zátěží. Mám sešity ty břišní svaly,nevíš,za jak dlouho je možné začít posilovat?Nechci to uspěchat. Dík za odpověď

Ahoj Ivo.Byla jsem na operaci koncem dubna a pás jsem nosila něco přes dva měsíce.Zkusila jsem ho sundat na 1 den už po 6 týdnech, ale měla jsem pořád takový blbý pocit, že se mi to břicho vyvalí.Doktorka mi říkala, že se má nosit minimálně těch 6 týdnů.Když jsem se ptala na cvičení, tak mi bylo řečeno, že to ani nebude nutné, protože to bříško bude po operaci ploché.Mám také sešívané svaly a pupeční kýlu.V půlce srpna už jsem začla sportovat.Pravdou je, že u kuželek se břicho moc nezatěžuje.Ta jizva, ale bolí dlouho, a ještě teď při kontrole na začátku září mi doktorka řekla, že ještě můžou zabolet ty vnitřní stehy.Jak dloho se ty vnitřní stehy hojí mi přesně neřekla, ale radši 2-3 měsíce to břicho nezatěžovat.Jizvu jsem si nejdřív mazala sádlem a teď používám měsíčkovou mast.Mažu si jí jenom večer a už mi začíná světlat.Taky už se těším až mi břicho přijde komplet k sobě.Nad jizvou ho mám pořád necitlivé.Měla jsem to břicho po dvojčatech pěkně zrychtované a pořád jsem vypadala jako těhotná.Teď jsem, ale moc spokojaná.A jsem ráda, že jsem se k tomu rozhoupala.

Ahoj Marcelo, dík za odpověď. Taky jsem byla po dvojčatech:-)
Napiš mi prosímtě ještě, jestli jsi si dělala ty tlakové masáže, případně jakým způsobem a jak často a po jaké době.
A jak vypadal pupík? Já mám necelé 4 týdny po operaci, změní se ještě nějak vzhledově ten pupík?
To cvičení mě zajímá spíš proto,že mě to baví a dřív sem to dělala, ale samozřejmě to nechci uspěchat,abych zas neměla tu kýlu zpátky.
Pás radši nosit teda budu, stejně si bez něj připadám blbě, vydržím to leda tak chvilku po sprchování a to ještě, když ležím.
Díky za zkušenosti.

Ahoj Ivo, pupík jsem ze začátku měla jako bublinu(sestřenka mi řekla, že je jak ********), ale když opadl ten otok tak to je dobrý. Už si, ale přesně nepamatuji kdy to přesně bylo. Ještě teď mám pocit, že od pupíku dolů mám to břicho pořád propadlejší. Než prý prorostou zase ty svaly nervama tak prý může trvat i rok. Tak doufám, že až mi to přijde celé k sobě tak se to srovná. Doktorka byla teď v září spokojená, tak je to asi normální. Tlakové masáže jsem nedělala. Vždycky večer u televize zalehnu a pořádně to promažu. Když už ta jizva tolik nebolí tak i přitalčím. Občas mě to břicho ještě zabolí, při větší zátěži. Asi opravdu nemá smysl to uspěchat a nechat to pořádně zahojit. Pozdravuj dvojčata a šetři se. Pa

Ahoj,čtu tady o plastikách po dvojčátkách,prosím kolik dětem bylo jsem stejný případ,ale mám z toho velký strach,ale žene mě do toho ta každodenní depka kdy se zhlédnu v zrcadle,mám rozestup i kýlu a břicho je vyklenuté nad pupkem a taky se mě už zeptal někdo jestli jsem těhu a to byl poslední impuls mám jít v březnu v Brně u Svaté Anny na Berkové nemáte od tam někdo zkušenost? to bude dětem 21 měsíců ale jsem na ně skoro pořád sama ,myslíte že to zládnu sama po 14 dnech pomoci_? Moc díky za odpovědi a jestli dy někdo nevložil foto pouze břicha samozřejmně.Děkuji hezké dny!

Ahoj Sáro. Já jsem na téhle operaci byla teď, dětem už je 15 let:-) Takže já tu depku měla takhle dlouho. Foto zatím nemám. Ale myslím, že po 14-ti dnech děti sama nezvládneš, ačkoliv, každý to snáší jinak. Ne, že by to ještě bolelo, ale je potřeba se opravdu šetřit už kvůli tomu, aby se to nezkazilo a hezky se to dohojilo. Hlavně nesmíš nic zvedat a namáhat ty svaly a to nevím, jestli se toho u takhle malých dětí vyvaruješ. Já sem asi měsíc "po", už chodím bez toho pásu a samozřejmě do práce, ale odpoledne už cítím to břicho takový unavený a ještě se ráda přes den na chvíli natáhnu. Zkrátka, nesmíš to pak uspěchat.

Ahojky, trochu jsem byla mimo, ráda přispěji vlastní zkušeností.Ivo a ostatní, mohu vřele doporučit tlakové masáže, jak se zanedbají, tvoří se ošklivé tukové usazeniny, které se dají odstranit zase pouze operativně. A taky je dobré jemné poštipování na citlivost břicha, ale to jsem se dověděla již pozdě. Mám břicho dle daných možností moc pěkné, ale dost necitelné.A pas jsem při námaze, nosila víc jak 2 roky. Oni třeba ti siláci a podobní vědí proč nosí pás. Tak všem držím palečky a se zvoláním "za bříška krásnější" ČAU

Ahojky Sáro.Našim klukům bylo něco málo přes 3 roky, když jsem šla na plastiku. Víc jak dva měsíce jsem je nenosila. Ještě v nemocnici mě na to upozorňovali, že je nesmím dlouho tahat. Hrozí potom potrhání vnitřních stehů a mohla by prasknout ta kýla. Měla jsem velkou výhodu, že mi hodně pomohla babička, která s námi bydlí, a hlavně kluci už chápali, že se něco dějě a nevynucovali si nošení. Je to celkem bolestivá operace. Musela jsem si říct, že radši vydržím tu bolest, než se do smrti deptat jak vypadám. Moc dobře vím jak Ti je. Mě chtěla pustit paní v tramvaji sednout, že jsem těhotná. Nevěděla jsem jestli se mám smát nebo brečet. A i v zimě, kdy jsem si myslela, že jsem dost maskovaná v bundě, mě zastavila bývalá kolegině. Nemohla jsem jí vysvětlit, že opravdu žádnou holčičku nečekám.
Dano nesundala jsi ten pás brzo? Já v něm určitě měsíc i spala. Sice nevím jestli jsem měla, ale cítila jsem se v něm jistější.

Ahoj Betty i Marcelo. Mě doktor řekl, že po měsíci už ho mám sundávat, zkrátka si odvykat. Ale do spaní ho nosím pořád a myslím,že ho fakt hned tak na noc neodložím a když doma cokoli dělám tak si ho radši beru taky. A vstávám pořád přes bok, zkrátka si dávám hrozný pozor a hlavně,jak přijdu z práce, většinou si ještě lehnu, protože mám takový pocit unavenýho břicha.
Betty, jak jsi dělala ty tlakové masáže? Já jedu pomalu po té jizvě, stlačuju ji palcem, každé místo asi 10 sec zhruba 20 minut 2x až 3x denně a ještě předtím ji promažu sádlem.
Dřív jsem 5x týdně cvičila a musím říct,že si fakt myslím,že hned tak se k tomu nevrátím a že pak asi opravdu jen s tím pásem.Sice to bude vidět, ale hlavní je, že si to člověk zas nerozhodí. Kdy ty jsi začala sundávat pás? Díky za každou dobrou radu a hezký den.

Ahoj velice děkuji za odpovědi i když pro mě ne moc příznivé nechci to uspěchat ,plastický chirurg mě posílal napřed do norm,nemocnice na kýlu a pak že by mi udělal on rozestup a abdominoplastiku,zdá se mi to divné a ani se mi nechce jízt dvakrát,díky že tu jste a chápete mé pocity jako je stres při převlékání se ve cvičení nebo natahování se u regálu aby břicho nikdo neviděl,moc mě to bude mrzet ,ale asi rok počkám,aby se to nepokazilo,nevím sice jak psycicky zvládnu další léto ale za výsledek to stojí,mějte se moc pěkně a krásným nejen bříškům Zdar! Sára
PS: ještě kde jste na tom byli_,já jdu na tu Berkovu v Brně

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené