arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, potřebovala bych se o něčem poradit.. Jsem teď na letní brigádě, před nástupem jsem podepisovala prohlášení poplatníka (takový ten růžový papír) plus jsem k tomu jako studentka dodávala potvrzení o studiu, aby mi paní na mzdovce uplatnila všechny možné slevy a já tak na výplatu dostala co nejvíce peněz hned v daném měsíci, resp. hned ve výplatě a ne až v dubnu následujícího roku. Včera jsme dostali výplatní pásku (všechny brigádníky nabírali k 27.6., takže výplata byla za 4 odpracované dny) a k mému údivu mi slevu na dani neuplatnili a mám to tam strhnuté jako zálohovou daň. Bavila jsem se o tom s dalšími brigádníky (studenty), kteří ve firmě dělali už v minulých letech a paní na mzdovce prý tu slevu neuplatňuje nikomu a každému pak řekne, ať si o ni požádá v březnu, že ona to uplatňovat nebude. Nevíte, jestli to takhle může udělat? Vždyť my na tu slevu máme nárok už teď, a navíc nám všem dali podepsat ty růžové papíry.. Proč by to teda jinak dělali? Byla jsem včera na noční, takže na tu mzdovku budu volat až v pondělí, ale chtěla jsem vás poprosit, kdo o tom víte něco víc, jestli byste mi to třeba neuměli nějak vysvětlit.. Pochopila bych, kdyby tu slevu neuplatnili v tom minulém měsíci, protože by předpokládali, že jsem si ji už mohla uplatnit za daný měsíc u jiného zaměstnavatele (i když to tak nebylo, čestné prohlášení jsem jim na to nedávala), takže proti tomu bych neřekla půl slova, ale prostě mi nejde do hlavy, proč to tak dělají i ten následující měsíc (všichni, co tam už dělali, říkali, že jim vždycky všechno postrhávali a pak si o to zažádali následující rok, kdy jim to finanční úřad vrátil).. Za ty 4 odpracované dny to dělá nějaké tři stovky, ale za ten celý měsíc to bude více jak 2 tis. a to už je pro mě rozdíl, jestli je dostanu teď (ve výplatě za měsíc červenec) nebo až v dubnu 2012.. Ještě doplním, že všichni máme uzavřenou DPP.. Děkuju moc za všechny postřehy a rady, jsem z toho taková nějaká rozhozená, hlavně proto, že jsem s těmi penězi počítala..

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nevím, kdy jsi podepisovala smlouvu, ale za červen ti to snad ani uplatnit nemohly. Nejsem mzdová účetní, ale je tam nějaká lhůta od toho, kdy podepisuješ růžové prohlášení a kdy ti to můžou uplatnit(mzdovka u nás má dovolenou a něco převedla na mě, slečna nám podepisovala růžové prohlášení 13.6. a slevu na dani jí můžeme prý uplatnit až za červenec).
Za červenec ti to už uplatnit můžou a já bych na tom trvala. Běž za vedením, pokud to nepůjde s paní účetní po dobrém. Ono peníze se hodí hned, ne až v dubnu.

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Miska86:
Jo a pak jde taky o to, kdo ti bude dělat daň.přiznání, pro mě je to hračka, jsem v tom cvičená ze školy, ale řada lidí s tím zkušenosti nemá a ona ti to v březnu nemusí chtít zpracovat. Navíc pokud budeš mít do té doby více zaměstnavatelů, bude to docela pakárna na vyplňování.

arrow
profile_image
MagdaA
od 23. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Sleva může být uplatněna hned, i když nastupuješ v průběhu měsíce, musíš ale napsat čestné prohlášení, že jí za ten daný měsíc neuplatňuješ ještě u jiného zaměstnavatele. Jinak pokud si podepsala prohlášení a dodala potvrzení o studiu, tak ti jí měla uplatnit!

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Miinka:
Děkuju za reakci Jde mi hlavně o výplatu za ten červenec, ty tři stovky, to už neřeším.. Říkala jsem si, že pokud budu mít s tou paní na mzdovce nějaký problém, nechám si to od ní dát písemně, a pak to bude nějak dál řešit.. Asi takhle, je to prostě fabrika, dělá se u pásu, třísměnný provoz.. Celkově jsem tam z přístupu k jejich vlatním zaměstnancům hodně vytočená, je až neskutečné, co si k nim dovolí, protože vědí, že 99% lidí, kteří tam dělají, jinde práci neseženou a nechají si všechno líbit (mohou je zde dne na den vyhodit, nevím, jak to mají ošetřené, ale mohou to udělat, sama jsem toho za těch pár dnů co tam jsem byla svědkem několikrát).. Asi se tam budou divit, když si tam začnu prosazovat nějaká svá "práva" Jsme tam jen na měsíc, cca na těch 150 hodin, ale to přece neznamená, že bychom si měli nechat všechno líbit.. Nejde jen o mě, nabírali cca 100 studentů jako brigádníky..
Jinak daňové přiznání by mi dělala paní, co ho dělá celé naší rodině, takže to už bude v pohodě..

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji MagdaA: měla uplatnit!

Ještě mě napadlo.. Není tam třeba někde nějaké NEBO? Jakože sleva se uplatňuje buď v daném měsíci nebo pak v ročním zúčtování? Teď vařím z vody, ale pokud tam někde nějaké to nebo je, tak bych byla asi nahraná a paní na mzdovce mě pošle k šípku..

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji MagdaA: Sleva může být uplatněna hned, i když nastupuješ v průběhu měsíce, musíš ale napsat čestné prohlášení, že jí za ten daný měsíc neuplatňuješ ještě u jiného zaměstnavatele

Jj, to je přesně to, co jsem psala.. Tu slevu mi v za červen neuplatnili oprávněně, čestné prohlášení jsem jim nedávala

arrow
profile_image
MagdaA
od 23. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Žádné nebo není a navíc slevy a daňové zvýhodnění na děti se uplatňují vždy hned,
roční vyúčtování řeší případně přeplatky na zálohách na dani, které by vznikly v průběhu roku. Srážková daň ne, ta je konečná.

arrow
profile_image
Miska86
od 1. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak jsem s paní na mzdovce mluvila a uklidnila mě, že ve výplatě za červenec už bude všechno v pořádku Za ty 4 dny v červnu mi (resp. nám všem) slevu neuplatnila přesně z toho důvodu, jak jsem si myslela - nedodali jsme čestné prohlášení, že jsme ji v červnu neuplatnili někde jinde.. Ptala jsem se jí na to, že ostatní říkali, že jim tu slevu v předchozích letech neuplatňovali a museli si o to žádat zpětně a ona říkala, že tam pracuje sice jen pár měsíců, ale že o tom ví, že to tak dělali, že ona jako účetní to vůbec nechápe, proč to dělali, že firma si tím nijak nepomůže, nijak na tom neušetří apod., ale že to bylo asi nějaké nařízení shora, tak o tom nikdo nediskutoval.. Každopádně teď už je vše ok, tak to se mi teda ulevilo A se mnou dalším 100 brigádníkům, ti budou dneska tak šťastní

arrow
profile_image
MagdaA
od 23. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No tak super, přišlo mi to sakra divný, to fakt netuším, kdo to vymyslel
Ještě že už je tam člověk na svém místě

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené