Zajímal by mě váš názor na pití alkoholu.
Jak se pozná, že člověk už je alkoholik nebo "že už je to špatné"?
Mám spoustu známých, kteří se pravidelně v pátek/sobotu jdou cíleně opít. Mají náročnou práci nebo se naopak nudí a tyhle víkendové akcičky patří k jejich běžnému týdennímu rituálu. Vypnout, posedí s přáteli a přitom toho dost vypijou. O tom, že následující den je ztracený (vyspávání, bolest hlavy atd.) nějak ani nepřemýšlí. (Což já třeba naopak: když chci jít např. hrát volejbal, musím počítat, že nejdřív pozdě odpoledne, jinak si můžu pinkat sama).
A pak je druhý případ - lidi, kteří se třeba denně dostanou do nálady (otevření láhvinky vína s kolegyněmi po práci, pivko s klukama u fotbalu...), ale žádné celonoční tahy.
Upřímně nepatřím ani do jedné skupiny (nebo možná výjmečně někdy do té a jindy do té), když je nálada, ráda si dám skleničku, akce "až do rána" - těch absolvuju pár do roka.
Někdy přemýšlím, jestli moji přátelé jsou alkoholici nebo naopak lidi, kteří se umí uvolněně bavit (s čímž mám trochu problém, přiznávám). Jak to budou mít za pár let s rodinou? Není to "škoda peněz" (když pak nadávají, že nemají na pěknou dovolenou, sportovní vybavení atd.)?

arrow
profile_image
zelenazaba
od 29. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si nemyslím že by byl člověk který se jde o víkendu pobavit a popít byl alkoholik. Alkoholikem je až v případě kdy má nutkání alkohol pít, nedokáže se ve vztahu k alkoholu ovládat, po vysazení alkoholu má abstinenční potíže, zvyšuje dávky alkoholu protože původní množství už mu opilost nenavodí, zanedbává záliby kvůli alkoholu a pokračuje v jeho pití i když ví že mu to přináší škodlivý následky... Což není snad případ tvých přátel, myslím že to berou jako odreagování nebo způsob jak se uvolněnejc bavit.

Cituji buffy: ak to budou mít za pár let s rodinou? Není to "škoda peněz" (když pak nadávají, že nemají na pěknou dovolenou, sportovní vybavení atd.)?

Myslím, že nad tímhle v dnešní době moc mladých lidí kteří zatím tu rodinu neplanují nemyslí. Copak ty si dáváš stranou peníze které ušetříš tím že nepiješ na pěknou dovolenou nebo sportovní vybavení pro svoji budoucí potencionální rodinu?

dělej to přesně tak, jak to cítíš a nemusíš mít výčitky.Je dobře, že nad tím přemýšlíš.Ty lidi, o kterých jsi mluvila alkoholiky nejsou, ale můžou se jimi stát,a ani si toho nevšimnou.Závislost si lze vypěstovat velice snadno.
Věř vždycky jen sama sobě, to co cítíš je pravdivé.Amal

Kdy už je člověk alkoholik?
Když už bez chlastu nemůže být. Když se těší na ty víkendové tahy, když se tam bez alkoholu neumí bavit.
Když se nemůže dočkat víkendu, aby se mohl zpít.
Když opakovaně pije tak, že necítí varovné signály těla, když nemá záklopku a chlastá až na doraz. když ho od takového chování neodradí ani opakované těžké kocoviny.

První, kdo si to uvědomí je on. V této fázi s tím může ještě něco dělat.
Pokud nad tím mávne rukou, a už si to začnou uvědomovat i ostatní, že s ním není něco v pořádku, pak už to pravděpodobně sám nezvládne a potřebuje odbornou pomoc. Pokud samozřejmě chce.

Cituji Venuše: Když se nemůže dočkat víkendu, aby se mohl zpít.

To není příznak alkoholismu, ani ty ostatní věci. Alkoholik:
- má nezvladatelné bažení (craving) po alkoholu, nezáleží mu na tom, že musí omezit své zájmy, že nefunguje v práci, že to škodí zdraví a stojí peníze - klidně si půjčí
- není schopen sebeovládání - tj. opije se klidně hned ráno, i když ví, že musí do práce, slíbil dětem výlet atd. Rozhodně nečeká na víkend, když má chuť.
- roste mu tolerance, potřebuje chlastat pořád víc a častěji
- když se nenapije, má abstinenční příznaky

Víkendové pařby to nesplňují, když se někdo každou sobotu ožere jako hovado, tak je prostě hloupej nebo ho to baví nebo se snaží vyniknout v partě, ale není to alkoholismus. Může to však v závislost později vyústit.

arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

_Ada_

Souhlas, mám v okolí vyléčeného alkoholika a to je přesně ono. Takhle to vysvětlovali i lékaři.

arrow
profile_image
majkel
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _Ada_: Víkendové pařby to nesplňují, když se někdo každou sobotu ožere jako hovado, tak je prostě hloupej nebo ho to baví nebo se snaží vyniknout v partě, ale není to alkoholismus. Může to však v závislost později vyústit.

Tak to rád slyším, že nejsem vlastně alkoholik : -)

arrow
profile_image
milenna
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Víte, proč piju? Mám problému se spaním.. prostě se celou noc jen převaluju a neusnu. Proto se vyhýbám spaní a chci zůstat vzhůru co nejdéle...a nejlepší řešešní? Dát si víno...klidně i litre....A to i sama!! Pak piju a piju.... pak na sobě začnu cítit únavu a usnu... většinou mi ráno není špatně, ale výčitky mám.. a večer? udělám to znovu! Nejhorší na tom je můj věk - 23 let! Někdy si připadám jak Bridget Jones. Zoufalá, šeredná a sama... ale ta aspon nebyla alkoholicka!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

milenna
Pokud se alkoholem snažíš "řešit" nějaký svůj problém - s usínáním, s nervozitou, sebevědomím, tak jsi na nejlepší cestě stát se závislou.
Problémy s usínáním mohou mít nějakou příčinu nebo mohou být dočasného rázu. Neměla jsi v posledních letech nějaký velký stres. Ono se to totiž může objevit klidně až několik měsíců po této události a vůbec to nemusíš spojovat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené