arrow
profile_image
Kaťule.
od 26. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Potřebuji najít knihu s psychologickým vysvětlením nadměrné empatie. Něco pro člověka pohlceného starostmi druhých, který je nedokáže vypustit, jinak řečeno pro někoho bez ventilu. Přirovnala bych to ke zpovědní vrbě. Naslouchá druhým a prožívá jejich problémy, ale zaobírá se jimi až příliš. Důsledkem jsou starosti, úzkosti, naštvání, popř depresivní nálady. Prosím Vás o nějaký tip na knížku, která by psychologický jev vysvětlila a poskytla metody na odstranění problému. Děkuji.

arrow
profile_image
beunella
od 14. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jojo, tak to bych taky uvítala

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nápodobně Jeden můj známý tvrdí, že je nejlepší se s lidmi, kteří vysílají negativní energii, nestýkat. Jiná rada prý nepomůže. Ale podle mě by to mělo jít nějak naučit, aby si člověk tolik nebral to, že se někdo trápí a má problémy.

Cituji Merrisska: Jeden můj známý tvrdí, že je nejlepší se s lidmi, kteří vysílají negativní energii, nestýkat.

Už jsem to tu někde psala, ale já takhle musela odstřihnout kamarádku. Dva roky v kuse měla neustále nějaký problém, ať už fyzického či psychického rázu, pořád si stěžovala, a o ničem jiném už nedokázala mluvit. Měla jsem ji moc ráda, xkrát jsem jí to říkala, že mi to už vadí, a ona si pořád a pořád mlela svou.. Teď se s ní už nestýkám tak často, naposledy jsem ji viděla na jaře, a stačila mi půlhodinka před poštou.. Zase stěžování a zase všechno dokolečka.
Takže pokud mohu doporučit, nestýkat se, je fakt jediná možnost, která 100% zabere. Průšvih je, pokud má zakladatelka někoho takového v blízké rodině, tam se tomu moc zamezit nedá.
Jinak mně se moc líbila knížka: Citoví upíři, třeba tam zakladatelka někoho ze svého okolí pozná.
http://www.kosmas.cz/knihy/139865/citovi-upiri/

arrow
profile_image
Kaťule.
od 26. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuju za tip. Jde o moji mamku, její kolegyně a současně kamarádka si ji stěžuje s problémy. Ve snaze pomoct ji se ale trápí s ní. Podle mě je v pořádku to, že ji chce pomoct, problém je však v tom, že se pak veze s ní a nedokáže to nijak vypustit z hlavy. Psychicky je na tom pak špatně. Dříve s tím měla problém ve velké míře, valilo se toho na ni moc a z mnoha stran. A tak bych tomu dnes ráda zamezila.

Čtyři dohody

arrow
profile_image
franceska
od 28. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ShoesManiac2: Ahoj, tvoje slova jsou i má slova.mám takového kamaráda, chodil ke mě skoro každý den a furt jen vykládal že se má špatně, nemuže najit práci, ženský ho nechtěj a furt jsi jen stěžoval.Když odešel bylo mi divně a bolela mě hlava.Jiný muj kamarád mi řekl, at už ho nepouštím že se mě vysává energii-vampir.rozesmálo mě to,ale pravda to byla.kamarád už u mě nebyl 2měsíce a mě je moc dobře.když ho potkám venku, tak prohodim pár slov a mizim.od takových upirů pryč...

arrow
profile_image
verula
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kaťule.:
myslim že by ti pomohlo, ak by si zmenila svoje správanie, skús si pozrieť nejaké knihy o asertivite, astertivne techniky niečo si najdi na nete, dobra je kniha od V. Satirovej Kniha o rodine, Tomas Novak - Asertivita jako lék v profesních a mezilidských vztazích., Zlatica Herdová -Asertivne spravanie, a mnoho inych zahranicnych knih....
myslim, že by ti to mohlo pomocť za predpokladu že chceš

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené