Nemůžu se rozhodnout, jestli si dát do bytu koberec nebo plovoucí. Mám plovoucí v kuchyni a zjistila jsem, že musím dělat dvojí práci, nejdřív ji vysát a pak vytřiít. Koberec mi je i příjemnější na nohy. Tak se nemůžu rozhodnout. A když už teda zvolím ten koberec, tak by to chtělo asi do všech místností stejný, aby byl byt trochu sjednocený, co si myslíte vy? A jakou barvu koberce byste vybraly? Moc děkuju za rady a tipy!

Cituji tivoli: . Mám plovoucí v kuchyni a zjistila jsem, že musím dělat dvojí práci, nejdřív ji vysát a pak vytřiít.

Nechápu.
Já ji jen vytírám 1x týdně, a to téměř suchým mopem a podle potřeby pouze zametám.
Na plovoucí podlahu rozhodně nedám dopustit. Mám ji v celém domě.

Mop mě totiž všechny ty drobky nenachytá, jen je vlastně smete a já pak tu špínu musím sebrat ručo. Dělá to někdo taky tak? Přitom mám mop Wileda za 900 Kč.

arrow
profile_image
Pacinka
od 12. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Doma máme plovoucí podlahy a mamka by už ani nikdy nic jiného nechtěla. A já, pokud bych si jednou zařizovala svůj byt, tak jedině bez koberců.
Časem ztrácí svou barvu, ikdyž se o něj staráš (myješ), ale drhnout koberce taky není žádná sranda.
Plovoucí podlahy vypadají pořád stejně, přijde mi to modernější a praktičtější, jak něco vyliješ, jednoduše to setřeš, kdežto u koberce by si to pěkně dlouho drhla.
Mamka vytírá co druhy den, ale to proto, že je uklízecí maniak, jinač vysava 1x týdně.
Takže za mě plovoucí podlahy.

Tak pro mě je jako za trest jen udržet huňatý koberec 1×2m čistý a bez prachu, takže já nedám dopustit na plovoučky. Vysaju dle potřeby a jednou za čas vytřu, ale to moc nehrotím.

arrow
profile_image
Lejlaaa
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ano, taky nejdřív zametám/vysávám, než vytírám. Protože bych jinak ten binec šourala mokrým mopem a až to uschne, tak jsou vidět jakoby čárance. Ale máme dva psy, takže je to zas jiné, než když doma není žádné zvíře. Koberce bych do celého bytu nikdy nedala...máme jen v ložnici.
A místo plovoucí podlahy je lepší thermofix.

arrow
Neprodává v Bazaru

A co udělat kompromis a zvolit kvalitní lino ve stylu plovoucích podlah? Špatně nevypadá a je podle mně super na údržbu.

koberectam nejde vidět když svítí slunko prach ikdyž zrovna douklízelas

Reaguji na Pixie:
Mám v pokoji a jsem moc spokojená. není to tak tvrdé, studené a králíčkovi jsem pořídila hampen z Ikei, má svůj kout.....jsme spokojení oba

Koukám, je tu víc příznivců plovouček. Já bych koberce asi nedrhla, myslím si, že je jednoduší je po pár letech vyhodit a dát nové. Když je koberec, tak mi to přijde takové útulnější, měkčí, teplejší. A na té plovoučce je podle mě více vidět nepořátek, na koberci tak ne. Kdybyste se rozhodly pro koberec, jakou barvu byste daly?

No když vidím, kolik bordelu se udělá na plovoučce a představím si, že by se to zašlapalo do koberce, je mi z toho až špatně. V koberci je spousta vlasů, prachu, zašlapou se tam drobky, časem vypadá škaredě. Z podlahy to stačí jen sebrat, představa že čistím koberec a vysavám

Cituji tivoli: A na té plovoučce je podle mě více vidět nepořátek, na koberci tak ne

JAsně, páč se tam zašlape

Cituji JančaOcet: No když vidím, kolik bordelu se udělá na plovoučce a představím si, že by se to zašlapalo do koberce, je mi z toho až špatně.

Přesně tak.

Cituji JančaOcet: V koberci je spousta vlasů, prachu, zašlapou se tam drobky, časem vypadá škaredě. Z podlahy to stačí jen sebrat, představa že čistím koberec a vysavám

Vím to proto, protože chodím hlídat holčičku do domácnosti, kde mají všude koberce a je to děs. Když na něm sedím, všude jsou vlasy, drobky, a když to člověk vidí, úplně ho přejde chu´t tam sedět. Už od pohledu je na něm vidět, kde je skvrna nebo kde byla...z podlahy se to líp sbírá, na koberec musíš většinou vzít vysavač.

arrow
profile_image
Anette001
od 24. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám plovoučku v celém bytě a jsem velice spokojená .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené