arrow
profile_image
cori
od 2. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj všichni,

moc bych potřebovala poradit od někoho, kdo má zkušeností s nemocnou kočkou. Máme dvě napůl venkovní a napůl domácí kočky, obě jsou zachráněné z ulice, ale žijí s námi už 3 a 7 let. Mladší kocourek dostal virové onemocnění od starší vykastrované kočky, která se 2 injekcích s antibiotiky od veterináře a posleze námi podávanými antibiotiky (Amoksiklav forte) relativně uzdravuje. Náš mladší ovšem po 2 návštěvách u veterináře vypadá čím dál hůř! Je naprosto apatický, z nosu mu teče (popřípadě se tam dělají bubliny), ma otevřenou tlamičku a někdy i jazyk jakoby vyplazený, hlasitě chrapě a pískal při dýchaní. Oči nemá přetažene blánou ani mu z nich nevytéká, ale nevypadají zdravě. Chuť k jídlu má ( ale jen čerstvé, syrové maso) a i přesto je výrazně pohublý. Teplotu nevím jestli má, protože se pan veterinář neobtěžoval mu ji ani změřit a vyvodil závěr na základě naší druhé kočky. Byl velmi nemocný jako kotě a podávali jsme mu stejná antibiotika. Možná jestli jsou neúčinná?
Poraďte co dělat? Dnes se každopádně chystám k jinému veterináři.

arrow
profile_image
Morphik
od 4. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na cori: Ahoj, určitě zajdi k jinému veterináři, protože těžko říct, jestli se z toho třeba vylíže sám. Náš kocour byl před dvěma týdny taky nemocný, nejprve zvracel, ale pak nám došlo, že to je ze zahlenění, ale z nosu mu neteklo, při chuti byl taky a hlavně náladu měl dobrou a po pár dnech ho to přešlo, asi proto, že jsme mu hrozili veterinářem . Ale u tvého kocourka to vypadá hůře, jestli že se mu těžko dýchá, tak bych to neodkládala a jiný veterinář ti snad tentokrát řekne víc. Držím palečky

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
kocourek by v první řadě měl dostat infuzi, více dní. Zvládla bys ho takhle udržet doma?
Měla jsem nemocnou kočku dubnu. Vypadalo to na virózu zpočátku, pak po odběrech krve nám dalo diagnosu a to akuní selhání ledvin. I když jsem lítala s ní téměř denně, kočka 17.4. zemřela-u mně v náručí s infuzní kanylou v pacičce.
Ale tohle není případ Tvého kocourka. Ten má zřejmě zápal plic z nachlazení. Bude to trať na dlouhý běh, ale bude zase dobře.
V práci si vezmi týden dovolené, abys s ním byla v pečování. Infuze doma zvládneš-- ale musíš být u toho.
Přeji vše dobré.
Ozvi se zase, jak jsi dopadla u jiného veterináře
E

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dodatek:
Máš kocourka očkovaného proti kočičí rýmě?
V případě že ne, tak by to mohlo být výše uvedené.
E

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chudinka kocourek, je mi ho moc líto
Jak jsi dopadla u jiného veta?

Hlavně prosím tě pozor na dehydrataci, pokud sám nepije, tak občas trochu vody přímo do pusiny injekční stříkačou (radši ze strany, ať mu nedáví v krku).

Držím palce !!

arrow
profile_image
cori
od 2. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,

díky všem za příspěvky a rady Dnes kolem 12h byl veterinář u nás a kocourek dostal dvě injekce, názvy si bohužel nepamatuji, další 3 dávky jsem dostala na další tři dny dopředu. Zatím vypadá pořád stejně, asi je brzo na nějaké zlepšení. Nemohl mi zápal plic na 100% potvrdit, protože je to přece jen napůl venkovní zvíře a může tam být zahrnuto spoustu jiných faktorů. Jako například to, že byl velmi zbídačený, když jsem ho našla před 3 lety, kdy díky tomu nemá velikost ostatních kocourů (je menší) a nemá plně vyvinuté hlasivky a o zbytku asi ani nevíme. Dále sousedé se venkovním kočkám naprosto nevěnují a nemáme tušení s jakými zvířaty mohl přijít do kontaktu (ani základy... odčervovaní, odblešování atd.) A nakonec před nemocí nebyl k nalezení 3 dny, protože kočky se mrouskají, takže přišel domů naprosto vyčerpaný a naneštěstí se dostal do kontaktu s druhou kočkou i přes naši snahu tomu zamezit).
Poté pouze veterinář řekl, že se z toho dostane a mám dávat pozor, aby pil a jedl, což naštěstí děla, protože přes stříkačku mu do krku naprosto nic nedostaneme a to ani ve 4 lidech. Celý den spí na kuchyňském stole (ano vím, je to nehygienické a taky mě to netěší), ale stěhovala jsem ho odtud několikrát na pohovku i do jeho pelíšku, ale pokaždé se tam vrátil, tak jsem mu tam natáhla deku a vzdala to. Znáte kočky. Normálně ho nezvládáme udržet doma, pouštíme ho i ve 3 v noci, pokud se probudí a začně vyvádět, ale dnes se mu ven naštěstí nechce, nebo ani nemá sílu.

Kocourek bohužel očkován nebyl, protože nám nikdy předtím žádná kočka tímhle neonemocněla, a já nedostatečně informovaná o tom nevěděla. Ale lekci jsem dostala a v budoucnu všichni povinně na očkování, tohle za to doopravdy nestojí.

arrow
profile_image
erin
od 26. 8. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý večer,
díky, že jsi se ozvala, co bude dál.
Kocourka bych v klidu nechala na stole v kuchyni a rozmazlovala bych ho. Hlavně, když ho z toho dostaneš a napícháš ho injekcemi od vete.
Co se týká pití, tak jsem taky musela kočičku nutit. Vždy jsem jí dala čerstvou vodu a opakovala slovo "bumbání". Velice brzy věděla, co to je. Tvůj kocourek se taky naučí pít.
Taky bys mu měla dát něco k jídlu, aby mu nezanikla svalovina. To se pak těžko dává dohromady. Kup když tak kuřecí paštiku a dávat rukou po troškách do tlamičky, a syrové maso naškrabej nožem a taky ho donutit, aby něco spapal. Maso je základ pro kočku--je převe masožravec. Paštika se nazývá Gourmet Gold- mají kuřecí i krůtí verze. Prodávají ve všech chovatelských obchodech.U nás jí měli i v Kauflandu, i v drogerii.
E

arrow
profile_image
cori
od 2. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobré ráno všem,

kocourek je stále nemocný bez žádného výrazného zlepšení. Pomoc veterinářů nic moc, tak jsem se rozhodla zapátrat více sama. Podle příznaků, které má náš kocour si myslím, že by se mohlo jednat o kočičí rýmu. Ptala jsem se na to veterináře a říkal, že je to možné. Četla jsem si příznaky a postup nemoci a docela to sedí. Podle veterináře jej máme nechat jen odpočívat a uvidíme jak to bude dále postupovat. Prý na tom není nejhůř, ale nadruhou stranu včera i dnes kocourek odmítal jíst a pít. Zkoušeli jsme všechno, ale když už ani syrové maso nechce tak se docela bojíme. Kočičí paštiky nikdy moc nemusel, mléko nepil, tak jsem dostala doporučeno koupit energetickou pastu. Tak pro ni jedu a uvidime.

Děkuji všem za příspěvky

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc ti přeju, aby to s kocourkem dobře dopadlo. Snad brzo napíšeš nějaké pozitivní novinky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené