arrow
profile_image
O F mojeid
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, na jednom internetovém fóru jsem našla následující dotaz a odpověď. Jsem z toho teď trochu jelen, co si o tom myslíte?

Co by měl člověk hledat na krémech? Na obalu jsou vždy odvorné termíny jako kyselina hyaluronová, lipozomy a podobně, no já vůbec nevím, co to vlastně znamená. Jestli to kůži doopravdy pomůže nebo je to jen reklama?

konzultační tým Kosmetologickéaliance.: Ty dvě látky, které jste vyjmenovala, patří k opravdu účinným složkám v kosmetických přípravcích. Jenže to je spíš výjimka. Většina látek v kosmetice je zbytečná a přidává se pouze kvůli reklamě. Aby se zákaznice měly na co nachytat. Takové složky jako kolagen, většina vitamínů, různé koenzymy apod. se do kůže vůbec nevstřebávají. Kdyby takové krémy byly jedlé, mohla by se do těla účinná látka dostat. Přes kůži to ale nejde. V horní vrstvě pokožky existují ochranné systémy, které brání pronikání cizorodých látek do hloubky. Je to hydrolipidová vrstva na povrchu kůže, Szakallova bariéra uvnitř pokožky a další mechanismy. Za cizorodé látky považují bohužel i většinu účinných složek z krémů a další kosmetiky. Přírodní krém s výtažky z bylinek působí z hlediska reklamy zajímavě, bohužel se ty výtažky do kůže nedostanou. Bylinky se používají v přírodním léčitelství, tam se ale aplikují na poškozenou či nemocnou kůži. U té ochranná kožní bariéra nefunguje. U zdravé kůže se do hloubky nic nevstřebá.
Existují výjimky - látky které mají schopnost pronikat i přes kožní bariéru. Jsou to obvykle složky, které jsou živočišného původu. Ideálním zdrojem těchto látek je drůbežářská výroba. Právě kyselina hyaluronová se získává z kohoutích hřebenů, z vajec se vyrábí další pronikající látka – enzym lyzozym, podobně zdrojem pro lipozomy je žloutkový lecitin.

O tom si není moc co myslet, to je prostě fakt.

arrow
Neprodává v Bazaru

Nevím moc o tom, zda se to přes kůži vstřebá nebo ne, ale vím, že kolagen by se neměl používat v mladém věku. Naše pokožka vytváří kolagen sama, a jakmile jej aplikuješ z jiného zdroje na obličej, pokožka jej vyrábět přestane...takže pozor na něj!

arrow
profile_image
andreea
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také jsem to slyšela, kůže je největší imunitní bariéra, nemá propouštět cizorodé látky. Kdyby se tak velké molekuly jako je kolagen skrz ní dostaly, to bychom dopadli...

arrow
profile_image
Mallory Knox
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A nevíte teda někdo, co je dobré ve složení krému hledat a je skutečné prospěšné na kůži aplikovat (krom už zmíněných látek)? Nejsem odborník a toto by mě zajímalo, abych lépe rozeznala účinnost od reklamní masáže..

arrow
profile_image
O F mojeid
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Mallory Knox: To by mě právě taky zajímalo jestli je to pravda, tak se pak nevyplatí kupovat skoro nic...

Myslím

Cituji Mallory Knox: A nevíte teda někdo, co je dobré ve složení krému hledat a je skutečné prospěšné na kůži aplikovat

Nehledat to v krémech, ani v jiných přípravcích.
Nejdůležitější je technika péče o pleť. Například masáže (automasáže) podporují tvorbu vlastního kolagenu.

arrow
profile_image
O F mojeid
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na True: Tak to je určitě pravda, ale pokud by to takhle bylo (ne ta péče, ale s těmi enzymy atd.), tak by se snad stačilo mazat i vazelínou

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hmm, tak je pravda, že do těla se většina látek obsažených v krémech nedostane, ale to není ani účel, že? Mají působit v horních vrstvách kůže, epidermis a dermis. Je dost látek, které více čí méně kvalitu kůže ovlivní, samotný kolagen aplikovaný topicky tedy nejspíš ne, ale třeba benzoylperoxid, kyseliny salycilová a glykolová stimulují tvorbu vlastního kolagenu. Vit. A je nestabilní, ale v krémech je ve formě derivátů, které se do kůže vstřebávají, stejně tak deriváty vit. C, E, některá béčka atd. Rostlinné výtažky tam taky nejsou jen tak pro srandu, tedy ne všechny Jaké účinky mají konkrétní extrakty na kůži si může každý dohledat, existují na to i odborné studie.

arrow
profile_image
Andrea30
od 17. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na ILChazz:
Dočetla jsem se, že někdy po 25 letech mi zhoršuje pleť, díky tomu, že ubývá kolagenu. Vrásky se tvoří, sice nejdřív jen malinké, znáte to. No zkusila jsem brát kolagen přímo v kapslích a mám pocit, fakt rychle zabírá. Myslím, že lepší než krém..

arrow
profile_image
O F mojeid
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Andrea30: No zkusila jsem brát kolagen přímo v kapslích

nějakou speciální značku?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené