arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla jsem se zeptat kolik platíček HA si mohu vzít hned po sobě bez pauzy?
Mám ted HA Jangee je jednofázová.
Nejraději bych neměla MS vůbec a když už tak co nejméně. Jak to děláte vy a co si myslíte že je správné (zdravé) a proč. Mohla bych se tímto způsobem menstruace zbavit úplně?

arrow
profile_image
Dominikka
od 31. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem si vzala po sobě maximálně 3, a to o prazdninách , jinak kromě prázdnin beru tak jednou do roka 2 po sobě a to je v pohodě. Jestli je to zdravé nevím, ale slyšela jsem že ne, že by se měly dělat pauzyt, ale co je na tom pravdy nevím...

arrow
profile_image
katherin
od 17. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Když jsem brala HA tak jsem si dělala pauzu po 3 měsících, víc bych si asi netroufla

arrow
profile_image
OnlyOne
od 20. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Také jsem brala nejvíc 3 plata po sobě, víc jsem nezkoušela, ale kamarádky říkaly, že když braly po sobě víc jak ty 3 plata, tak dostaly MS v průběhu toho braní.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Beru tolik, kolik se mi zrovna chce , dvě, tři...jsou holky, které berou za sebou i šest, ať už z opravdu zdravotních důvodů, jako je třeba léčba endometriózy, nebo to, že i přes HA mají menstruaci tak silnou, že bolestí omdlévají, případně mají v pauze migrény. Na to, jestli je to zdravé je mnoho názorů. A těžko říci, který je ten opravdu správný, každopádně, menstruovat každý měsíc je historicky poměrně nezvyklé, dřív byla žena obvykle těhotná, nebo kojila a pak zas otěhotněla.

arrow
profile_image
Pepis
od 24. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám pocit, že jsem brala taky ty 3, ale je možné, že u víc, ale to už si nepamatuju. Bavila jsem se o tom s gynekologem a říkal, že na to nejsou nějaké studie nebo co, že se to vyloženě nemohlo nebo to nějak škodilo. Ale říkal, že by doporučoval tak ty dvě po sobě. Já sama nevím, čemu by to mohlo vadit, když uděláš přestávku, tak je to stejně jen fignovaná menstruace, taže na tom nic fyziologického není. Stejně, když tam ta sliznice naroste a je třeba, aby odešla, tak se to stane klidně během doby, co prášky bereš a v pauze nemáš krvácení žádné (vlastní zkušenost).

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Já dělám pauzu 2x do roka, taky jsem se o tom s gynekologem bavila a říkal, že to není zdraví škodlivé. Ale i sama HA je dost škodlivá, takže toto si myslím už není takový problém.

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kokinecka: Ahoj, chtěla jsem se zeptat kolik platíček HA si mohu vzít hned po sobě bez pauzy?

Můžeš vzít kolik chceš, ono to stejně není pravá menstruace, takže je úplně jedno, jestli krvácíš nebo ne Spíš jde o to, jestli ti to HA udrží. Já beru zhruba třičtvrtě roku v kuse, pak začnu špinit, tak udělám pauzu.

arrow
profile_image
scruffy
od 29. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přesně tak, stejně to není skutečná menstruace, jen krvácení z vynechání hormonů. Tak jako tak do sebe cpeme hormony, takže jestli vynechám nebo nevynechám těch sedm dní nějak neřeším a můj gynekolog taky ne. Já pauzu dělám klidně i po pěti platíčkách v kuse, jak mě napadne a jak se mi chce, je ale pravda, že některé ženy s tím mají problémy kvůli tomu, že když nemají tu pauzu, tak "špiní".

arrow
profile_image
La Bella
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já osobně tedy pauzy dělám pravidelně, pokud se mi MS nehodí, vezmu dvě platíčka za sebou, max tři, ale nikdy víc jak tři určitě ne...můj gynekolog mi řekl, že víc jak tři se brát nesmějí, že se tělo potřebuje pročistit...

Tři, prostě doberu krabičku - pauza. Jednou jsem vzala 4 ale v tom čtvrtém mi to začlo dělat problémy.

Problém by to neměl být vůbec.... nedělat pauzu. Ale evidentně v tom mají hokej sami gynekologové ....

Reaguji na whisper: taky jsem dělala pauzu dvakrát do roka. Všechno v pohodě. Po třech letech jsem ale HA vysadila, protože jsem začala nesmyslně přibírat. To bych brala jako jediné mínus u mě.

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Cituji La Bella: že se tělo potřebuje pročistit...

Pročistit od čeho? Menstruací, která je během HA se tělo nečistí.

Já beru jak kdy, minimálně 6 měsíců v kuse(někdy i rok, jak to vyjde), na platíčka je to 8ks na půl roku. Mám Chloe a udělám si pauzu jak se mi chce. Můj názor je, že tělu neškodí. Menstruace je v pauze ze spádu hormonů, takže to nic přirozeného není, jak psala pepis. Každé tělo je jiné a každá bereme HA s jiným obsahem hormonů, takže se nedá paušalizovat, jak dlouho nám hormony menstruaci udrží na uzdě.
A stejně tak má pravdu Kikulina, v minulosti bylo běžné, že ženy měly dětí i 5 a více(můj děda je ze 7 ) Těhotenství 9 měsíců klid a pak ještě po dobu kojení, což nebylo nezvyklé, že se kojilo i do 4-5let dítěte a znám i případ, že děcko přišlo ze školy(1.třída) a chtělo si cucnout ještě. + to, že dnes hoky dostanou mestruaci strašně brzo. Dřív taky bylo běžnější, mít ms až klidně v 16-17 letech. Prostě kolem a kolem, když to shrnu. Dneska holky dostanou ms tak ve 13, 1-2dítě(cca 6 let, ale upřímně tomu moc nevěřím, dneska kojení není "moderní") a menopauza kolem 45-50let = 312-372 ms za život. A v minulosti, když upravím začátek na 16let a 4 děti = 108-168ms za život, krásné co?

arrow
Neprodává v Bazaru

No já před tím než jsem HA začala brát (před 1 jsem měla MS středně silnou asi 6 dní po tom jsem brala 3 roky HA harmonette a dávala si pauzu každý měsíc a během těch 3 let jsem měla ms stále kratší a slabější ke konci asi 3 dny.
Pak jsem na nějakou dobu vynechala a začala jsem ted se svým prvním platíčkem té jangee tak asi vyzkouším jak dlouho mě to krvácení udrží kdyby mě to neudrželo déle než ty 3 měsíce tak je asi lepší si tu pauzu dát než začít nečekaně krvácet uprostřed platíčka.
Uvidím jak mě to tahle HA udrží, ale myslím si že by mohla když jsem při braní té první i s pauzama téměř nemenstruovala.
Taky si právě říkám že to není pravá menstruace tak je to snad jedno. Četla jsem že by právě ty výrustky v děloze moc růst neměli při braní HA.
Kamarádka mě zase řekla, že v žádným případě to nemůžu brát víc než 2 měsíce v kuse.
Druhá zase že když nevynechá že zadržuje vodu, ale to bych řekla že je špatnou HA a ne pauzou. Já právě mám zkusit tu jangee právě kvůli tomu že jsem zavodněná a tahle má spíš odvodňovat tak jsem zvědavá.
Děkuji za rady a názory

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené