arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chtěla bych mít nějakou představu kolik zhruba měsíčně může stát kočka (nebo pejsek), pokud dopřáváte opravdu kvalitní krmení, plus třeba stelivo do kočičího záchodku, veterinář, případně co všechno ještě potřebuje a s čím je třeba počítat.

arrow
profile_image
Lafelay
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bude se to lišit rasa od rasy Je jasné že doga toho spořádá více, než třeba čivava. Já mám čivavu, měsíčně krmím granulema Pro Plan, kilo stojí 129,- Jinak jednou ročně očkování, to stojí kolem 500,- a když mu není dobře, tak se to občas může vyšplhat až na 2000,- takže mě čivava měsíčně výjde asi na 130,-

arrow
profile_image
fifee
od 20. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My máme labradora... Krmení tak 1200,- měsíčně, očkování asi 1000-2000 ročně (k povinnému přidávámě boreliozu a psí kašel). Hračky mňamky, občas nějaká maličkost u veterináře... Zánět, natržený ucho, uražený zub, .... to je furt něco vždy v průměru tak 400,-. Takže měsíčně tipuji cca 1800-2000 měsíčně... Kočka bude určitě za mnohem míň... Stejně jako malí pejsci...

arrow
Neprodává v Bazaru

2 Koucouři-stelivo do záchodu stojí tak do 130 a vydrží mi asi dva měsíce (měním 2x týdně) a žrádlo...Sou to pažravci pažraví ale měsíčně tak kolem 150 cca..

arrow
profile_image
vicky mojeid
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Minette: opravdu kvalitní krmení

Tady drahé neznamená kvalitní - podívej se na složení. Např. Hills (komerční a drahé krmivo) má pouze kolem 20% masa! Např. Acana už ale 70% - 80%! A myslím, že je ještě o trochu levnější než Hills.

Cituji Lafelay: akže mě čivava měsíčně výjde asi na 130,-

Já mám krysaříka, granule kupuji také Pro Plan, stojí do 130kč (podle toho, kde je kupuji, třeba v Pet centru jsou o 20kč dražší než jinde), dopřávám jí i pamlsky, kapsičky, kupuji hračky, tak se to vyšplhá, je to různé, cca asi 300-500kč

Jeden kocour, měsíčně tak 800,- Kč - stelivo, granule, vitamíny.
Štěně AST - máme ji 3 týdny a "stála" na vybavení (odolné hračky, kostičky na žvýkání), očkování, granule asi 3000,- Kč
Dospělý SBT (23 kg) - odhad tak 1600,- měsíčně průměrně se vším všudy - nepočítám nárazové akce u veterináře - úrazy apod., to pak lítají tisíce

2 kočky, měsíčně asi 1000,- Granule jí jen jedna.
Krmímer Acanou, Hills a různě, konzervy vyjdou nejdráž, máme jednu na den.

u nás kočky 1x za rok očkování, každá za 500,- do toho odčervovací tablety, obojky proti klíšťatům, asi každé 3 měsíce velký pytel Brit granulí, kapsičky každý den 2, stelivo. Myslím, že max 500,- za měsíc. Rozhodně jsou o dost levnější než labrador

+ připočítejte hračky a mlsky. to je totiž největší položka

arrow
profile_image
Lafelay
od 22. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Adka: dopřávám jí i pamlsky, kapsičky, kupuji hračky, tak se to vyšplhá, je to různé, cca asi 300-500kč

Jéj na pamlsky jsem zapoměla To ale většinou taky nakupuju jednou za 3 měsíce třeba za 300,- a vydrží mu to delší dobu.

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Náš kocour měsíčně cca 500 Kč (krmíme Royal Canin + ProPlan+syrové maso+taštičky atd.). Ovšem nezahrnuji do toho hračky, jelikož lítá venku a doma má pořád ty samé. Tableta na odčervení stojí okolo 40Kč, dražší jsou pipety proti klíšťatům a blechám (záleží na značce,případně jsou levnější obojky - ovšem náš kocour se po obojku osypal a celkově ho na sobě nesnesl). Plus kastrace náš stála tuším okolo 400-500Kč (přesně si nevzpomínám, každopádně u kočiček je dražší).

Pokud byste kocoura/kočku pouštěli ven,tak je možné, že by přišel domů po rvačce, takže tady je taky nutné počítat s výdaji za veterinu. Ale řeší to většinou kastrace (bude si bránit svoje území, ale nebude se rvát kvůli kočkám).

Jako další mě napadá ještě šampon, kapky do uší proti roztočům, pasty proti bezoárům. Pokud by to byla kočka bytová, tak kamarád svého kocoura klasicky venčil po sídlišti (tedy postroj a vodítko)

Pes - váží 30 kg, takže spíš menší velikost. Peníze jsou asi nožší kdžy žije pes v bytě - venku se mu musí pořizovta bouda a kotec a to je hnedle klidně 30 tis.

No takže byťák krmený přirozenou stravou - cca 1000 měsíčně (žrádlo a nějaké další potřeby, hračky apod.) Kdybych krmila granulema, bylo by to odhadem tak 1500. Nepočítám do toho nějaké akutní výdaje na veta, co se týče očkování, tak nás pes vyjde na 700 ročně (základní očkování a borelka)

Já mám zlatého retrievera, kupuji granule Artemis nebo Canidae, které mají 14kg, vydrží tak na 6 týdnů a stojí 1500-1800Kč, dále dopřáváme dobrůtky, kterých koupím třeba kilo od jednoho druhu, kilo od dalšího a nějaké tyčinky třeba na zuby atd., což vyjde tak na 400-500Kč/měs. V období jaro - podzim jí kupuji každý měsíc Advantix pipetu proti klíšťatům, vyjde asi na 230Kč. Hračky má svoje, neničí je, stejně má jednu nejoblíbenější, hraje si jen s ní, takže hračky nekupujeme, třeba jen k vánocům, narozeninám, takže to je taková nepravidelná položka. K veterináři chodíme pravidelně 1xza rok na očkování, to je vždycky tak za 600Kč. Ale nikdy nevíš, co se může stát. Naše pejskovka trpí na uši, když se třeba někde vykoupe nebo tak. Někdy jí pomohou kapky, kterými jí pravidelně čistím uši (stojí zhruba 150-200Kč), ale vydrží tak 2 měsíce tutově, ale někdy jí nepomohou a musíme k veterináři a to je tak za 500Kč. To se nedá tak říct s tou veterinární péčí. Samozřejmě jsou věci, které ovlivnit můžeš - kvalitní strava, pohyb, péče o uši, oči, srst, odčervení ale pak přijde něco, co neovlivníš - alergie, různé druhy nemocí, vady a za to se u veterináře platí.
Samozřejmě máš možnost nechat psa pojistit, stojí to cca 2000Kč/rok, pak Ti kryjí něco v plné výši, něco jen v částečné výši co se týče výdajů u veterináře (samozřejmě, že se to nevztahuje na očkování).
Pak máš můžeš mít další náklady jako cestování s pejskem, takže se většinou všude za psa připlácí v hotelech atd.
Shrnula bych to takto: vyjde mě základní péče měsíčně na zdravého zlatého retrievera zhruba na 2000Kč měsíčně, někdy více...

arrow
profile_image
vicky mojeid
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji lole: připočítejte hračky a mlsky. to je totiž největší položka

To je svatá pravda

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené