arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hezké sobotní dopoledne,
Chtěla bych založit téma a diskuzi pro ženy,které jsou provdané za muslimy nebo mají za přítele muslima.Nechci toto téma zvrtnout v diskuzi,kde to skončí jako vždy,kde jsou urážky.
Tohle téma by mělo být pro ty,které jsou štastné ve vztahu a společně si tady vytvořit komunitu a předávat si své rady a zkušenosti.Přece jen je tam odlišná kultura,mentalita,náboženství,tradice.
Takže já klidně uvítám rady a diskuzy typu o jak rp svého manžela vaříte,jake jsou vaše společné tradice,náboženství,jestli jste konverotvala,nebo se respektujete oba dva v náboženství,klidně i o sexu....zkrátka vše co Vás napadne.
Případně jestli žijete s ním v jeho zemi,tak napište kde a třeba se i potkáme

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nikdo nic?Tak ja začnu...Co má ten Váš rád?Miluje Českou kuchyni a nebo eaději zůstává u té své?.-)

arrow
Neprodává v Bazaru

Sice k tématu nebudu ale myslím,že tu nikoho nenajdeš. Spíš se podívej na jiná diskuzní fóra na netu

arrow
Neprodává v Bazaru

Ale jo, byly tady takový holčiny, myslim, že Matadi, Modelka... Mě by náhodou zajímal nějaký klasický arabský recept, ale abych suroviny sehnala i tady a nebylo to moc složitý.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ronie: mohla bys nám povyprávět jak se žije tobě Většinou máme jen info od novinářů pouze o tragediích Vzhledem k počtu lidí to nejspíš ale nebude běžné...mě by fakt běžný život zajímal

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já jsem teprve v začátcíchProto se tu ptám na rady i na ty recepty)))
Letím za přítelem do Káhiry a budu tam cca 4 měsíce.Tak jsem z toho docela nervozní,protože nikdy jsem tam tak dlouho nebyla.Budeme mít i společnou domácnost.Ikdyž se stále divím,že to jeho rodiče povolili,když nejsme svoji.Ale jeho otec dlouhodobě žil a pracoval v Anglii,je docela objektivní a dokáže dělat kompromisy.Ikdyž na veřejnosti se zatím určitě nebudou jejich přátelům chlubit,že synáček má doma nastěhovanou Evropanku.Protože to vrhá špátné světlo na Arabskou rodinu.Neměla by se sdílet domacnost mezi mužem a ženou,když nejsou manželé.
Takže já jsem se tu spíš tak chtěla poradit,kdo už má dlouhodobé manželství s muslimem ač více nebo méně praktikujícím.
Jedu tam na 4 měsíce,což si myslím,že je dostatečná doba na toho poznat v každé situaci+poznat jestli bych dokázala v Arabské zemi žít.Já miluju Egypt,pro historii,Rudé moře atd..Ale je něco jiného žít u Rudého moře a něco jiného přímo v metropoli jako Káhira.
Zkrátka uvidíme.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ronie: jediná doba kdy poznáš toho druhého do mrtě - je krizová situace, maximální ohrožení života obou...a poznáš jestli bude hledět na sebe nebo na tebe. Všechno ostatní jsou jen hry, převádění...a je úplně jedno, odkud člověk je
Rozhodně to nejsou spolu prožité 4 měsíce....ty můžou být dobré (protože se druhý předvádí) nebo klidně špatné (protože se ještě neznáte, nejste sehraní) a vůbec to nic to neznamená, co bude dál...

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na farahh:
Máš pravdu,že jen v krizových situacích opravdu poznáš.Zas si říkám,nebude to jen růžové v těch měsících co tam budu.Moc možností nemáme.Zkrátka to není jako tady randit s Čechem,ikdyž ten taky může vlastně hrát.
Prostě musím zkusit a uvidím,co bude potom....Ikdybych to nezkusila,vyčítala bych si to.Žiju přitomností.Moje plus je,že se můžu vraátit po těch měsícíh zpátky do mé stávající práce(prace na ŽL).Takže si říkám nemám co ztratit....možná nervy)
Tady u nás jsem neměla štěstí na chlapy,vždy jsem narazila.
Takže když nezkusím,neuvidim

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mne by zajímalo, kde jste se poznali, kde pracuje, co tam ty 4 měsíce budeš dělat ty, jestli on už byl tady a kolik vám vlastně je let ? Na recepty se zeptej jeho máti, na oplátku ji můžeš navařit ty něco českého

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Popravdě poznání bylo na internetu.On mě kontaktoval na profilu.Jen jsem si říkala bože zas otravnej Egyptan)Člověk je fanoušek pár stránek o Egyptě,něco okomentuje a už mu hned Egyptani posílají soukromé zprávyTaky jsem asi moc nebyla příjemná ze začátkuProtože ty věty typu Hello,can we a little talk,can we be friends?...to mě fakt nebereNavíc znám hodně dobře Egyptany z turistických letovisek,sice ne všichni jsou stejní,ale většina tam jsou pěkní zmetci a chcou jen Evropanky do postele,pro prachy a nebo aby díky nim dostali víza do Evropy.Ale jak říkám,nejsou všichni stejní,mám tam i přátelé,kteří jsou slušní a žijí normální život.
No ale to už jsem zas odbočilaTakže chlapec to semnou neměl vůbec jednoduché ze začátkuJeden večer,ale jsem potřebovala něco zjistit ohledně cesty v Káhiře(v té době jsem ještě plánovala dovolenou s kamarádkou do Káhiry bez ck)no a on je z Káhiry,takže se mi přece jen hodil na radu)No ten večer jsme propsali celou noc)))No a od té doby se to stupnovalo,skoro každý večer na skypu,přes den,když byl čas na telefonu na viberu whats app....no stala se z toho závislost.Naše angličtina není zrovna excelentní,stále so oba máme co učit,ale už máme takovej svůj jazyk,arabsko česko anglický))
No a nikdy jsem nevěřila,že se to může stát,ale ja se zamilovala přes internet.Možná pro někoho naivní,i pro mě to dřív bylo,ale stalo se.Začla se plánovat dovolená
Byla jsem tam dvakrát.První návštěva byla ale jen taková seznamovací,chtěla jsem být v hotelu.Navíc on by mě ani nemohl poprvé takhle přivést domů.
No a pak jsem tam jela ještě jednou.To jsem poznala i jeho rodinu.A ted plánujeme tohle.On v ČR ještě nebyl.Stále je to jednodušší,když já jezdím tam.Platím si letenku a všechny výdaje tam platí on.Na tom trval.Pokud vše dopadne bude se plánovat,že i on přijede do Čr.Ale hned ze začátku mi řekl,že do Evropy by se nechtěl odstěhovat,miluje svou zem.Takže jsu do toho s tím,že kdybych já nedokázala žít tam,tak je konec.Protože on sem nikdy nepůjde.
Jinak mě je 28 let,on 26...to jsem nedokázala překousnout)Ale oni tam jsou nějací vyspělejší))Jeho názory mě příjdou jak tady u 35 letého Čescha
No jinak on pracuje pro firmu,která se zabývá léky.Navštěvuje nemocnice a kliniky.A co ty 4 měsíce já tam budu dělat.On mi říká:Budeš se učit vařit))Já totiž nejsem zas tak excelentní kuchařka,doma moc nevařímAle ted vážně,on bude mít 14 dní dovolené.V tu dobu plánujeme procestovat Egypt,možná i být 2-3 dny v Hurghadě.No a ten ostaní čas,on musí samozřejmě chodit do práce,no a já se nějak zabavímOn má dvě sestry,obě jsou vdané.Znám,ale jen jednu,protože ta druhá nežije přímo v Káhiře.No a jeho sestra je v domácnosti,má 4 letou dcerku,takže budu i hodně trávit čas s ní.Na což se docela těšímRady přímo od Arabky.))S jeho mamky mám strašněj respekt,možná i jsem hodně nervozníProtože ikdyž jsou mily a hodní,tak ale z ní trošku citím,že by si určitě vedle svého syna představovala muslimku.
Prominte nějak jsem se zas rozepsala

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ronie: jsem se tu spíš tak chtěla poradit,kdo už má dlouhodobé manželství s muslimem ač více nebo méně praktikujícím.

Podívej se na orbion.cz na srdíčkové diskuze.Tam je podobně divných českých žen víc než dost.

Umím Hummus, Brique a zbytek arabského jídla je vlastně založen na omáčkách. Z rajčat, mrkve, brambor, fazolí..vše se tam dá smíchat.( Vaří se to na mírném ohni delší dobu než je zelenina změkne, do toho se dává i rajský protlak a spousta koření i něco pálivého. Musíš si to sama vychytat podle chutí. K tomu arabský chléb.Mámin manžel je arab ( už několik let žije v Evropě a teď je i občan ČR). JInak si myslím, že tady ti nikdo moc neporadí, koukni se na fora na netu a nebo si zkus najít nějaký blog zaměřený na toto téma a na vaření. Najdeš toho určitě hodně.

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na EleanorWoods:
DěkujiStále brouzdám na internetuA zkoušímCHci ho překvapit.

Cituji Ronie: CHci ho překvapit.

Děsím se toho, že spíš on překvapí tebe Co na toto tvé rozhodnutí říká tvá rodina? Souhlasí s tím? Opravdu někdo věří tomu, že i on se do tebe zamiloval jen tak přes internet? Holka ty si koleduješ Tjn, jsou vyspělejší - viz jejich chování k ženám, brrr (a jeho "budeš se učit vařit je taky velmi vyspělé ) ... Ne všichni jsou stejní, ale ...

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ciiicaaa:
Já vím,ale jak jsem řekla...musím to zkusit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené