Reaguji na Ronie: Ne všechno člověk musí zkusit. A už vůbec ne něco, co smrdí pořádným průšvihem ... No, hlavně si tam hlídej doklady.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ronie: ale jak jsem řekla...musím to zkusit

tomu rozumím
Tak pár doporučení - vždy měj u sebe pas a peníze na cestu domů Domluv se s někým, že v určitém intervalu - např. každý den v 11,00 hod je prozvoníš - pokud ne ať vyhlásí poplach. Taky už předem domluv a zajisti - vše nutné pro tvoji co nejrychlejší cestu domů.
Skutečně pomysli na nejhorší možné a zařiď, co by tě zachránilo. Udržuj pravidelný kontakt s domovem.

Možná to zní jako přeháňka - vůbec toho nebudeš muset využít - ale pokud ano, je pak pozdě honit bycha a nebezpečí si nepřipouštět. HLAVNĚ O TOM ALE S NIKÝM V ZAHRANIČÍ NEMLUV! Neprozrazuj se.

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na farahh:
Máš pravdu,musím být nachystaná i na nejhoršíKaždopádně děkuji.
Bohužel,ale diskuze sklouzavá v to co jsem nechtěla.Ale i tal moc děkuji za příspěvky

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ronie: to jsou jen mé zkušenosti, ale z Evropy...no recepty tu nejspíš nenajdeš a zašla bych třeba na forum orbion.cz

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ronie: diskuze sklouzavá v to co jsem nechtěla

Ale vždyť ti nikdo nechce zle, jen Tě holky upozorňují, na možná nebezpečí - přece jen letíš do Káhiry na víc jak čtvrt roku. Co si budeme namlouvat, to je trochu dobrodružnější štace, než si domluvit rande po internetu kdesi v motorestu Rohlenka . A v každém větším městě na světe se po ulicích pohybují kdejaké existence, tím spíš, když zemí hýbou různé nepokoje. Zjisti si hlavně, kudy se jede na ambasádu a pošli domů přesnou adresu, kde tam budeš bydlet.

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dadabus:
Děkuji.Mám to nějak ošetřené,kdyby náhodou se něco stalo.

Reaguji na Ronie: Já vím, že to slyšet nechceš, ale dej si pozor.Sama mám spolužačku z gymplu, která se v Anglii seznámila s Egypťanem, který tam studoval.Rodina naprosto evropská, korán neprožívali, ale po rozvodu mu přiřkli děti a holka je už pět let neviděla.Oni se chovají naprosto jinak při seznamování a jinak v běžném životě po svatbě.
Nevařím z vody, v devadesátých letech jsem žila s rodiči v Pákistánu, všichni místní kolegové otce byli muslimové, byli to vesměs elektroinženýři, kteří studovali na západě, manželky často také odtud a doma žádný lumen.
Chápu, že jsi zamilovaná a věříš, že tebe se to netýká, ale prosím mysli a nepodléhej pouze emocím.Blbě se můžeš vdát i do Chebu, ale z toho se ti pak poněkud lépe vrací.

Reaguji na Ciiicaaa: Já bych řekla, že nemá smysl někomu do toho mluvit. Sám pozná jestli udělal chybu. Mojí mámu ve výsledku mlátil a psychicky týral táta a nebyl to muslim. Hlavně záleží z jaké je země. Tunisko, Egypt je ještě OK. Třeba manžel mamky se začal modlit dva roky zpátky, ale nic nevyžaduje. Drží Ramadán apod. ale to je to samé jako když nevěřící dodržuje Vánoce. Je to tradice. Je vychován jinde, ale za ty roky se chová jako typický Čech ) pak mám kamarádku, tak si vzala chlapa z Libanonu myslím a ta má peklo alespoň, že si udělala svatbu i nemuslimskou. Má větší šance.
Reaguji na Ronie: tak ať se to povede a pochválí na těch omáčkách se nedá moc co zkazit.

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lusinda2:
Já vím,snažím se mít otevřené oči.Kdybych to byla jiná Arabská zem,nešla bych do toho.Egypt miluju,turistické letovisko znám perfektně,dokonce víc než on)Káhira je stále objevováním a samozřejmě je to úplně něco jiného než u Rudého moře,ale vím co si můžu dovolit a co ne,případně jak se zachovat.Ikdyž samozřejmě u nich je to vždy překvápko.
Je mi jasné,že ve vztahu s Arabem vždy ale vždy obětuje víc žena.On nikdy nezmění své zvyky,sám mi to řekl.Dokonce hned na rovinu jsme se bavily o tom,že Egyptan se musí cítit jako chlap a že vždy v situacích bude rozhodovat on.Ale to neznamená že by nerspektoval svoji manželku.Nebo že by ji bil či ponižoval.
Já vím jsou to jen slova a ne činy..
Já mám ráda dominantnější muže.Musím mít pocit,že chlap je chlap a ne chlap,kterej mi na všechno řekne ano a bojí se prosadit své.To pro mě není chlap.
Měli jsme u hádky za tu chvilku co se známe.Já jsem sice taky trošku horká hlava,ale nějak nikdy to nešlo do extrémů ale vždy se to celkem s ním rozumně vyřešilo.Ikdyž musí mít pocit,že on to vyřešilNaštve se rychle kvůli každe blbosti,ale stejně rychle se umí uklidnit.Dál ukáže čas.

Cituji EleanorWoods: Já bych řekla, že nemá smysl někomu do toho mluvit. Sám pozná jestli udělal chybu.

Já do toho nikomu nemluvím. Jen jsem řekla část svého názoru (říct ho celý tak mě asi pan Vodička opět zabanuje ).

Reaguji na Ronie: Zkusím se zeptat podruhé, jaký názor na to má tvá rodina, tví přátelé? Podpořil tě někdo ve tvém rozhodnutí odjet do Egypta na 4 měsíce za absolutně cizím člověkem a nastěhovat se k němu?

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ciiicaaa:
ROdina samozřejmě nesouhlasí.Otec je nejvíc proti tomu.Mamka má strach,chce aby on přijel sem.Brácha ten se mě snaží pochopit i z mě strany,a snaží se mi pomoct s podporou u rodičů,ale také nesouhlasí abych tam jela na tak dlouho.Na druhou stranu ho uklidnuje,že se v Egyptě vyznám.Brácha ho chtěl,ale aspon trochu poznat,mluví spolu na skypu,nedá se říct často,ale mluví.Bohužel nikdy ani jeden mě nechce říct o čem se bavily...))Říká mi,že to tam stejnak nevydržím a za měsíc odjedu domů.Každopádně letím až po Vánocích a rodiče si myslí,že do té doby se umoudřím...
No a přátelé...někdo souhlasí a někdo ne...ale je to můj život

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ronie:
Nedá mi to nemohla by jsi sem dát foto jak vvypadáš?
Protože většina těch,co se ženou do vztahu s muslimem jsou ženy nevzhledné,silné a poněkud jednoduché.
Třeba ten názor vyvrátíš

Cituji Ronie: ROdina samozřejmě nesouhlasí.

A já se jim vůbec nedivím ... a ty z pohledu třetího by ses jim určitě také nedivila ... po jedné schůzce a x propsaných hodin se chceš na 4 měsíce nastěhovat do rodiny, která má pravidla nastavená poněkud, no, jinak. Na základě odlišné kultury. Když už to chcete nějak "posunout" - trvala bych na tom, aby on první dojel sem, než ty se pohrneš někam, kde tě bohužel s velkou pravděpodobností bude chtít vyměnit za nějaký bloudy apod. v lepším případě Je to velká láska, když on absolutně odmítá dojet sem? Pro klid tvůj a tvé rodiny?

Cituji Ronie: ale je to můj život

To ano, rozhodnutí je to jen a jen tvé, no bohužel kolikrát je lepší nechat se ovlivnit i názorem nezúčastněných, nebo alespoň svých blízkých. O kolika holkách už se takto četlo v novinách ...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ciiicaaa: Je to velká láska, když on absolutně odmítá dojet sem? Pro klid tvůj a tvé rodiny?

On by jistě rád do Evropy,ale nemá šanci dostat vízum
Vypadá lépe v očích zamilované Češky,když tvrdí jak miluje svou zem a tak ona má přijet za ním než aby řekl "hele baby,je mi jedno,že už dávno nejsi panna,je mi jedno jak vypadáš,jsi pro mne vstupenka do civilizace"

Cituji Tiakia: On by jistě rád do Evropy,ale nemá šanci dostat vízum

Tak když si vezme občanku EU, dveře má otevřené...Holt korán se nejlépe šíří mečem a penisem.

Cituji Tiakia: většina těch,co se ženou do vztahu s muslimem jsou ženy nevzhledné,silné a poněkud jednoduché.

To zase trochu přeháníš, znám jich pár a jsou to normální hezké holky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené