arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hope
...kolik máš dioptrií?..víš, mě od kontaktních čoček odrazovaly finanční náklady, ale zase, když jsem chtěla být bez brýlí, jiná volba nebyla( na operaci jsem nechtěla). Info o čočkách jsem získala z netu, dozvěděla jsem se, že musím nejdřív ke kontaktoložce a tak jsem si zjistila takovou co je nejblíž mého bydliště. Zkontaktovala jsem se s ní a ona mi vše vysvětlila. Naučila mě jak se čočky nasazují a vyndávají, určila mi parametry čoček, které jsou pro mne vhodné. Nabídla mi, ale finančně dražší čočky(Ciba vision) než nosím teď. Riskla jsem to a objednala na netu jiné levnější se stejnými parametry. Nosím Bausch&Lomb a jsem s nimi spokojená. Mám měsíční, ale dobu nošení se přiznám nedodržuji. Na půl roku mě vyjdou něco přes 600,- i s roztokem.

arrow
Neprodává v Bazaru

ses: Mám 1,5 na každém oku, i když jsem 3 roky nebyla na kontrole, tak možná víc, ale určitě ne víc jak 2 diptrie, jelikož s brýlemi vidím stále dobře. To je nádherná cena, co jsem slyšela, tak jiné stojí mnohem víc...
Tu kontraktoložku jsem netušila, vídám na obchodech s brýlemi, že nabízejí čočky i zaučení, jak je nosit, takže jsem myslela, že to je vše.

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hope
..no do dvou dioptrií to ještě není taková hrůza, ale aby člověk viděl, jsou brýle třeba
no pozor cena je fajn, ale pouze tehdy, když dobu nošení nedodržuješ jako já..jinak je to cena na 3 měsíce s roztokem(kolem 600,-). V obchodech mi nikdy nedali potřebné info, tak jsem se obrátila na specialistku kontaktoložku, doufaje, že jsem v dobrých rukou. Některé obchody spolupracují s očním doktorem, který možná stejně jako kontaktoložka tě vyšetří( s tím zkušenost nemám).

arrow
Neprodává v Bazaru

ses: No, pokud se ty čočky dají nosit déle a nic to člověku negativního neudělá, tak proč platit zbytečně víc, že.. Kolik dioptrií máš ty? Ta kontraktoložka to je někdo speciálně na čočky? Já jinak mám svou oční doktorku..

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hope
No, pokud se ty čočky dají nosit déle a nic to člověku negativního neudělá, tak proč platit zbytečně víc, že..
tak tak ale tím nechci nikoho ovlivňovat, to je na rozhodnutí každého zvlášť...
..mám na každém -3.00....no ještě tě poopravím, je to kontaktoložka(né kontraktoložka).
Myslím, že u ní (u něho)dostaneš víc informací než u své oční doktorky.
tady si můžeš najít kontaktologa

arrow
Neprodává v Bazaru

Děkuji za opravu, abych se paní kontaktoložky nedotkla hned jak vstoupím a neoslovila ji kontraktoložkou ...
Děkuji za ten link a za informace.

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hope
nemáš vůbec zač kdyby jsi potřebovala radu, tak víš, kde mě najít

arrow
Neprodává v Bazaru

ses: Neříkej dvakrát! Tak už jsem tu zas! Ještě mě napadlo, jak je to s odličováním, když máš čočky? Teď používám odličovací gel, kdy namočím obličej, trošku gelu do dlaně a napěním přes celý obličej včetně očí.
Po takové procedůře mám samozřejmě řasenku v očích, což mě při představě, že se dostane pod čočky trošku děsí.
Doufám, že jsem pochopila správně, že se ty čočky nosí v jednom kuse, dokud je nevyndáš na vyhození. Nebo se na odličování sundavají?

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hope
...no já nejsem člověk co se denně líčí, ale když už se tedy nalíčím, tak před odličováním vyndám čočky z očí. Jakékoliv smítko či kousky řasenky, které se ti dostanou pod čočku začnou řezat v oku. Je potřeba vyjmout čočky a oči vypláchnout, buď borovou vodou nebo roztokem na čočky, které oči vyčistí a zklidní. Já nosím čočky tak, že si je ráno, když vstanu nasadím a až večer před spaním vyndám..ty co používám nejsou určené pro noční nošení, jen denní. Dá se to taky řešit tím, že zajdeš ke kosmetičce, necháš si nabarvit řasy, nebo třeba trvalou na řasy, permanentní linky, pak se nemusíš ani líčit a odpadnou problémy s odličováním.
..na netu jsou info o rozdělení typů čoček, o péči o kontaktní čočky a různých značkách, které jsou na trhu..
Kelíšek na čočky s roztokem nosím sebou, páč je dobré být ve střehu, kdyby mi cokoliv spadlo do oka, hlavně když jsem někde autem a bez ostrého vidění bych se neobešla.
Možná by si tohle téma kontaktní čočky zasloužilo svoje místečko ve fóru jako téma samostatné...

arrow
Neprodává v Bazaru

Já nosím kontaktní čočky už 3 roky a mám značku Pro Clear od Cooper Vision a jsou měsíční. V jednom balení je 6 čoček. U doktorky mě stály 1100, ale na netu jsem je našla za 769,tak je objednávám tam.

arrow
profile_image
cumaku
od 24. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jojo, čočky se určitě vyplatí objednávat na internetu, v optikách jsou předražený...jinak chce to vyzkoušet, jakej typ ti bude sedět. Několikrát se mi stalo, že i když mají úplně stejný parametry (počet dioptrií i zakřivení),tak pokud je to od jiného výrobci či jen jiná značky,tak přes ně třeba vídím hůř. (prostě ty dioptrie se mi zdá že nejsou u všech typů úplně stejné). Taky hodně záleží na materiálu a na tom, co od nich očekáváš a kolik jsi ochotna investovat. Poslední dobou se mi nejvíce osvědčily hydrogelové čočky (některé jsou i na 30 dní a nocí = nandáš a můžeš vyndat až po 30 dnech,ale to doktoři nedoporučují, nicméně nemusíš je vyndavat každý večer)....

cumaku
Několikrát se mi stalo, že i když mají úplně stejný parametry, tak pokud je to od jiného výrobci či jen jiná značky,tak přes ně třeba vídím hůř.
Ano přesně tak. Já k objednaným čočkám dostala nějaké zkušební zdarma a měly jiné zakřivení než nosím a naopak byly velmi příjemné, takže hodně záleží, co je to za čočky, měly by perfektně sedět.

arrow
Neprodává v Bazaru

ses: Spodní linky už pernament mám.. Jinak já bohužel na každodenní líčení zvyklá jsem, takže je budu muset vyndavat.
Už se těším na první procedůru nandavání, to bude určitě horor..

všem: Díky holky za info, až si nechám vše od kontaktoložky vysvětlit, určitě budu hledat čočky na netu, když se to vyplatí.

Hope
To, že máš (budeš mít) měsíční čočky, neznamená, že si je nevyndáváš. To bys musela mít měsíční kontinuální čočky, ve kterých se může i spát. Ale popravdě sama nevím, jak bych to dělala právě s odličováním, protože se mi taky do očí vždy dostane spousta svinsta Takže ráno nandat čočky -> nalíčit. Večer vyndat čočky -> odlíčit.

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hope
Už se těším na první procedůru nandavání, to bude určitě horor..
..no tak hrozné to zase není..chce to pak jen trochu šikovnosti. Kontaktoložka ti nejprve vyšetří zrak a určí parametry pak vybere tobě vhodné čočky. Umyje si ruce, ty také(je hodně důležitá čistota při manipulaci s čočkou). Sama ti je dá do očí, první dojem není moc příjemný, oko reaguje negativně na cizí předmět (čočku). Můžou ti začít slzet oči, ale to je normální reakce. Pak ti je vyndá a ukáže ti jak správně, tudíž kterou stranou se čočky do oka dávají, něco jako rub a líc (buď tvoří "talíř" nebo po otočení "misku" ). Pak už tě nechá, ať si to zkusíš sama nandat a vyndat. Bude ti pomáhat. Dokud to nezvládneš sama, tak tě z ordinace s čočkami nepustí...ale jak říkám je to o šikovnosti, mě říkala, že se to naučil každý, kdo u ní byl. Když jsem od ní odešla, tak s čočkama v očích a v pohodě jsem jela autem(řídila) až domů.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené