arrow
Neprodává v Bazaru

ses
Dokud to nezvládneš sama, tak tě z ordinace s čočkami nepustí...
Tak to ji upřímně lituji..

No, snad si oči rychle zvyknou, abych nemusela trápit jak sebe, tak kontaktoložku.

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak jsem si obvolala po Praze optiky a doktory, co učí aplikaci čoček a byla jsem překvapená, že cena se pohybovala od 300 - 830,-Kč.
Docela slušné rozpětí za naprosto stejnou službu...
Samozřejmě půjdu za 300Kč - už ve čtvrtek.

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hope
Ahoj, no vidíš jak jsi šikovná...matně si pamatuju, že já dávala něco kolem Kč 400,- ...
...pak dej vědět jak ti to šlo , držím pěstičky!

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj všem, zejména ses! Tak hlásím za čerstva první dojmy.. Pana doktora jsem si vybrala moc dobře - mladý, fešný a šikovný.
Poté, co mi udělal prohlídku, neboť jsem 3 roky nikde nebyla, jsme přistoupili k samotné aplikaci. Musím říct, že jsem byla sama překvapená, že se mi čočky povedlo dostat do očí docela bez problému. A ještě lepší bylo to, jak pěkně ostře se v nich koukalo na svět! Zato sundavání...pan doktor kouká na mé dlouhé nehty a říká: "Hm, hm, tak to budeme muset udělat jinak... Normálně se vyndavají prý uchopením bříšky prstů v oku a šup ven. Já mám speciální procedůru, že čočku prstem ženu k vnějšímu okraji oka a pak ji nějakým zázrakem zkrabatím až její okraj vykoukne ven z oka a čočka mi ulpí na prstě.
Díky těm nehtům mě pan doktor ještě vybavil nějakou speciální pinzetou, neboť jinak bych si pro čočku do krabičky s roztokem prostě nesáhla, protože bych se zarazila o nehet.
Čočky jsem dostala hydrogelové nějakou novinku prý - značka Biofinity a roztok Complete Easy Rub. Zkušební pár měsíčích čoček (na noc sundavacích) + lahvička roztoku mě stála 300Kč, 50Kč pinzeta a 30Kč poplatek za návštěvu doktora.

arrow
profile_image
Ronie
od 23. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Hope
Ahjoky,no vidíš jak si šikovná.Před rokem jsem prožívala totéžJinak doporučuji až si budeš pořizovat další čočky,tak to zkus přes tenhle e-shop http://www.kontaktni-cocky-levne.cz/
KONTAKTNÍ ČOČKY - ESHOP | Kontaktní čočky levně | Čočky s.r.o. Jsem s nima maximálně spokojená,vždy pošlou něco navíc.Ted jsem si objednávala měsíční čočky a dostala jsem ke každemu balení jednu navíc.Pak velký roztok a ktomu se dostala menší roztok taky zdarma prostě fakt super.Nevím jsetli si budeš kupovat v optice nebo takhle,ale chtěla jsem Ti jen doporučit

arrow
profile_image
danyjelka
od 29. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahojky, dovolím si přihodit odkaz - URL, zdá se mi široko daleko nejlevnější... používám johnson&johnson Acuvue 2 a zde vyjdou na 610kč, na výše uvedeném odkazu na 770. s dodáním jsem zatím byla vždy spokojená

arrow
Neprodává v Bazaru

Díky holky! Tady je to úplná informační smršť Taky jsem hned po příchodu domů zadala do vyhledávače název mých čoček a seřadit podle ceny... Určitě budu nakupovat tam, kde to mají levnější...

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hope
Ahooojjj!! no já zírám jak jsi to šikovně zvládla! Fešný doktor dělá divy,co?
Hele na ty dlouhé nehty jsem úplně zapomněla se tě zeptat...mě to jde totiž normálně i s těmi nehty, z té krabičky s roztokem je vytáhnu opatrně nehtem, ještě se mi nikdy nestalo, že bych si čočku poškodila. No a vyndávám je z oka tak, že si polštářkem prstu zatlačím na čočku a posunu směrem dolů a v poho jí sundám. Je to ale o cviku, to ti za nějakou dobu taky půjde a budeš si je moct nasazovat i za běhu, když ráno nebude čas
Koukla jsem na ty tvé čočky Biofinity a je to opravdu nějaká novinka, no uvidíš jak s nimi budeš spokojená.
Holky tu daly odkazy tak já se taky přidám..nakupuju na nosimcocky.cz a nikdy jsem s nimi neměla problém...a jak tak koukám jsou tam ty tvé ještě levnější než na ostatních odkazech.

arrow
Neprodává v Bazaru

ses : No, já to s těmi nehty moc nechci riskovat, jelikož se za nimi drží nečistota a bojím se navíc, že bych mohla čočku neopatrnou manipulací roztrhnout..přece jen ty kleštičky mi dávají pocit větší hygieny a bezpečnosti při práci
Děkuji za tip, jak s vyndaváním, budu tvé know how muset vyzkoušet
Čočky asi zakoupím z těch tvých doporučených stránek, jelikož se rozhodnu podle ceny.
Ještě mám začátečnický dotaz: Zatím o těch čočkách v očích vím..Nastane doba, kdy je nebudu vůbec vnímat? Nebo je vždy budu cítit? Po tom prvním půldni nošení jsem měla malinko podrážděné oči a trošku mě pálily, když jsem si je večer vydala (podotýkám, že jsem s nimi chvíli zápasila, takže podráždění jsem si mohla způsobit tím). Je to v pořádku? Za jak dlouho se dají nosit každodenně bez obranné reakce těla?
Jinak bych řekla, že čočky jsou to dobré, nijak nevysušují oči.

Hope
Já mám dlouhé nehty a vyndávám čočky z obalu uplně normálně Vždy je tím nehtem jakoby nechám vyjet trošku nahoru a pak je chytnu už prstem. A vyndávání stejně jako ty - čočku sjedu prstem na okraj a jak se zkrabatí, tak už ji chytnu.

Hope
Nastane doba, kdy je nebudu vůbec vnímat? Nebo je vždy budu cítit? Po tom prvním půldni nošení jsem měla malinko podrážděné oči a trošku mě pálily, když jsem si je večer vydala
To je normální, nikdy jsi čočky v očích neměla a najednou tam máš cizí předmět několik hodin. Neboj se srovná se to. Já například první den je mohla mít jen 4h, druhý den 5h, třetí 6h a tak dál až nejvíc 8h a potom mi znovu vyšetřily oči, jestli je všechno v pořádku. Takže musíš nechat to oko pomalu zvykat.

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hope
...s těmi kleštičkami jsem nikdy nepracovala takže, když ti vyhovují, tak je to v naprostém pořádku. Čočky v očích budeš ještě nějakou dobu cítit, podrážděnost je určitě spojená i s tím několikanásobným neúspěšným nasazováním čočky. Všechno to pálení přejde, jen vydrž, někdo si zvykne za tři dny někdo za týden, ale po tom týdnu bys už to měla mít v poho. Snaž se je nosit co nejdelší dobu za den, můžeš jako mishka999 každý den prodloužit dobu nošení. Kdyby to i po tom týdnu zlobilo, mohlo by jít o tvou citlivost oka, které by čočku prostě nesneslo...i to se může stát. Myslím, že mě to po 5 dnech přestalo pálit a už to bylo jen lepší. Dneska se mi hodněkrát stane, že jdu spát s čočkami v očích a pak se proberu a utíkám si je vyndat. Prostě po celý den o nich ani nevím a to je paráda.
Je moc fajn, že ti ty nové čočky oči nevysušují...tím bych řekla, že je to na dobré cestě.

arrow
Neprodává v Bazaru

mishka999: Víš, mně to přijde nehygienické strkat nehet do roztoku, jelikož za nehty se usazuje dost nečistot, které tam zůstanou i po umytí rukou...
Mně to vyndavání jde trochu hůř, ale asi to chce cvik.

ses: To jsem ráda, že za chvíli o nich ani nebudu vědět, už se na to těším Dneska bych řekla, že už je to lepší než včera, no, uvidíme, až je před spaním vyndám. To se nejvíc projeví případné podráždění.
Nandavání mi jde, to zvládám na první pokus, ale na vyndavání nemám ten správný grif...no, musím trénovat

Hope
Jo to je možné no. Já si vždy myla ruce antibakteriálním mýdlem a ted si myju normálním a zatím jsem žádný problém neměla.

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hope
mishka999
...taky si myju ruce normálním mýdlem, zatím bez problémů...nečistoty zpod nehtů vyčistím kartáčkem a je to

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak včera jsem je měla nasazené asi od 10h dopoledne do 6h do večera a pálilo mě to jen chvilku (5-10 min.) po (trošku bojovném) vyndání. Myslím, že tedy můžu prohlásit, že na čočky naštěstí nemám nesnášenlivost.
Ještě bych se optala na roztoky. Čočky si koupím Biofinity, i když stojí víc než jiné - 965Kč/3 měsíční páry, jelikož jsem s nimi moc spokojená a není třeba k nim kupovat navrch ještě kapičky na zvlhčení očí.
Chtěla bych ušetřit na roztoku, tak se ptám, jestli je to dobrý nápad? Je mezi roztoky nějaký markantní rozdíl v kvalitě? Dočetla jsem se na netu, že k mým hydrogelovým čočkám se hodí určitý okruh roztoků, tak budu vybírat z něj.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené