Cituji Ellenuschka: Měla jsem obojí, ale ten civic byl 1.6 upravená, to jelo moc krásně

já právě taky a na maličkého civika nedám dopustit,to bylo oblíbené autí.Když jsem jí prodávala,tak jsem brečela.Do hondy se člověk tak nějak rád posadí,když už jí jednou měl,je tam vše po ruce a hlavně ten výhled jako z akvárka.Holčičí auto no.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Ellenuschka: co teda na golfovi trhá asfalt proboha? Podle mě záleží, kolik plynu tomu dá ne? i s třílitrem přeci můžeš jet pomalu, nezáleží na výkonu ale na tom řidičovi!

Opravdu můžu jet s třílitrem pomalu, to máš svatou pravdu. Anebo taky začátečníci většinou trpí tím, že už vědí, co a jak, tak si na to dupnou. A proto je golf s větším obsahem pro začátečníky zbytečný, si myslím já.... Obecně jakékoliv rychlejší auto. Proč by začátečník nemohl mít pomalejší auto, aby se naučil jezdit bezpečně? Začátečník v rychlém autě je prostě špatná kombinace.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji jersey: no to sice možná jo..ale já nemám možnost těch 150

Koupíš Golfa za 70tis a počítej minimálně 20tis počáteční opravnou investici a budeš mít pořád vraka

Cituji Maiden: Obecně jakékoliv rychlejší auto. Proč by začátečník nemohl mít pomalejší auto, aby se naučil jezdit bezpečně? Začátečník v rychlém autě je prostě špatná kombinace.

Pokud máš nízký obsah,předjíždíš a potřebovala bys náhodou přidat,tak nízký obsah ti to neutáhne.Náš kluk má papíry rok a jezdí v hondě accord s obsahem 2,0 litru.Jasně,že jezdil už před autoškolou po polních cestách a v autoškole se mu pak párkrát stalo,že obsah 1,4 mu chcípnul v křižovatce.Auto s vyšším obsahem není nebezpečné,pokud víš,co udělá,když šlápneš na plyn.Začátečník pokud jede pomaleji než je předepsaná rychlost překáží a pokud někde zazmatkuje a potřebuje přidat,tak je nízký obsah právě nebezpečný,když auto nezrychluje.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Maiden: Začátečník v rychlém autě je prostě špatná kombinace.

přeci každý musí mít tu morální "brzdu" sám v sobě. Dát něčemu plyn k podlaze jen proto, že to jde mi přijde zhovadilost. Nemám ráda řeči typu "to je na ní moc silný" atd. To je příklad toho mýho civika, co jsem měla, byl upravenej a řečí jako to neni auto pro ženskou, ta se v tom zabije atd. sem si vyslechla až až. Pak si to auto koupil frajer, u kluka je samozřejmě silný auto tak nějak "v pořádku" a druhý den ho naboural v šílené rychlosti, celé auto uplně na šlupky a frajer asi rok v nemocnici. Dal plyn k podlaze a čekal co to udělá. To není otázka žádných začátků, ale řekněme povahy. Rozhodně ne obsahu. VW 1.9 SDI (např.) rozhodně není žádnej drak a spousta lidí se bude křižovat, že to je skoro dvoulitr... Naprostý nesmysl podle mě. Nalítala jsem se se spoustou aut a řekla bych, že naopak, když to trochu jede, se mnohokrát hodí při předjíždění atd. Dát plyn na podlahu a čekat, co to udělá, když neumim řídit je tupost a to že na to někdo holt dojede, co na to říct... Nemyslíš, zaplatíš...

Tak mě tedy přijde i těch 70 000 Kč za rok 1998 moc, v Německu seženeš o polovinu levněji a v lepším stavu. V Čechách bych si auto nikdy nekoupila...A taky úplně nové auto bych nekoupila, jelikož to auto ztratí hodnotu jen tím, že vyjede z prodejny , navíc za poslední rok šla cena aut rapidně dolů...Takže z mého polhedu není koupě nového auta dobrou investicí..

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Chaplinka: Německu seženeš o polovinu levněji a v lepším stavu. V Čechách bych si auto nikdy nekoupila...

musíš ale vědět, kde ho shánět. Představy lidí, že přijedou do SRN a na každém rohu supr vyvoněný levný káry jsou trošku nereálný. A zrovna ty VW si Němci docela ceněj. Takže těm autům ze SRN dycky něco trochu je, většinou bouračky, proto se toho zbavujou do Čech, Polska, na Ukrajinu apod. Protože to jsou export vozy bez záruky, proto jsou levný, protože Němci si na záruku potrpěj. Rozhodně to není že přivezeš ze SRN auto, na který nešáhneš a jezdíš. Ano bývají v lepším stavu co se týká údržby, ale investici to vyžaduje každopádně, plus samozřejmě dovozovka a přihlášení.

Cituji Ellenuschka: musíš ale vědět, kde ho shánět. Představy lidí, že přijedou do SRN a na každém rohu supr vyvoněný levný káry jsou trošku nereálný.

V týhle oblasti se dost pohybuji, takže vím o čem mluvím. Internetových stránek, kde shánět je víc než dost. Těm autům nic není, ty s tím máš nějaké zkušenosti? Protože to, co píšeš není ani v nejmenším pravda...Němec si dá normálně inzerát a ty na něj můžeš odpověděť, stejně tak jako Němec, takže nechápu jak jsi to myslela s tím, že se Němci aut zbavují do Čech??

Cituji Ellenuschka: není že přivezeš ze SRN auto, na který nešáhneš a jezdíš

Ale ano, přesně tak to je. Všechna auta, co jsme, kdy měli my anebo i naši známí byli z Německa a dělat se na nich nemuselo absolutně nic.

Cituji Ellenuschka: dovozovka a přihlášení

Což je minimální částka.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Chaplinka: takže nechápu jak jsi to myslela s tím, že se Němci aut zbavují do Čech

myslela jsem Autohausy, které vykupují starší auta na protiúčet a pak je prodávají většinou na export na Východ nebo překupníkům, většinou to jsou Turci, Arabové, Jugoslávci atd. Od těch je taky většina těch aut, co se doveze do Čech. Dovozci málokdy kupujou z privatu (inzeráty Němců jak píšeš), bývá to tak, že u Handlera v Německu, čím víc toho koupíš, tím lepší dostaneš cenu, proto se jezdí do Německa právě na tyhle placy, pokoupíš pár aut, dostaneš Preisspacket a je to výhodnější

Cituji Chaplinka: Ale ano, přesně tak to je.

Všechna auta, co jsme, kdy měli my anebo i naši známí byli z Německa a dělat se na nich nemuselo absolutně nic.

může se to stát, ale je to VÝJIMKA, dycky se to musí trochu poladit. To sou ty stesky rádobyodborníků, který brečej, jaký sou dovozci svině, že přivezou z Německa vrak, tady ho poladí, vyleští a prodaj. Pravda je někde uprostřed.

Cituji Chaplinka: Což je minimální částka

vyjde to dohromady tak na pět tisíc, ano je to minimální částka, ale je nutné s ní počítat, většinou lidi řvou jak protržený, když jim řekneš, že je něco o pět tisíc dražší.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Chaplinka: Internetových stránek, kde shánět je víc než dost. Těm autům nic není, ty s tím máš nějaké zkušenosti?

jako například mobile.de a pod? To je vtip, že těm autům nic není? Záleží jak se na to koukneš. Zavoláš tam a zeptáš se "keine Rost?" "Němec se bude dušovat, opravdu, keine Rost, alles super. Přijedeš tam, skutečně auto nebude zrezlý, za to na tim bude kýbl kytu, přestříkanej nějakým expertem (kvalitní práce je v Německu drahá, poloodborných úprav spousty). A prodejce ti s vítězoslavným výrazem v tváři řekne "keine Rost".
A vzhledem k tomu, že se bavíme o 10 let starým autě, tak na tom 100 procentně něco bude

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Začátečník pokud jede pomaleji než je předepsaná rychlost překáží

to souhlasím, myslela jsem to obecně a né že začátečníci mají být všichni šneci. Jen aby se naučili odhadu apod. Vždycky mi leze mráz po zádech, když vidím ve zprávách....18 letý řidič, pár týdnů starý řidičský průkaz, se zabil s přáteli... bla bla bla. Sama vzpomínám na sebe, jak jsem si myslela, jak krásně kroužím křižovatky a manžel mě tenkrát řekl a co kdyby za tou zatáčkou byl chodec....nemyslím to zle. Já nemluvila o obsahu 1,1, já mám třeba 1,4, jezdí to krásně, ale má to jen 56kw a občas bych ráda, kdyby to bylo živější, ale protože vozím sebe a své dvě děti, tuším svou skrytou lásku v rychlejší jízdě, jsem sama za sebe spokojená, že nemám žádné žihadlo.

Cituji Ellenuschka: přeci každý musí mít tu morální "brzdu" sám v sobě. Dát něčemu plyn k podlaze jen proto, že to jde mi přijde zhovadilost. Nemám ráda řeči typu "to je na ní moc silný" atd.

každý by tu brzdu měl mít, ale je spousta lidí, co nemá. Navíc silniční provoz je džungle a jde tam o souhru více činitelů. Jinak souhlas, taky jsem alergická na řeči typu, že je to na ni moc silný. Sama jsem se s tím setkala, když jsem si právě po koupi tohoto mého golfa stěžovala, že mezi 2 a 3 je to šíleně líný, manžel i ostatní chlapi v rodině měli hu.bu plnou keců, že jsem šílenec, že mi to auto seříděj, abych mohla jet max. 80km/hod apod. No nakonec to ukázalo na palivový filtr a sklapli.

Cituji Ellenuschka: To je vtip, že těm autům nic není

Ne, není. Jestli jsi narazila na jedno špatné, tak ale tím pádem nemůžeš generalizovat. Jak říkám, zkušeností budu mít asi více než ty, a samé pozitivní . To spíš v Čechách koupíš auto buď kradené nebo se stočeným tachometrem...

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Chaplinka: Jestli jsi narazila na jedno špatné

jezdíme do SRN pro auta už asi 7 nebo kolik let.

Cituji Ellenuschka: ale je to VÝJIMKA, dycky se to musí trochu poladit

Nemusí

Cituji Ellenuschka: Dovozci málokdy kupujou z privatu (inzeráty Němců jak píšeš), bývá to tak, že u Handlera v Německu,

Já se ale vůbec nebavím o dovozcích, bavím se o tobě jako privátní osobě, když si jedeš koupit auto do Německa...A už vůbec se nebavím o vracích, ceny aut jsou prostě v Čechách nafouklé, stejně jako ceny všeho ostatního...

Cituji Ellenuschka: jezdíme do SRN pro auta už asi 7 nebo kolik let.

Tím si trochu protiřečíš ne, proč tam tedy jezdíte, když je tam tolik podvodníků? My máme zkušenosti už z dob po revoluci, takže nějakých 20 let

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené