Pěkný večer všem, chtěla bych se zkušených uživatelek zeptat, na co si dát pozor, když si chci pořídit žehličku, se kterou si budu moci vlasy jak rovnat, tak i natáčet. Samozřejmě jsem četla recenze i diskuze, pochopila jsem, že u novějších žehliček slečnám poměrně vadí nějaké proužky na okraji žehlících destiček. Potom by mě zajímala nastavitelnost teploty, je lepší displej, který ukazuje postupné přidávání teploty nebo jen tlačítka s určitými teplotami? Taky jsem v obchodech narazila na žehličky Wet & Dry. Myslíte si, že tato funkce může být užitečná?
Prosím, podělte se o své kladné ale i záporné poznatky, pro mě to bude první žehlička a proto nechci vyhodit peníze jen za značku o které se třeba podvědomě domnívám, že by mohla být kvalitní. Jsem ochotna investovat okolo 1500Kč.
Díky

Ještě jsem si vzpomněla na dotaz- co se týče žehlících destiček, jaký materiál upřednostnit?
A dodala bych ke svým vlasům, že jsou středně dlouhé, docela kvalitní, ale mohly by být hustší, nebo spíš je mám prostříhané teď z léta, takže působí dost jemně. Když je nechám jen proschnout, tak jsou jakž takž rovné, žehličkou bych je chtěla dotvarovat a uhladit.

arrow
Neprodává v Bazaru

97

Cituji 5Peta: Wet & Dry

Jestli je touhle funkcí myšleno žehlení vlhkých vlasů, tak je to podle mě zbytečnost. Mám Remington Wet2Straight, která je dělaná na žehlení mokrých vlasů (má v sobě dírky, kudy uniká pára). Zkusila jsem to jednou a výsledek žalostný. Vlasy to zkrepatí a udělá nehezkou hřívu. Takže za sebe doporučuju žehlit jen suché vlasy a tuhle funkci vypustit .

Cituji Balthazarka: Zkusila jsem to jednou a výsledek žalostný. Vlasy to zkrepatí a udělá nehezkou hřívu.

Oj, tak to bych fakt nerada. Díky za tip. Takže tuto funkci absolutně vynechám

Co jsem se tu tak všehovšudy dočetla, tak nejlíp jsou na tom značky Remington a Rowenta.
Ale třeba v obchodě mi na první pohled padl do ok Philips, ale nic moc za recenze k nim není.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám žehličku Remington na vlnění a žehlení, už nevím jakou přesně, a jako velkej problém vidím to, že děsně pálí a nedá se pořádně chytit přímo u vlasů, jak to dělaj třeba na youtube videích, odkud jsem se snažila odkoukat vlnění. Kámoška má tu stejnou a dělá jí to taky

Reaguji na Misy: Máš tím namysli, že se celkově ten plast natolik prohřeje, že pálí? Tak to je teda dost blbé. Já si právě myslela, že ty žehličky musí být vyrobené z natolik odolných plastů, že se to tak nerozpálí.
Máš ji už dlouho? Já se právě dívala na ty oficiální stránky Remingtonu a dost žehliček tam vypadá dobře a lákavě, ale toto by byl dost velký nedostatek, protože vlasy si chci třeba tak jednou za 14 dní i natočit.

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Natáčet vlasy se dají téměř s jakoukoliv žehličkou, i se širší i s užší i s hranatou i s kulatou. Funkce žehlení mokrých vlasů je podle mě blbost, nebo aspoň já bych ji rozhodně nevyužila. Soustředila bych se na nastavitelnou teplotu - pokud máš jemné vlasy tak aby začínala aspoň na 150°C nebo líp na 130°C, jinak ti bude zbytečně ničit vlasy. Displej podle mě moc nerozhoduje... Lepší mi přijdou žehličky s ionizací - žehlím denně a z dlouhodobého hlediska ničí vlasy o dost míň. Nejvíc mi vadí na žehličkách silikonové proužky, které mají vlasy napínat - vlasy spíš trhají. Víc mě teď nenapadá...

Cituji bejbee: pokud máš jemné vlasy tak aby začínala aspoň na 150°C nebo líp na 130°C, jinak ti bude zbytečně ničit vlasy.

Ano, jemné mám, takže na tu teplotu se zaměřím. Nechci je sice v budoucnu žehlit denně, viděla bych to spíš jako finální úpravu po umytí a vysušení. Co mám zkušenost od kadeřnice, tak mi to vydrží narovnané i 3 dny.

V některých tutorialech na Youtube jsem si všimla, že slečnám nedoléhaly na sebe ty destičky a že na tu žehličku musely tlačit oběma rukama, to se mi taky moc nepozdává. Myslíte si, že to už bylo nějakým opotřebením nebo se to fakt může stát, že žehlička už od začátku 100% nepřiléhá?

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 5Peta: Co mám zkušenost od kadeřnice, tak mi to vydrží narovnané i 3 dny.

Kadeřnice žehlí každý pramen pouze jednou a to uděláš právě vyšší teplotou takže určitě digitální displej.
Určitě ne žehličku,kterou musíš projet vlasy x krát,aby se narovnaly.
Mám tuhle a i na mé na blond odbarvené vlasy je použitelná bez nějakého extra poškození vlasů prostě nemám pocit,že by vlasy ničila.Narovná,vyhladí a dokonce ani ve vlhku se vyžehlené vlasy nekrepatí.
URL

Reaguji na Tiakia: a zkoušela jsi s ní i vlnit?

Reaguji na Tiakia: na stránkách Remingtonu ji ani nemají. Jak dlouho už ji máš?

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 5Peta: zkoušela jsi s ní i vlnit?

já to neumím,ale kamarádka se s ní krásně navlní.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 5Peta: Jak dlouho už ji máš?

No asi tři roky.
Určitě už je nějaký novější model,ale s tou značkou neuděláš chybu.
No možná se v ČR neprodává nevím kup si něco podobného.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené