arrow
profile_image
Lucik001
od 27. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím všechny lidičky zde na fóru a ráda bych se Vás zeptala, zda nemáte někdo přímou zkušenost s Kranisakrální terapií....Moc mne tato metoda zajímá, ale v okolí není bohužel nikdo, kdo by se s ní setkal. Zajímá mě, v čem Vám např. pomohla, jaké jste měli zážitky apod...Předem moc děkuji za veškeré reakce, popř. doporučení na terapeuta v okolí Prahy

Popis metody + www stránky:
Kraniosakrální terapie je velmi jemná technika přikládání rukou, která pomáhá odhalovat a napravovat nevyváženosti kraniosakrálního systému, které mohou být příčinou smyslových, motorických či neurologických dysfunkcí.

http://www.kraniosakralniterapie.cz/

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak já tuto metodu postupuji u svého fyzioter. mám probémy s bederní částí zad, mám dysbalanci v horní části trupu přesněji u spodní části přitahovače lopatky, což má za následek výhřez a díky vrozené vadě, kdy mám srostlý jeden bederní obratel ke kostrči mám docela se zády problém, nicméně díky této metodě a pilates institu metodě celých 10 let funguji a běhám i předcičuji bez problému.
Jinak mě tato metoda vždy srovná, uvolní je to u mne hodně viditelné,hlavně ta oblast loptky a rameno, které mi rotuje lehce dopředu se vždy srovná.
Vzhedem k tomu, že jsem instruktor pilatesu, tak znám docela dobře anatomii i práci těla a hlavně vlastní tělo, rozhodně doporučuji vyzkoušet. Jinak v Praze neznám, ale poptám se, já chodím k fyzioter. v Olomouci

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já teprve začínám (chodím tam asi půl roku), ale zatím jsem spokojená. Pomáhá mi to proti bolestem zad (samozřejmě kvůli zádům i cvičím, ale třeba teď jsem se učila na státnice a jak jsem pořád seděla u stolu, tak to byl pro záda nápor). A musím říct, že mi to pomáhá i psychicky. Než jsem tam začala chodit, tak jsem na tom byla psychicky dost špatně, ale od té doby, co tam chodím, jsem neměla ani jeden panickej záchvat.

Jinak metoda je to hodně příjemná, je to opravdu jen přikládání rukou, takže necítíš žádnou bolest. Navíc se ani nemusíš vyslíkat. Já jsem tam začala chodit hlavně kvůli těm zádům a kvůli tomu, že jsem příšerně lechtivá a je mi hrozně nepříjemný, když na mě sahají cizí lidé, takže klasická masáž je pro mě nereálná.

Já chodím do Brna, takže v Praze nikoho neznám. Přidám ale ještě jednu zkušenost - tu paní, ke které chodím, mi doporučil strýc, který tam poprvé zašel jenom kvůli tomu, že to je jeho známá, tak to chtěl vyzkoušet a podpořit ji, ale moc tomu nevěřil. Nicméně od té doby, co tam byl, ho úplně přestala bolet krční páteř, takže nakonec začal chodit pravidelně.

Reaguji na Ivónie: Ach jo, smazali mi přispěvek. Ptala jsem se jak to funguje? Jak to probiha? Konkretne, detailne Nějak si to nedokazu představit. Děkuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené