arrow
profile_image
Ruměnka
od 24. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím všechny a prosím o radu !
Má neteř (6 let) se dnes ráno probudila s horečkou 39,6°C, potom, co jsem jí dala půl prášku Ibumax 400 má 36,9°C. Nejsem lékař, ale nepříjde mi normální, aby malé dítě, které mělo skoro 40°C horečku a bylo celkově apatické a slabé, mělo za 2 hodiny po polovině prášku normální teplotu. Nemáte někdo zkušenosti s "krátkou horečkou" ?? Nevíte, čím to může být způsobeno ? Samozřejmě navštívíme lékaře, ale ráda bych věděla jestli s tímto nemá někdo zkušenosti. Díky všem !

arrow
profile_image
Ar_
od 17. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tady ti posílám úryvek z velice zajímavého článku od MUDr. Elekové a dole máš odkaz na celý její článek.

důležitá věc: horečka. Chcete-li, aby vaše dítě dobře zvládlo akutní nemoc a vyšlo z ní posíleno, nesrážejte mu horečku léky! Ať je jakkoli vysoká! Dítě má přesně tak vysokou teplotu, jak potřebuje.

Můžete použít zábal nebo vlažnou sprchu, ale ne léky.

Je důležité vědět, co v těle dělají léky na snížení horečky. Pro děti jsou dva: paracetamol a ibuprofen. Když si vezmete tyto léky, zablokujete imunitní děje v těle, snížíte produkci zánětlivých působků, kterými spolu imunitní buňky komunikují. Horečka zrychluje metabolismus, aktivizuje celý imunitní systém a v neposlední řadě není mikrobům příjemná. Snížením teploty se vám sice hodně uleví, protože zvýšení hladiny těchto látek působí bolesti a další nepříjemné symptomy nemoci, ale úbytek těchto látek v krvi vyšle do termoregulačního centra v mozku falešnou informaci o tom, že infekce je zvládnuta. Musíte si uvědomit, že horečka je velmi starý obranný mechanismus, mají ho všichni savci. Přítomnost infekce v těle vede k produkci různých látek, které dotečou do mozku do termoregulačního centra, ono z toho pozná, že v těle je infekce a zvýší teplotu. Nechá ji zvednutou do té doby, dokud do mozku tyto látky tečou. Jakmile přestanou téci, centrum usoudí, že je po infekci a teplotu sníží zpět na normál. Tento mechanismus vznikl v době, kdy jsme byli ještě opice a neexistoval ani paralen. Proto si mozek myslí, že když tyto látky přestanou téci, že je po infekci, netuší, že jsme si vzali paralen a jsme stále ještě plni virů nebo bakterií.

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/ockovani-poruc hy-vyvoje-a-imunity-u-deti-7-cast/

Nic proti článku a názoru od AR, ale já bych se tím tak úplně neřídila..ano , je zbytečné cpát dítěti paralen pokud má jen teplotu zvýšenou, ale teplota vyšší než 38 se už léky opravdu sráží.
Mám dítě a mnoho zkušeností s různými lékaři, takže zkušenost, ne jen nějaký článek.

A ano, dítěti může rychle vyskočit teplota a i rychle zmizet, to nemění nic na tom aby jsi v pondělí zašla k lékařce aby malou prohlídla a malá měla o víkendu klidový režim, teplý čaj, citron . Tím rozhodně nic nepokazíš, protože další příznaky nemoci se mohou ještě rozvinout.

Ještě bych chtěla reagovat na toto: Můžete použít zábal nebo vlažnou sprchu, ale ne léky.

Většina lékařů se již shodne že není dobré dávat celoplošné zábaly nebo tělo sprchovat..je to pro tělo velký šok. Však si zkuste samy při vysoké horečce jít stoupnout do sprchy ..

Zábaly ano, ale nejlépe jen kotníky, lýtka.

Ach jo..

arrow
profile_image
Ruměnka
od 24. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dávala jsem malé "zábal" pouze na čelo a zápěstí. Nejsem zastánce podávání léku za každou cenu, ještě tak "malému" dítěti, ale jsem ráda, že jsem to udělala, protože se malá mohla alespoň najíst a napít, což hned z rána při té horčce nebylo možné. Bohužel, teplota už zase leze nahoru . Jen mě překvapil ten teplotní skok - z 39,6°C na 36,9°C za necelé dvě hodiny....

arrow
profile_image
deniko
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ruměnka:
přikládám ještě článek http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky
bych se zamyslela nad tím...

Já bych se tý horečky taky vyloženě nebála, pokud dítě nemá tendence k febrilním křečím. Dala bych homeopatika, než léky přímo na snížení horečky, odvedly by mnohem lepší práci a organismus podpořily. Ovšem je nutné mít homeopata "na drátě", aby přímo lék doporučil.

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ruměnka: překvapil ten teplotní skok - z 39,6°C na 36,9°C za necelé dvě hodiny....

naše dcera (4,5r) to takto má při horečce vždy. Ze čtyřicítek má po podání léku do dvou hodin teplotu normální, během dne se to zas šplhá nahoru.

arrow
profile_image
Ar_
od 17. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na adrenaline34:
Já tento postup léčení nikomu nenutím, jen jsem zakladatelce poslala úryvek a odkaz ze zajímavého článku, který mi doporučila _Hanka . Je tam taky napsané, že tělo potřebuje teplo, klid, vitamin C ve vysokých dávkách, dostatek tekutin atd. To už se každý musí rozhodnout, jak se svým zdravím a zdravím svých dětí naloží. A jak vidíš, odkaz na článek, který vložila deniko od MUDr. Dostala mluví podobně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené