Ahojte holčiny. Potřebovala bych poradit. Můj přítel je cyklista a trápí ho křeče v nohách (nevím, nejspíš lýtka). Křeče má jen při jízdě, snad jen při závodu, kdy vynakládá velké fyzické úsilí. Když jsem mu řekla, ať bere magnesium, tak říkal, že ho bral strašně dlouho a vůbec mu to nepomohlo. Teď si koupil nějaký tabletky, které by měly pomoci lépe okysličovat svaly, ale stejně, teďka byl na závodech a opět dostal křeče. To pak ani není radost z jízdy... chtěla bych se zeptat, jestli to může způsobovat nedostatek jiného vitamínu, než magnesia? Popřípadě který lékař by to mohl vyřešit. Napadá mě fyzioterapeut. Nebo má jít normálně obvoďákovi, který ho pošle někam k odborníkovi? Díky za odpovědi.

Hořčík je vitamin?
Ono nejlepší asi když zajde k doktorovi. Kamarádka má s křečema taky velkej problém, a taky ji magnesko nezabírá.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bude mít rozhozenou minerálovou rovnováhu.
Nezkoušel náhodou při těch křečích dát si sůl? Mohlo by to pomoci při akutních stavech.

Cituji PardGalen: Bude mít rozhozenou minerálovou rovnováhu.

Souhlas

Cituji bucinek07: Hořčík je vitamin

To je uplně vedlejší

Cituji bucinek07: Ono nejlepší asi když zajde k doktorovi

a proto se ptám, ke kterýmu

Cituji PardGalen: Nezkoušel náhodou při těch křečích dát si sůl? Mohlo by to pomoci při akutních stavech

Sůl asi ne, mluvil jen o magnesku.... i když ono by to asi bylo složité, při cyklo závodech si dát sůl, to by spíš chtělo nějakou léčbu..... ale dík za tip.

Cituji PardGalen: Bude mít rozhozenou minerálovou rovnováhu

a jak se taková minerálová nerovnováha dá srovnat? Díky za odpověď.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janicek:
Existují solné tablety, ale to už je východisko z nouze, asi nebudou nic moc, ale může to právě pomoci na ty křeče. Magnezium bez dalších úprav je k ničemu. Oni jsou důležité i další minerály jako právě sodík, draslík a vápník.
Pokud má křeče pouze při závodě a ne jindy, tak je jasná známka ztráty minerálů v důsledku zátěže a pocení. Měl by minerály při závodě doplňovat a i jinak by mohl zkusit užívat nějaké komplesní spektrum minerálů ve vhodném poměru.

Reaguji na PardGalen: a dají se sehnat samotné minerály? Vždycky jsou to tablety: vitamíny a minerály. To by asi doporučili v lékarně, že?

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janicek:
Ano, pomoci to může.

Tak jsem zjistila, že solné tablety při závodě jí... zajímalo by mě, který lékař může zjistit, jaké minerály chybí a jak to léčit..... možná že by bylo lepší rovnou k tomu lékaři zajít, než do sebe rvát různorodé tableyt.......

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Může zkusit analýzu vlasů. Z krevního rozboru se toho moc nepozná.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na PardGalen: Ale pozná a dost. Napadl mě i vápník a jeho nedostatek. Stačí dojít k obvoďákovi a on nechá nabrat biochemii z krve... je tam i vápník, hořčík, draslík (pokudy by hubnul svaly při hladovění) a sodík.. dá se tím vyšetřit i štítná žláza a hladina bilirubinu.. Musí to být hodně nepříjemný, chudák.. tímhle se na to musí přijít.. H.

Jinak teďka bere nějakej Nitrix na okysličování svalů a roztahování cév, ale jak vidno mu to nepomáhá
Reaguji na hradecanda: Takže s tím může k obvoďačce na klasický rozbor krve, nebo musí říct nějakej spešl? On si právě myslel na nějakýho sportovního doktora, kterej by mu nějak pomohl....... Máš pravdu, je to nepříjemný, pak nemůže šlapat a ty výsledky pak nejsou takový, jaký by mohly být........

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janicek: Jo k obvoďákovi, když mu popíše svůj stav a poprosí ho o odběr biochemii a minerály.. určitě to napadne doktora samotného, měl by mu i doporučit kdyžtak nějakýho odborníka, kdyby odběry byly OK.. třeba neurologa, mohlo by to být i nervové.. tak hlavně ať je brzy fit a je to nějaká prkotinka.. H.

Reaguji na hradecanda: No, vzhledem k tomu, že ho to prý obtěžuje už delší dobu..... no uvidíme, hlavně ať se toho zbaví. A děkuju za info!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené