arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Je pravda, že vyšší koncentrace urey v pleťových a tělových krémech kromě hydratace urychluje nebo zlepšuje keratinizaci (rohovatění) pokožky? Někde se tu o tom někdo zmínil a mě to zaujalo, protože nějaká lehká porucha toho rohovatění by pravděpodobně mohla být i u mě příčinou toho, že mi zarůstají chloupky na těle (nejen po holení a depilace, ale i normálně, ikdyž o něco méně) a tvoří se pupínky a ucpané póry. Máte s tímto někdo zkušenost prosím? Jakoukoliv od rad kožaře až po zkušenosti s konkrétnímy krémy.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já používám krémy na pleť od Baley s obsahem urey URL
Jinak vyrábí i tělová mléka URL Já to používám na svou extrémně vysušenou pleť. Ale nevím, jestli ti to pomůže na tvůj problém. Zkusila bych Bepanthen - je to takový všelék na neduhy kůže, dá se koupit v lékárně a stojí něco přes 100kč. Nebo zkus tělový peeling.

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Peeling pravidelně používám, to pomůže tak třeba z 60%, ale ne úplně. Bepanthen je na poškozenou kůži, ale ne na ucpané póry. Ale asi si nakonec radši zajdu opět na kožní ať mi na to něco dá případně se na tu ureu zeptám. Vím, že se objevuje spíše v protivráskové péči a péči o suchou pleť díky těm hydratačním schopnostem. Ty keratolytické nejsou nikde zmiňované, asi se takové přípravky volně neprodávají nebo nevím.

Petulaa
http://www.lekynainternetu.cz/p/eucerin-5-urea-ple tovy-krem/
Urea je přírodní hydratační látka (NMF - Natural Moisturizing Factor), která se přirozeně vyskytuje ve zdravé kůži. V případěě suché a atopické pokožky je však její množství nedostatečné. Urea účinně váže vodu v kožních buňkách a pomáhá tak udržovat ochrannou hydrolipidickou vrstvu pokožky. Vyšší koncentrace urey podporuje olupování odumřelých kožních buněk a tím urychluje regeneraci kůže.

arrow
profile_image
Emmie
od 17. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mého je urea opravdu svými účinky vhodná spíš na zavlažení pleti-alespon ty přípravky , které jsou dostupné v obchodech, pokud chceš přípravek na urychlení keratinizace pleti jsou lepší ty s obsahem ovocných /AHA, BHA /kyselin, protože podporují buněčnou regeneraci kůže, pomáhají odstraňovat nahromaděné buňky nejlépe u mastnějších pletí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené