Ahojky, je mi 20 let a od 17 si nemažu pleť, žádným krémem. Jen v létě po opalování. Jednou mi někdo řekl, že pleť si sama dokáže vytvořit maz, měla jsem dřív hodně problémy s mastnou pletí a i s pupínkama, teď pleť nemám ani mastnou ani vysušenou. To samé je s přípravky na rty.. Myslíte si, že budu mít třeba více vrásek, když se nebudu stále mazat?

Jsi ještě mladá, ale pokud tak chceš i zůstat tak máš nejvyšší čas se o pleť začít starat. Stačí klasicky tři kroky. vyČistit, tonizovat, hydratovat (krém s UV faktorem). Pleť produkcí toho mazu se snaží zabránit vysušení, ale rozhodně se nedokáže sama hydratovat. Buňka pleti si nedokáže vyrobit hydrataci, proto se používají krémy, aby se ta hydratace dostala zvenčí.

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji standysman: hydratovat

Časopis Aromaterapie:
Po nanesení „denního“ krému na pokožku dochází na základě fyzikálních zákonů k jeho zahřátí na tělesnou teplotu a odpařování vody do okolního prostoru. Výrobci tvrdí a spotřebitelé tomu často věří, že se voda, případně krém jako celek, vstřebávají do pokožky. U hydratačních krémů pak reklama dokonce tvrdí, že pokožku „zavlažují“. Ironicky chápáno, lze souhlasit. A jak to funguje? Hydratační krémy obsahují tzv. hygroskopické složky. Jmenujme si alespoň některé z nich. Urea, polysacharidy, glycerin, minerální soli (včetně mořské), kolagen, elastin, kyselina hyaluronová. Jmenované a mnohé další látky jsou známy tím, že na sebe váží vlhkost. Všimnete si konstatování „na sebe“! Tedy nikoli na pokožku. Pokud je dáme do krému, i zde jejich schopnost vázat na sebe vodu pokračuje. Voda z emulze O/V se odpařuje. Čím více vody se odpaří, tím jsou hygroskopické složky aktivnější. Hledají vodu a nachází jí. Nikoli ve vzduchu, ale v mezibuněčných prostorách pokožky samotné. A tak ji odsávají a přivádějí na povrch. Lze tedy konstatovat, že povrch pokožky je zásobován vodou za cenu dehydratace pokožky jako takové. I to je důvod, proč na ošetření pokožky nutno doporučovat emulze V/O, tedy emulzi podobnou té, kterou si pokožka vytváří sama.
Odkaz na celý článek zde URL

arrow
profile_image
kokoskap
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak teď jste mě zviklaly, mně je taky dvacet a naopak mi všichni říkali, když se mi pleť mastí, ať ji mažu, aby se nemastila ještě víc. Ale i sama bych přišla na to, že mám radši lesklou ale hladkou kůži, než lesklou a šupinkovatou.
Váhám, jestli by teda nebylo lepší přestat mazat a počkat, jestli se mi moje smíšená pleť sama vyrovná...
Jak to děláš, když si pleť odlíčíš a vyčistíš? Nepotřebuješ něčím zrušit to nepříjemné pnutí?

Reaguji na Kvetena:
Tak záleží na krému. Co je prosím tě V/O a O/V?

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji standysman: Co je prosím tě V/O a O/V?

emulze typu voda v oleji a olej ve vodě

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je mi 31 a krémy jsem nepoužívala nikdy žádné, s pletí jsem spokojená. I přítel mě furt hladí a opakuje jak mám krásnou pleť, prej lepší než jeho bývalá co vyplácala statisíce (doslova) za La Prairie, Le Mer a bůhví co ještě. Já nevím, podle mě je to genetika a strava, nic víc. To samý balzámy na rty, vadí mi, používám jenom cukrový peeling na rty a popraskané je namám. Moje máma se furt něčím patle, večer se leskne jak zrcadlo, rty věčně umaštěné ale vrásek má stejně požehnaně a try popraskané celoročně.
Nejsem žádná lesana, kosmetiku mám ráda, maluju se, ale odličuju jenom micelárkou a nekrémuju.

Cituji kokoskap: Nepotřebuješ něčím zrušit to nepříjemné pnutí?

Doma jsem úplně v pohodě, ale u přítele je nějaká divná voda a občas mě po sprše svědí čelo tak na to máznu jeho krém a dobrý. Nějaký pánský nemastný, a pomůže to.

Reaguji na Kikulina:
Tušil jsem to, ale nějak mi to nedocvaklo.

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

osobně si taky myslím, že je to správné - že pleť žádné krémy nepotřebuje. Taky jsem vlastně nepoužívala krémy snad asi do 16, jenže pak jsem si zničila pleť Biodermou a od té doby musím mazat, jinak mám pleť dost suchou.. být Tebou si na pleť neplácám zbytečně krémy, když máš bez nich hezkou pleť .
Ale později ve vyšším věku si zase myslím, že jsou krémy prospěšné (pokud jsou šetrné, přírodní), aby pleť nebyla vysušená a nestárla tak rychle .

arrow
profile_image
Freebow
od 17. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám tak nějak podobný pocit, hlavně, co se týká vysušených rtů po častém používání balzámu a podobně...

arrow
Neprodává v Bazaru

Poslední dobou jsem všude četla, že čím míň přípravků se na pleť používá, tím líp. Zkoušela jsem nemazat, nepoužívat pleťovou vodu a mýt jen odlíčit a umýt obyč. vodou. Víceméně jsem to tak dělala půl roku a výsledkem byla tak maximálně zašedlá, lesknoucí se pleť s pupínkama. Takže jsem se vrátila k všemožným patlátkům a jsem spokojená Každému prostě svědčí něco jiného.

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Noren: umýt obyč. vodou

Ta vysušuje, takže je logické, že se ti pleť začala mastit a tobě se tvořily pupínky.
Používám pleťové mléko, micelární vodu. Jako "péči navíc" po cvičení, kdy jsou otevřené póry, rozehřátou pleť vyčistím gelem. Místo krémů používám olejíčky, ty by díky absenci glycerinu neměly vytahovat vodu z pleti.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já se nikdy ničím nemazala a používám akorát olivový olej. Není mi už dávno 20 let ale problém nemám. Je to taky určitě i genetika.

Tak já kdybych se ničím nemazala a nečistila pleť, vypadám jak puboš. Navíc když obličej myješ vodou, to s ti pleť nevysušuje? Stejně jako mažeš tělo, tak je potřeba i pleť. A tady ty různé výzkumy, že je to škodlivé, musí se to mazat, musaí to být bez parabenů - každý stejně tvrdí něco jiného, já na to nevěřím..Až budeš starší, odměnou ti budou vrásky a vysušená pleť. I kosmetička mi potvrdila, že o mladou ple´t se musí pečovat, jinak ti to ve stáří vrátí.
Já věřím kosmetičce a ne nějakým anonymním článkům na internetu, takže tak.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji JančaOcet: Stejně jako mažeš tělo

Tělo taky nemažu a mám kůži jak dětskou prdýlku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené