1. . .3456789. . .1819

Reaguji na kacii_: jasně že nikdo, snad jen totální kret.én, by si řekl "tak a teď teda udělám štěňata, aby byla co nejvíc nemocná"

Jenže lidi chtějí pejsky bud aby z toho vytřískali prachy, nebo prostě na radost a nepřemýšlí dál o tom, že by možná měli dbát při tom rozmnožování i na zdraví psů. Bohužel, aby vzniklo nějaké plemeno, docházelo často při jeho vzniku k různému mezipříbuzenskému křížení a podobně. Proto jsou takoví psi určitých ras náchylnější na vady než běžná zvířata v přírodě.Takže je opravdu hodně třeba to hlídat a vybírat pečlivě rodiče.

Mrkni se do těch obrázků, co sem posílala jedna slečna..tam je hezky napsaný, na co vše takoví psi pak trpí...A opravdu trpí, sice ti dělají radost, ale jim samotným ty nemoci už ne...

Známá si koupila štěně a před svým prvním rokem života už tak kulhalo, že prý bylo nakonec utraceno. Moje kamarádka má psa, který byl už na třech operacích s klouby. Já mám psa po extrémně zdravých rodičích, viděla jsem jejich rentgeny, naprosto bezchybné...a určitě i proto má můj pes klouby perfektní

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Silvie OK: Edit: pořád zmiňujete pejska bez PP jako na mazlíka, že nechcete na výstavy, ale snažím se stále dokola vysvětlit, že PP není o výstavách

přesně tak, proto snad od většiny lidí mají PP větší problémy a nemoci

No, abych se vrátila k tématu - kupní smlouvu rozhodně ano, už pro pořádek.
Vyšetření u veta rozhodně ano, nejideálnější je si vzít s sebou pro štěně zkušeného chovatele - prohlédne zoubky, oči, ouška, sestouplá varlátka. Vet v ordinaci toho stejně o moc víc na první pohled nepozná.

Reaguji na kacii_: nesmysl, o tomhle jsou sepsány i celé učebnice, kde je statisticky jasně popsané, jak se nemoci projevují v další generaci, pokud je pes taková a makový přenašeč genu

Je potvrzené, že zdraví papíráci mají zdravější štěňata...a teda při vší úctě...je to i docela logické

Cituji kacii_: přesně tak, proto snad od většiny lidí mají PP větší problémy a nemoci

Myslíš? Já mám v okolí naprosto opačnou zkušenost, bohužel i vlastní. Takže ono to ne vždy platí.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Asi by si měl někdo založit vlastní diskuzi, kde se pořádně pohádá. Možná by nezahlcovali pak ostatní diskuze. Už toho fakt nechte. Tady člověk už má pomalu strach se na něco zeptat. Každý máme svůj názor, ale nemusíme ho přeci nikomu vnucovat, ne? A ty fotky, to je vrchol! Jasně, ti množitelé jsou hnusní, ale každý takový není

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Kolikrát tady u nás v obci nějaký pes ojel nějakou fenu a jaké měli krásné zdravé štěňátka a žijí dodnes....

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lisa: Reaguji na Silvie OK:
S tím mám zase já jinou zkušenost, i vlastní. A některá z holek tady taky psala, jak mají papíráci nemoci. Zbytečné řešit a odsuzovat.

Cituji Silvie OK: sestouplá varlátka.

naštěstí se jedu podívat na fenku, tak snad bude v pohodě.

Reaguji na kacii_:
A ano, samozřejmě že jsou nemoci, kterým se nevyhne pes s PP ani bez PP. Ale např. u stafbulů se dělají docela zásadní vyšetření u chovných psů na nemoci, které mají fatální následky. Už proto bych si např. stafbula bez PP rozhodně nekoupila, riziko těchto nemocí je pro mě příliš odstrašující. U jiných plemen jsou to např. problémy s klouby, srdíčkem, apod. Nehledě na povahu - dědí se i povaha a já bych si opravdu netroufla si vzít štěně od neznámých rodičů např. zmiňovaného stafbula. U PP štěňat je vysoká pravděpodobnost, že agresivní nebudou, když jejich předci zvládli účast na výstavách.

Cituji kacii_: naštěstí se jedu podívat na fenku, tak snad bude v pohodě.

Aha

No tak já myslím, že jsem napsala k tématu vše, co jsem věděla. Snažila jsem se zcela polopaticky vysvětlit, jak to je, ale zakladatelka tohle zjevně z nějakého důvodu ignoruje, asi z části jen proto, že to od nás bere jako urážku.

Třeba to bude užitečné pro další lidi, co to tu čtou.

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lisa: Neberu to jako urážku, spíš chci zdůraznit, že ne každý, kdo má štěňátka, je polopouhý množitel a štěnda bez PP jsou nemocní, geneticky špatní atp.

Cituji Lisa: Třeba to bude užitečné pro další lidi, co to tu čtou.

Třeba budou reagovat na to, na co jsem se původně ptala, a to, jestli je důležitá kupní smlouva u pejsků bez PP.

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kacii_: bohužel jsou tady takové, pro které pejsci bez PP jsou jen odpad

toto někdo napsal? píšeš, že rozumíš psům. Dle toho co jsi napsala asi moc ne. Když pes nemá papíry, znamená to, že něco není v pořádku, protože kdyby bylo vše o.k., pak by papíry měl. Kup si co chceš, ale aspoň nepiš Lise to co píšeš, protože to je úplně mimo mísu. Bohužel o chovech nevíš nci. A že píšeš, že my neznáme tento chov.. - je to chov bez PP proboha! - tzn. něco v něm není v pořádku, jinak by byl s PP (pro ty, kteří tomu nerozumí: matka je bez PP = štěňě je bez PP = něco není tak, jak má být). Případně je matka s PP (i třeba otec), ale štěě není s PP = něco nebylo v pořádku s matkou při bonitaci. Nebo jsou všichni s PP (oba rodiče) a teoreticky by mohli být i štěňata s PP, ale majitel byl líný absolvovat popisný svod (bonitaci) a proto není fena, pes chovný - ale za toto se může i vymlouvat a tomuto člověku bych nevěřila. NIKDO TU NEPÍŠE, ŽE JSOU PSI BEZ PP ODPAD - ale je u nich 100% něco v linii, co bylo špatně (chybí zuby, mají genetické choroby, jinou povahu...apod. nemusí se to projevit hned u nich, může u jejich potomků...ale prostě to tam je). Tito psi pro mě nejsou nic špatného (spíš je lituji), ale jejich chovatelé ano.

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

omlouvám se za chybu a překlepy

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Klariska1241: obci nějaký pes ojel nějakou fenu a jaké měli krásné zdravé štěňátka

Klarisko, sorry, ale napsat jedným tahem, že dáváš psovi k obědu zbytky a čínskou polévku a pak tady polemizovat o zdraví psů mi přijde jako nesmysl
A k tématu : kupní smlouva by měla být pokaždé. Mám taky psa bez PP po rodičích s PP a souhlasím s tím, co je zde psáno, vady rodičů se projeví : mama moji malinké byla po přezubení vyloučena z chovu ( správně asi měla být vykastrovaná ) , moje fenka má taky zuby ne v právě výstavném pořadí, no ... dokud jen nic horšího.
Chápu, že ne každý je odborník a ne každý tohle řeší, já se tady ty fakta o psech s PP a bez PP taky dovědela, až když jsem psa měla a začala jsem si pročítat zdejší témata o péči o psy v snaze dělat pro něj jen to nejlepší, předtím mi to bylo jedno a nevyznala jsem se v tom - ale proč si nenechat poradit předem, když to jde ?!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené