arrow
profile_image
Barušenka
od 5. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím, chci se zeptat jestli mi můžete poradit jakou značku koupit pračky, ted se ceny pohybují celkem nízko. Ale já se v tom vůbec nevyznám. Vím, že energetickou třídu by měla mít nejlépe A+, ale nechápu co znamení A-10%, nebo A-30% a A+++ a tak dále.

arrow
profile_image
nikiee
od 12. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mně všichni doporučovali Bosh, ale jelikož jsem studentka, zvolila jsem levnější variantu a to Indesit, konkrétně tuto .. Zatím jsem v ní prala jenom párkrát, ale jsem naprosto spokojená. Hledali jsme pračku, která bude za přijatelnou cenu s co nejnižší spotřebou vody a elektřiny.

Tady jsem něco našla

"Významnou změnou v oblasti energetických štítků je rozšíření energetické třídy A. Velká část dnešních spotřebičů dosahuje lepších parametrů, než jaké jsou stanoveny pro tuto kategorii. Obchodníci sice již delší dobu v praxi pro takové výrobky používají označení A+, A++ a A+++ (každé plus znamená snížení spotřeby elektrické energie o 10 % oproti třídě A). Dosud však toto označování nebylo oficiálně schváleno, což se na konci tohoto roku změní."

arrow
profile_image
Annyta
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky si chci pořizovat pračku a kamarád, co pracuje v elektru mi radil AEG, Whirlpool, Bosh,.... Přímo mi zakázal kupovat Indesit, Candy, Zanussi a podobně. Prý je to odpad a téměř za stejné peníze (teď ve slevách) se dá koupit kvalitní pračka a kvalitní značka.

arrow
profile_image
nikiee
od 12. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Annyta: Taky si chci pořizovat pračku a kamarád, co pracuje v elektru mi radil AEG, Whirlpool, Bosh,.... Přímo mi zakázal kupovat Indesit, Candy, Zanussi a podobně. Prý je to odpad a téměř za stejné peníze (teď ve slevách) se dá koupit kvalitní pračka a kvalitní značka.

Nám zase nedoporučovali AEG Uvidím za pár let, jak moc je ta pračka kvalitní, zatím jsem spokojená. Moje babička má pračku Indesit už docela dlouho a to pere skoro každý den a stále funguje bez problémů. A mamka má Beko, na kterou jsem taky neslyšela zrovna moc chvály a už pár let drží a to jí dává docela zabrat. Přece jen jsou to pračky za 5 - 6 tis., tak od nich nemůžeme čekat nesmrtelnost

arrow
profile_image
Annyta
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji nikiee: Nám zase nedoporučovali AEG

Vskutku zajímavé Nechápu ty prodejce potom.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Prodejce bude obvykle preferovat značky, které sám prodává, takže na to bych až tolik nedala.
Psala jsem to už několikrát, nejjistější je zjistit si jak je na tom daná značka z hlediska servisu, protože u každého spotřebiče je možné, že se někdy na něm něco může rozbít.

Bosh bych si nekoupila - ne protože by byl špatný, ale náhradní díly jsou oproti jiným mnohonásobně dražší (podotýkám, že většina dílů je zaměnitelná s jinými značkami ....jeden výrobce nd....), ale jen protože má nálepku Bosh stojí klidně i 5x více, což při součástce za 1.500,- jiné značky, je už dost znát.

AEG také ne - je jedno jestli aeg nebo zanussi, protože je to totéž. Opravy AEG jsou pro opraváře noční můra a pro zákazníka určitá loterie zda to vyjde či nikoliv.

Dobrá volba je Fagor, Brandt, De Dietrich. Whirpool taky není úplně špatná volba, akorát je to dražší Fagor.

Rozhodně bych se vyhnula privátním značkám obchodních řetězců jako je např. Goddes aj., jsou to výrobky běžných výrobců, ale v ořezané verzi.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: AEG také ne

naši měli pračku AEG 15 let a myčku 14 let...to je docela slušný výkon ne?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kikulina: naši měli pračku AEG 15 let a myčku 14 let...to je docela slušný výkon ne?

Neřekla jsem, že se hned porouchá, ale jako každý přístroj může a pak je to prostě risk.
Navíc srovnávat výrobek nyní a před 15ti lety je blbost, protože dnes je to úplně jiný přístroj, resp. výrobce, značka zůstává, ale to je také vše.

arrow
profile_image
Radka85
od 14. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak my máme pračku Zanussi s vrchním plněním, pere v průměru 2 pračky týdně( některý týden třeba jen jednu, jiný týden třeba 3) a už ji máme 14 let, stále funguje

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Barušenka:
Tak my měli od všeho značku whirlpool a upřímně - je to už naše noční můra, nikdy víc. Jediný, co drží už 5 let je lednička. Pračka se podělala po 2,5 letech (samo po záruce) - vyskočila pružinka ze dvířek bubnu a všechno to rozsekalo - pračka s vrchnim plněním, myčka skoro stejně jako pračka, jen to stihla v záruce - elektronický panel a rok na to čerpadlo. Pračku jsme následně pořídili AEG - fakt super, nehlučná, no když tam byl opravář na myčku, tak zkonstatoval, že to není stejně originál (kupovaná přes mall.cz - musí tam být MADE IN GERMANY), takže vlastně trochu lepší whirlpool, taky čína. Vlastně všechny značky už vyrábí v Číně, něco v Polsku, něco Ukrajina, snad jen Siemens je pouze Rakousko - ale jistá si stopro nejsem.
Takže po těch zkušenostech, a co jsem si nastudovala, jdu příště do Siemense, max. Elektrolux (Elektrolux nebo AEG) ale jen německý - samozřejmě dražší.
Jinak i s tím **** AEG jsme zatím spokojený, máme jí teda teprve rok, ale prozíravě už jsme prodloužili záruku alespon na 3 roky

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Annyta: Zanussi

To bych netvrdila, že je špatná. Babi má pračku Zanussi už snad 15let, pere 3-4pračky týdně, někdy taky každý den (opravdu pere tak hodně) a pračka je v super stavu. Když jsem sháněla pračku, hodně jsem nad Zanussi uvažovala.

Cituji Radka85: máme pračku Zanussi s vrchním plněním, pere v průměru 2 pračky týdně( některý týden třeba jen jednu, jiný týden třeba 3) a už ji máme 14 let, stále funguje

Kvalitní pračku sehnat je oříšek, to si nevybereš..Nakonec jsem vybrala Fagor A+ spotřeba kolem 50litrů a to z toho důvodu, že byla v akci a stála něco málo přes 4tisíce. Neřešila jsem, jestli budu mít super pračku, ale že je za pár korun, splní účel a pro moji potřebu bohatě stačí. Záruka je 3 a půl roku, náhradní díly levné a má žádaný "rychlý program" 30minut. Za ty peníze jsem moc spokojená.

arrow
profile_image
kacak
od 24. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já bych tedy na rady prodejců moc nespoléhala, vycházela bych z nestranných testů, jako například D-test a nebo z recenzí uživatelů. Moje maminka potřebovala pračku s vrchním plněním a v nižší cenové úrovní a zvolila Fagor a je spokojená, já jsem chtěla parní pračku s antialergickým programem, takže jsem šla do LG a

arrow
profile_image
monik5514
od 13. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky! Já si myslím že nejlepší spotřebiče jsou Miele a pračky tuplem. Jsou to němci, takže je to kvalitka. Pusu!

arrow
profile_image
nel
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejlepší výrobci praček řazeno sestupně Miele, AEG, Siemens, Bosch (Siemens a Bosch je jeden koncern. Siemens jsou o něco kvalitnější. Mám známéno v servisu a čínské pračky ač vypadají pěkně designově, jsou nejvíce poruchové!! a životnost krátká

dnes, 15:32:26 - Připojeno během spojování:
Doporučení koupi nové pračky, výhody a nevýhody různých praček.

Hezký den,

chystám se stěhovat a tak si musím pořídit do bytu novou pračku, ale v dnešním výběru praček a tisíci značek nějak nevím, kterou pračku vybrat. Chtěla bych vědět jaký je rozdíl mezi horním a předním plněním, jaké jsou výhody a nevýhody tohoto plnění. Já jsem měla pračku s horním plněním a tak jsem si a to docela zvykla, ale co tak čtu na diskuzích tak si všímám, že většina preferuje přední plnění tak bych ráda věděla co je v čem lepší. Nejdříve jsem přemýšlela nad pračkou se sušičkou, ale po přečtení diskuzí jsem to zavrhla jelikož většina lidí psala že to stojí za ***. Sháním tedy co nejlevnější pračku, ale aby za něco stála a nemusela jsem jí po 2 letech vyhodit. Cena maximálně 15 000 ale samozřejmě, že kdyby stála do těch 10 000 Kč bylo by to lepší. Chtěla bych aby pračka samozřejmě dobře prala a hlavně aby neskákala a moc nehlučela. Aktuálně co máme pračku tak zní jako když startuje letadlo, to je opravdu hrozné. Takže bych chtěla nějakou účinnou a tichou pračku. Budu ráda za vaše názory a nápady jakou si koupit a jaká pračka třeba vyhovovala právě vám + klady a zápory dané pračky. Moc děkuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené