arrow
profile_image
MarkétkaU
od 19. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co vím, tak moje mamka preferuje horní plnění, protože když si třeba vzpomene, že zapomněla tam dát ručník (bo něco) tak to vypne, otevře a pere dál, s předním by to nešlo. A ještě prý 6. smysl je dobrý

arrow
profile_image
maryan
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem vyměnila pračku taky po 12letech a na doporučení jsem si koupila LG jsem moc spokojená. Vyprala jsem v ní fleky na sukni ,kterou mi v čistírně nedokázali vyčistit.Stála necelých 14tis a byla vyhodnocena v dtestu jako nejlepší.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

kupovala jsme na doporučení Bosch. Dělala jsem ve firmě, která prodávala bílou techniku, takže jsem si od specialisty oddělení nechala doporučit. Malá poruchovost, neměli v té době problém že by zákazníci reklamovali.
Mám přední plnění, úzkou variantu. Už od roku 2006 a pere skvěle, neměla žádný technický problém nikdy.
cena byla 10 nebo 11 tisíc, ale je fakt že dneska už je to asi neprodávaný model - Maxx 4 silence. Ale značka je značka.
Byla jsem odrazována od značek Zanussi ( a ještě nějaké, co byla italské výroby )

Mám parnú LG s predným plnením a som maximálne spokojná. Perie na jedničku.

arrow
profile_image
l-u-c-y-e
od 30. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MarkétkaU: tak to vypne, otevře a pere dál

Pozor, u většiny novějších praček už toto nejde. Dvířka jsou zamknutá, otevřít je můžeš až po vypštění vody, nebo (možná) po vypojení do zásuvky. Ne všechny pračky ovšem dokážou poté pokračovat v programu, je nutné nastavit program znovu od začátku.
U předem plněných praček - větši stabilita, více technologií (např. LG-Direct drive, Samsung - EcoBubble); většinou i větší náplň (až 8-9kg). V současné době nejprodávanější LG, Samsung (nevím ovšem, do jaké míry v tom hraje roli reklama). AEGčkem se taktéž nic nepokazí. Musíte ovšem počítat s tím, že už to většinou nejsou spotřebiče na 15 let. Životnost se dnes uvádí 5-6 let. Záruku kvalitního provedení, praní a materiálů máte u značky Miele (vše vyrobeno v Německu, nerezová vana, apod.). Ovšem cena se už vyšplhá o něco výš. Pokud v budoucnosti plánujete sušičku a chcete ji umístit na pračku, nezapomeňte, že musí mít na hloubku 60cm.

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozpočet 15000 Kč je poměrně dobrý. 6. smysl je výborná věc - pračka prádlo namočí, zváží a dle toho pak upraví prací cyklus - vodu, kolik si vezme prášku, o trochu praví i délku praní, není tedy třeba naplnit pračku úplně. Pokud máš rodinu, dívala bych se po pračkách na těch 8-9kg, jinak ti stačí na 6kg. Výborná funkce je rychlé praní třeba na 20 min - na věci, které jsou jen lehce zašpiněné. Pak ruční praní - pere to šetrněji. Ale to tak mají už dneska asi všechny pračky. Upřímně - já tam mám programů asi 10, používám jeden hlavní, u kterého měním teplotu a ždímání, pak na jemné a to rychlé.
Otvor pro plnění - já měla vždy přední, mamka zase nechce jiné než horní (jak už bylo zmíněno, kvůli tomu, že tam může něco přihodit, ale otázka je, jestli to tedy dneska ještě pojistka dovolí). Já chci přední - mohu na pračku pak něco naskládat, případně v prvním bytě jsem to měla kvůli tomu, že nad pračkou byl kotel a já bych ji tedy ani nemohla při horním plnění otevřít. Na druhou stranu - při předním plnění je třeba pračku po doprání nechat chvíli otevřenou, aby "vyschla", bojím se, že by pak zasmrádla. Mně to v koupelně nevadí, záleží jak je velká ta tvoje, abys o dvířka nezakopávala. Neočekávám od pračky víc, než že prostě pořádně vypere a přitom spotřebuje přiměřeně vody. Moje Gorenje W 6503/S, je užší. Záruční servis v Praze zcela v pohodě (problém nebyl v pračce, ale mně, spadla mi do filtru sponka a zasekla se).

arrow
profile_image
L_Jan.
od 15. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já jsem tento problém taky nedávno řešila, strávila jsem prohlížením různých diskuzí opravdu spoustu času. Nakonec jsem si koupila Samsung s technologií EcoBubble. Mají několik řad s různými technologiemi, záleží, jak moc bys je využila, ale mně všechny přijdou užitečné. Zatím jsem s ní hodně spokojená, nejvíc používám právě eco program a pak jeden 15ti minutový. Jediná věc, co mi u ní trošku vadí je, že po spuštění už nejde zastavit, aby se do ní dalo něco přidat - musela by se vypustit.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na pinkie7: Nevím jaké názory si četla, ale to zda vrchní či boční plnění je zejména o vlastních preferencích a také zažitému zvyku a nechuti své zvyky měnit.

Jako "výhoda" proč mnoho lidí bez zjevného důvodu volí pračku s bočním plněním je fakt, že je do pračky vidět. Což je totální ptákovina, která nemá žádné opodstatnění, vidět do pračky netřeba.

Sama za sebe jsem příznivcem vrchního plnění, byť mám doma obě varianty a to z těchto důvodů:
1) mnohem lépe a pohodlněji se obsluhuje
2) má stabilnější uchycení bubnu
3) lépe izolovanou vanu
4) nikdy z ní nesjede manžeta
5) i když se zásobník může hůř vymývat,vždy funguje perfektně

Pokud jde o pračku kombinovanou se sušičkou, je-li zvolena skutečně kvalitní, sušička funguje skvěle. Nutno však říct, že vždy v pračce s vrchním plněním lépe než s bočním.

Je nesporné, že samostatná pračka i sušička je nejlepší volba, ale pokud na to nemám místo nebo neperu tolik, abych plně využila kapacitu samostatné sušičky (dvě pračky), plně stačí kombinace.

Bohužel v kombinaci pračky se sušičkou a s vrchním plněním není až tak velký výběr s ohledem na kvalitu a tak můžu s čistým svědomím doporučit pouze Brandt.

Jinak samostatnou pračku, ev. v kombinaci se sušičkou s bočním plněním lze pořídit Fagor v dobrém poměru cena vs kvalita.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ještě bych ráda dodala k tomu, že se nedá do praček dnes již nic přidat, aniž by se vypustila....NESMYSL! Lze to jak u bočního tak i u horního plnění, pouze je nutné počkat až je uvolněna pojistka proti nechtěnému otevření a samozřejmě se to nedoporučuje, protože se tím zjednodušeně blbne programátor.
Takže je lépe to nedělat, ale rozhodně to lze.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

URL pračka funguje už čtyři roky bez problémů v podstatě denně pere.
Prodávají v Okay mám model podobný téhle a poměr cena - kvalita je dobrý.
Přijde mi zbytečné dávat za pračku víc,protože mi přijdou všechny stejné.
Za svou samsung jsem zaplatila před lety šest tisíc.

Cituji Veselka10: nebo neperu tolik, abych plně využila kapacitu samostatné sušičky (dvě pračky)

to myslíš obecně, že každá sušička má kapacitu na 2 pračky? Já to u některých pochopila spíš naopak - tedy že sušička pobere zhruba 1/2 pračky, nebo je tam udáváno kg v suchého prádla, no a mokré prádlo váží víc, takže jsem to chápala takhle.

Jinak já mám pračku maximální náplň na 4,5 kg prádla a je většina programů je ještě na míň, tedy bylo by to špatně dát tak málo do sušičky? Resp. to bych musela vyprat tak 3 pračky, abych se dostala na kapacitu sušičky.

Nebo jak to děláš s těmi dvěma pračkami - ta první dopere a to mokré prádlo dáš někam do vany a čekáš na druhou várku, nebo jak?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na gumisek: Běžné samostatné sušičky, které znám pojmou až 2 pračky.
To až píšu proto, že je rozdíl mezi tím co se pere a nelze jednoznačně říct ani kapacitu v kg, protože rozdílně bude zaplněná například tričky z umělých vláken, džínami nebo třeba peřinou.

U sušičky platí .. a nejen u ní..., že čím méně (natěsno) je naplněná, tím lépe se prádlo suší a zároveň také méně mačká. Po optimálním sušení není třeba většinu věcí vůbec žehlit, stačí je pouze složit.

Já to dělám...podle situace.. když peru ve dvou pračkách zároveň, tak je hodím obě do sušičky nebo jen jednu, když peru jen v jedné. Případně podle obsahu a zvlášť když peru v noci a nechci vstávat kvůli tomu, abych přendala prádlo do sušičky, nastavím sušení v pračce když dávám prát.

Pokud bych měla jen jednu pračku určitě bych nečekala na to, až vyperu další várku a až pak dávala sušit. Zase ber to tak, že se prádlo bude sušit i kratší dobu, když bude sušička méně plná.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji l-u-c-y-e: Musíte ovšem počítat s tím, že už to většinou nejsou spotřebiče na 15 let. Životnost se dnes uvádí 5-6 let.

Toto už jsem taky slyšela. Může to být samozřejmě i tím, že se třeba dnes už nevyrábí tak kvalitní, aby to vydrželo 20 let, jenže u té pračky může hrát roli i fakt, že dříve vesměs ženy nebyly zvyklé prát každý den nebo dokonce 3 pračky za den (každý), mám dojem, že spíš tak jednou týdně, a to je asi taky hodně znát - když pak porovnáváme ty roky životnosti.

Já si upřímně nedovedu představit kupovat každých 5 let novou pračku a ledničku, teda modlím se a doufám, že mě to nepotká

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Minette: jenže u té pračky může hrát roli i fakt, že dříve vesměs ženy nebyly zvyklé prát každý den nebo dokonce 3 pračky za den (každý), mám dojem, že spíš tak jednou týdně, a to je asi taky hodně znát - když pak porovnáváme ty roky životnosti.

Myslíš,že dříve lidi chodili ve špinavých věcech?
Měla jsem pračku Tatramat,prala 12 let a to denně.Asi by ještě prala dál,ale chtěla jsem novou,takže Ardo za 4 roky odešla a protože se nevyplatí opravovat,mám další a to je Samsung opět peru denně a počítám tak ještě max dva roky a bude další.
Myčky nádobí jsou na tom podobně.
Proto se nevyplatí koupit drahý výrobek neb je to všechno tak na stejno.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia:

No je mi to záhadou, ale moje prababička byla ještě zvyklá prát 1xtýdně v sobotu, a moji babičku moje spotřeba oblečení docela šokovala (dovezla jsem si k ní prádlo k vyprání když jsme byli bez pračky), a co tu čtu v některých tématech o frekvenci praní, tak opravdu na frekvenci denně 3 pračky se nedostanu ani já. My jsme teda dva, ale v domácnosti prarodičů jsou také dva a je to docela rozdíl.

Tatramatku měli myslím rodiče i prarodiče, prý skoro 19 let (taková ta pračka, co skákala po koupelně), ale ledničku vím určitě, že sloužila přes 20 let , to vím, protože mi říkali, tahle lednička je starší než Ty

Sama jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží mě, otec kupoval pračku před víc jak 10 lety a stále slouží, je to myslím Electrolux, a myslím, že nějaké rozdíly v kvalitě podle značek budou, 4 roky mi přijde fakt málo, a to taky peru průměru asi 7 praček týdně

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené