Cituji Mia_Sofia: Leasing mi byl vymluven, prý je auto tvoje až po úplném zaplacení a je tam značná nejistota v podobě zkrachování leasingové společnosti, narozdíl od úvěru


Tohle je pravda, leasing postupně "upadá v zapomnění". Když už financování, tak úvěr.

Cituji Samanthička: Já jsem si naivně myslela, že už to všichni vědí, jaká je to "oblož" na kupujícího a ono ne

Blbejch lidí jsou mraky a nejlepší jsou sociálky,ty chtějí auto hned a kolik přeplatí zjistí až když doma na kafem přečtou podepsanou smlouvu na tomhle se dobře vydělává.
AAA je na to expert

Cituji RonieC: Díky moc, ja auto vyloženě k práci nepotřebuju. Jde jen o moje vlastní pohodlí

V tom případě si nekupuj auto na dluh.Auto je ta nejhorší investice a ještě si na něj půjčit je nesmysl.Přeplatíš ranec peněz a za nic.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: Přeplatit za leasing 7 tisíc je asi překlep ne?Z čeho by byla ta leasingovka živá?
Těch 7 tisíc je měsíční splátka ne?

Jen si půjčím citaci. Přeplatit 7 tisíc je reálné za předpokladu, že šlo o částku cca 30tisíc na 3 roky.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: chtějí auto hned a kolik přeplatí zjistí až když doma na kafem přečtou podepsanou smlouvu na tomhle se dobře vydělává.

To je fakt, ale někdo ani doma nehodlá zjišťovat kolik přeplatí. V mém okolí mají auto skoro všichni na splátky a když se zeptám, kolik přeplatí, tak jich spousta přesně neví.

Za zvážení stojí taky další věc, a to jak staré auto si pořídíš a na jak dlouho si rozložit splácení. Jestli bude třeba z roku 2005 a 5 let budeš splácet, tak až doplatíš (v roce 2017), máš doma "starou herku", která během let výrazně ztratila na hodnotě.

Plus mínus se půjčky pohybují kolem 20%? Leasing na tom bude v součtu všech skrytých "mušek" ještě huř. Takže pokud auto něvydělává, je ekonomicky nesmysl si na něj půjčovat. Pohodlí, to už je věc druhá a každý musí zvážit zda chce jezdit, nebo ne.

Cituji Laky: Blbejch lidí jsou mraky a nejlepší jsou sociálky,ty chtějí auto hned a kolik přeplatí zjistí až když doma na kafem přečtou podepsanou smlouvu na tomhle se dobře vydělává.
AAA je na to expert

Bála jsem se to napsat "na plnou hubu", ale udělala jsi to za mě

arrow
profile_image
kobroor
od 6. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Doporučuju koupit ojeté auto za hotové.
U leasingu musíš taky počítat s pravidelnýma garančníma prohlídkama za cca 4tis ročně.

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na kobroor: no tak to jsem fakt neslyšela, že by si někdo koupil ojetina na leasing a musel chodit na garančky - to se týká jen nových aut a to jen kvůli tomu, aby ti nepropadla záruka. Leasingovku vůbec nezajímá, v jakém stavu auto máš.

Cituji kivus: no tak to jsem fakt neslyšela, že by si někdo koupil ojetina na leasing a musel chodit na garančky - to se týká jen nových aut a to jen kvůli tomu, aby ti nepropadla záruka. Leasingovku vůbec nezajímá, v jakém stavu auto máš.

A ještě ke všemu za 4 000,-Kč ročně To je snad servis na Škodu 120, ne?

arrow
profile_image
kivus
od 27. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Samanthička: a tak jen obyčejná kontrola s výměnou oleje by se u průměrné značky vešla . . . ale fakt je to jen cena za ,,molou prohlídku,,

Reaguji na Eleanora22: To asi nebylo na mě, co?
Jako přitakání.

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ježiš máte pravdu, jak to tak po sobě čtu, tak to je pěkná ********* Já fakt nevím, co jsem si myslela, s čím jsem si to spletla... Budu se muset zeptat přítele, ten to tenkrát propočítával. Každopádně měsíční splátky má jiné, takže to ono nebude.. tak nevím jestli třeba 7 tisíc ročně navíc? I to se vám zdá málo? Omlouvám se, za mylné informace ) Ale měl dost našetřeno na akontaci, takže doplácí na leasing už jen menší částku

arrow
profile_image
Paja321
od 16. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám auto na leasing (auto mi vydělává) přeplatím málo (vysoká akontace, známost v bance) a přesto bych do toho již nikdy nešla. Vím, že v dnešní době žije ,,na dluh" spousta lidí. Ale na tomto případu jsem si zkusila, že to není nic pro mě. Bát se, zda vyjdu s penězma, zda nepřijdu o práci...

Chápu... takže auto radši v hotovosti nebo rovnou od soukromé osoby a netahat to přes autobazary.. rozumně se domluvit s majitelem.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené